Тема уроку: Оздоблення ляльки-мотанки.
Мета: навчальна:
розширити знання учнів про способи оздоблення ляльки-мотанки, вчитися оздоблювати ляльку, закріплювати навички роботи з тканиною, нитками;
розвивальна:
розвивати естетичні почуття, смак, творчі здібності, спостережливість, уміння аналізувати ляльок-мотанок за їх призначенням;
виховна:
прищеплювати зацікавленість творами народного мистецтва, шанобливе ставлення до народних традицій.
Обладнання: зразок ляльки-мотанки, тканина, різнокольорові нитки, фурнітура для оздоблення, інструкційні картки.
Тип уроку: комбінований.
Знати: способи оздоблення ляльки-мотанки.
Вміти: виконувати оздоблення ляльки-мотанки.
Епіграф:
Моя лялька-мотанка
Ниточкою змотана,
Оберіг мій на землі,
Талісман мені в житті.
Хід уроку
І. Організаційний етап.
2.Створення позитивного емоційного настрою
Любі діти, добрий день !
Зичу праці і пісень,
А ще, друзі, всім бажаю –
Сил, натхнення на весь день!
Всі, без винятку, знання на уроці поглинати.
А щоб ці знання та вміння вам не стали тягарем.
Побажаю вам терпіння і старання.
Тож почнем.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
- Існує прислів’я «Як справу розпочнеш, так її й закінчиш» . Як ви розумієте цей вислів?
1.Вправа «Асоціативний кущ».
- Які слова асоціюються у вас із словом «Лялька»?
-У наш час на прилавках магазинів можна побачити багато гарних іграшок. Але вони зроблені на фабриці і не несуть тепла душі своїх творців. Тому ми вважаємо, що в 21 столітті діти знову повинні бачити не тільки іграшки, виготовлені машинами, але і своїми руками.
2.Випереджальне завдання . Виступ учнів «Із історії ляльки -мотанки».
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Подобається вам ваша лялька? Ви вважаєте все зробили?
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Загалом, прикрасити ляльку можна так, як вам подобається. Виявіть свою фантазію. Продемонструйте матеріали, які будете використовувати для оздоблення?
Демонстрація домашнього творчого проекту «Оздоблення ляльки»
V. Практична самостійна робота учнів
1.Інструктаж з техніки безпеки (Робота з голкою та ножицями)
2. Знайомство з технологічною карткою «Особливості оздоблення народної ляльки».
3. Самостійна робота
Виготовлення прикрас для оздоблення ляльки-мотанки.
VІ. Підсумок уроку
- У ляльки - мотанки кожний елемент одягу – це оберіг або символ.
- Що символізує спідниця? Сорочка? Головний убір? Намисто? Вишиті елементи одягу? Червоний колір в одязі?
VI. Рефлексія.
1. Висловіть свої враження від уроку.
2. Виставлення оцінок.
VII. Домашнє завдання.
Підготувати тканину для виготовлення шитої ляльки - мотанки.