Проведення віртуальної екскурсії до музею "Лувр" з метою ознайомлення дітей із призначенням музею та його видами, з правилами культурної поведінки у музеї. Формування ключових, мистецьких предметних та міжпредметних компетентностей шляхом виконання завдань в групах, колективі. Розвивиток творчих здібностей , уяви, фантазії, дрібної моторики рук здобувачів освіти та збагачення їхнього лексичного запасу; виховування шанобливого ставлення до працівників музею
Урок образотворчого мистецтва
3 клас
Тема: Картинки з виставки. Художній музей. Перегляд: віртуальна екскурсія «Лувр» (фрагмент). Зображення або ліплення фантастичного персонажа з мультфільму, який найбільше сподобався
Мета: ознайомити дітей із призначенням музею та його видами, з правилами культурної поведінки; формувати ключові, мистецькі предметні та міжпредметні компетентності, вміння працювати в групах, колективі, збагачувати лексичний запас; розвивати творчі здібності, уяву, фантазію, дрібну моторику рук; виховувати шанобливе ставлення до працівників музею
Завдання уроку:
- повторити поняття «скульптура», «графіка», «живопис»;
- ознайомити із поняттями «музей»,«експонат», «екскурсовод» ;
- навчити цінувати світову культурну спадщину
Обладнання: мультимедійний комплект https://www.youtube.com/watch?v=cKcGEwB6Gmg ,
виставка творів мистецтва,інформаційна наочність,малюнки для віртуальної гри «Герої сучасних мультфільмів»;
для дітей;картки з інформацією,пластилін, стеки,серветки, альбоми,олівці,фломастери,фарби,пензлики.
Хід уроку
Організація класу,
Сіли, діти,всі рівненько,
Усміхнулися гарненько,
Настрій гарний узяли
Й працювати почали!
Створення позитивного психологічного клімату класу.
-Скажіть, будь ласка, з яким настроєм ви сьогодні прийшли?
-А настрій для людини важливий?
-Як краще працювати: з гарним настроєм чи з поганим?
-Тож бажаю , щоб ваш настрій став ще кращим на кінець нашого уроку!
Мотивація навчальної діяльності
-Чи доводилося вам бувати на художніх виставках?
-Тоді запрошую переглянути нашу мистецьку виставку.
-Розгляньте та назвіть яких видів мистецтв тут представлені роботи.
-Як називають художників, які створили ці твори ?
-Які емоції викликали у вас картини?
-Працювати на занятті сьогодні ми теж будемо по групах: графіки, живописці та скульптори.
-Кожна група створює образ відповідного виду мистецтва, інструмент якого оберете із торбинки. (олівець, фарби, пластилін,фломастер, пензлик,стека)
(організація робочого місця)
-Урок у нас незвичайний-віртуальна екскурсія до спеціального закладу. А як цей заклад називається, ви дізнаєтеся, коли відгадаєте загадку:
Тут багато експонатів,
Буде друзям, що сказати:
Мамонти і динозаври,
Древні люди, їх наряди,
Хто що їв, робив, як жив,
Як творив, шукав ідей…
Вам цікаво? Йдіть в (музей)
-Чи знаєте ви, що таке музей?
-Чи доводилося вам бувати у ньому?
Вивчення нового матеріалу
1.Робота з підручником ст.80
Ознайомлення з поняттям «музей»
Музей-це заклад, де зберігаються пам’ятки історії,природи , культури та художнього мистецтва
-Музеї бувають різні: краєзнавчі, історичні та художні. Там розміщені експонати. В музеях працюють екскурсоводи.
Перегляд презентації (ІКТ)
Завдання групам: прочитати інформацію та встановити відповідність (на дошці)
предмети, які знаходяться у музеї краєзнавчі
це люди, які проводять екскурсії історичні
збирають, зберігають, вивчають
і експонують матеріали, що розповідають художні.
про природу,економіку, історію,
культуру певного краю
розкривають історію певного явища, екскурсоводи
події, історичного періоду
зберігають експонати образотворчого експонати
мистецтва і картинні галереї
Бесіда за малюнками, с.80
-Який музей зображено?
-Опишіть, які експонати розташовано в залах музею?
-.Сьогоднішні технології дозволяють нам побувати в будь якому куточку світу. Це швидко і дешево.
- Запрошую у віртуальну екскурсію до парижського музею «Лувру»
https://www.youtube.com/watch?v=cKcGEwB6Gmg ,
-Чи сподобалася вам екскурсія?Маю надію,що будучи у Парижі, ви обов’язково його відвідаєте . Хочу звернути вашу увагу на дотримання порядку в музеї.(правила поведінки у музеї)
-А зараз нам пропонує робот Мед-Арт спробувати себе у ролі екскурсовода у грі-екскурсії «Герої сучасних мультфільмів» (колективна робота)
Ви маєте озвучувати повідомлення робота про експонат.
Фізкультхвилинка
Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва
Правила роботи з пластиліном, фарбами
Практична діяльність учнів
Графіки та живописці малюють , а скульптори ліплять фантастичного персонажа з мультфільму, який найбільше сподобався
Підручник , ст..81
Підсумок
Продемонструйте власні малюнки чи вироби
Доповніть виставку своїми творчими роботами
Рефлексія
-З яким настроєм закінчуєте урок?
Розіграйте ситуації «У музеї». Придумайте діалог
Музей-це заклад, де зберігаються пам’ятки природи , культури та художнього мистецтва
це люди, які проводять екскурсії
збирають, зберігають, вивчають
і експонують матеріали, що розповідають про природу,економіку, історію, культуру певного краю
розкривають історію певного явища, події, історичного періоду
зберігають експонати образотворчого мистецтва і картинні галереї
Історичні музеї
Краєзнавчі музеї
Експонати
Екскурсоводи
Художні музеї
Живописці
Живописці
Графіки
Графіки
Скульптори
Скульптори