1 клас
Навчання грамоти
Тема. НАПИСАННЯ ВЕЛИКОЇ БУКВИ Щ, СКЛАДІВ, СЛІВ І РЕЧЕНЬ З ВИВЧЕНИМИ БУКВАМИ. СПИСУВАННЯ ДРУКОВАНОГО РЕЧЕННЯ
Мета:
-формувати предметні компетентності: мовна – ознайомити учнів з великою рукописною буквою Щ, формувати вміння писати велику букву Щ,слова з нею; застосовувати знання про вживання великої букви;
мовленнєва - уміння будувати усні і зв'язні висловлювання, які відображають знання учнів про предмет розмови, їхні думки,почуття, наміри; складати розповідь за малюнком;
соціокультурна -здатність вирішувати за допомогою мови різні навчальні та життєві проблеми,
діяльнісна - удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, писати ручкою, списувати речення,
навчально-інформаційні — здатність самостійно працювати з підручником, розвивати спостережливість, кмітливість;
-формувати ключові компетентності: вміння вчитися, загальнокультурна-уявлення про Батьківщину, компетентності спілкування державною мовою, здоров’язбережувальна- сприяти дотриманню норм гігієни читання й письма.
Обладнання: цеглинки LEGO; картки до гри «Знайди слово», для роботи в парах.
Тип уроку: урок формування компетентностей.
Освітні галузі: мовно-літературна, громадянська, соціальна і здоров'язбережувальна.
Хід уроку
І.ВСТУПНА ЧАСТИНА
3. Робота над чистомовкою
Ща-ща-ща— піймали ляща.
Щу-щу-щу— ложка до борщу.
Ще-ще-ще — дуже смачно, дайте ще.
Умови гри: учні читають слова, обирають, яке з них відповідає малюнку; піднімають угору цеглинку відповідного кольору.
5.Звуковий аналіз слів. Робота в парах
— Прочитайте слова. Залишіть ті з них, у яких буква «ща» стоїть у другому складі. Поставте наголос.
|
|
|
щит |
щось |
борщик |
щоб |
щогла |
дощик |
щось |
щілина |
щодня |
щічка |
ліщина |
щебетання |
|
|
|
— Складіть речення з одним із цих слів.
II.ОСНОВНА ЧАСТИНА
1.Робота за сторінкою зошита (с. 53)
1) Бесіда за малюнком.
— Що ви бачите на малюнку? (Монумент Незалежності — колона, увінчана фігурою жінки (Бе
регині) з калиновою гілкою в руках.)
2) Аналіз елементів, з яких складається велика рукописна буква«Щ». Розглядання її зразка на плашці
вгорі сторінки.
• У контейнері з манною крупою;
5)Читання та запис назв сіл з буквою«Щ».
6.Фізкультхвилинка
2.Продовження роботи у зошиті
1) Робота над реченнями (с. 53).
• Списування речення.
• Гра «Заверши речення».
2) Робота над реченнями (с. 54).
• Читання речень.
' •Словникова робота: щедрий і скупий.
• Запис речень рукописними літерами.
3) Гра«Утвори слово».
• Читання слів.
Зорова гімнастика
4) Розгадування ребуса.
5) Гра«Знайди помилку».
III.ЗАКЛЮЧНАЧАСТИНА
2. Рефлексія
Вправа«Скажи одним реченням»
Дітям пропонують набір тверджень, що вони повинні доповнити.
Я відчув(ла), що...
Завдання для цікавої перерви
• З'єднай букву із зображенням предмета, на який вона схожа.