Тема: навчальний модуль «Техніки декоративно – ужиткового мистецтва». Виготовлення плетеного виробу (10 клас).
Мета:
-
ознайомити учнів з геометричним поняттям гвинтова симетрія, забезпечити засвоєння учнями знань про прийоми виконання спірального плетення;
-
розвивати творче мислення, формувати комунікативні, соціальні компетентності;
-
виховувати любов до народних промислів.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: підручник технології, комп’ютер, презентація, зразок виробу, інструкційна карта, газетні трубочки, клей ПВА.
Хід уроку.
-
Організаційна частина – 1 хв.
-
Перевірка готовності до уроку.
-
Призначення чергових.
-
Перевірка наявності спецодягу.
-
Створення позитивного настрою.
-
Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів – 2 хв.
Бесіда.
-
Де використовується лоза?
-
Які є види лози?
-
Які вироби можна виготовляти з лози?
-
Які інструменти використовуються для заготівлі лози?
-
Що може бути альтернативою лози?
-
Мотивація навчальної діяльності – 1 хв.
Заняття з лозоплетіння дадуть змогу учням навчитися ще одному виду народної творчості. Узявши до рук газетні трубочки , ви матиме можливість створити речі, які раніше здавались не під силу.
-
Повідомлення теми, завдань уроку – 1 хв.
-
Знати: технологію виконання спірального плетення.
-
Уміти: виконувати нескладний виріб по спіралі (гвинтова симетрія).
-
Дотримувати правил безпечної праці, санітарно – гігієнічних вимог.
-
Чому б ви хотіли навчитися сьогодні на уроці?
-
Вивчення нового матеріалу з практичним показом – 8 хв.
Технологія виконання спірального плетення (гвинтова симетрія)
Розкладаємо 3 трубочки під кутом 30 градусів, додаєм четверту трубочку згідно розміру плетеного виробу
Починаємо плетення з однієї точки по колу, одну трубочку укладаємо, другою фіксуємо.
-
Фізкультхвилинка – 2 хв.
Корисна вправа для очей ( рухи очима по траєкторії фігур на зображенні).
-
Практична робота - 28 хв.
-
Вивчення інструкційної карти «Виготовлення спірального плетення (гвинтова симетрія)».
-
Повторення техніки безпеки при плетенні газетними трубочками.
Поточний інструктаж (при необхідності індивідуальний, фронтальний).
Заключний інструктаж.
-
Виконання нескладного виробу по спіралі.
Використовуємо любу форму для плетення
Закінчення плетення (трубочки обрізаємо 0.5 см, склеюємо ПВА)
-
Заключна частина – 1 хв.
Рефлексія
-
Що нового ви дізналися на уроці?
-
Чого навчилися?
-
Наскільки ви оволоділи технікою роботи?
-
Де можна використати набуті знання та вміння?
-
Виставлення оцінок, коментування.
-
Домашнє завдання – 1 хв.
Знайти в Інтернеті інформацію повторного використання матеріалів для збереження довкілля.