Предмет: читання (навчання грамоти)
Тема. Звуки [г],[г'] позначення їх буквами Гг. Читання слів і складів з ними. Читання тексту.
Мета. Ознайомити учнів зі звуками[г],[г'] і буквою Гг, що їх позначає. Учити правильно артикулювати звуки, виділяти їх в мовленому слові. Удосконалювати навички читання. Збагачувати словниковий запас. Розвивати аналітико-синтетичні вміння, зв’язне мовлення. Виховувати працьовитість, прагнення до здорового харчування.
Обладнання: проектор,комп’ютер,індивідуальні картки, дротики,диференційовані картки, картки-слова, кошики,картки етапів уроку, індивідуальні набори для складання звукових моделей, кошик із фруктами і овочами – урожай, маски овочів до пісні «Ходить гарбуз по городу».
Хід уроку
І. Етап орієнтації. слайд 0
А) Орг. момент, привітання, мотивація.
- Доброго дня, діти, гості. Слайд1(3 щелчка)
- Посміхніться одне одному, візьміться за руки.
- Будемо з вами працювати як? (дружно, завзято)
- Дізнаємось багато чого? (нового, цікавого)
- Чого побажаємо одне одному? (успіхів)
А тепер давайте налаштуємо наш організм на роботу. Слайд2(5 щелчков)
Сьогодні середа. Колір середи рожевий. Це колір тепла, волі і сили. Символізує ніжність, теплоту, процвітання. Лікує щитовидну залозу, астму, ревматизм.
[н] – мозок
[ж] – серце і легені
[р] – весь організм до роботи..
- Молодці, сідайте.
ІІ. Етап цілепокладання
- Який місяць? Слайд4
- І до нас у клас залетіли листочки і прикрасили наш клас.
- А чому осінь називають щедрою? слайд5
- І ми сьогодні будемо збирати врожай.
- А яким буде наш врожай ми дізнаємось коли виконаємо завдання осені. За кожне завдання будемо отримувати в кошик овочі чи фрукти.
- Сьогодні у нас з вами урок вивчення нового матеріалу, що це значить?(ми познайомимося з новими звуками і буквою.) Будемо вчитися читати склади і слова з новою буквою. От тільки вітерець розкидав завдання, давайте наведемо лад. Слайд6
- Що будемо робити спочатку? А потім?
ІІІ. Етап проектування.
От ми і виконали перше завдання і за нього отримуємо у кошик диню.
ІV. Етап виконання плану діяльності.
Почнемо роботу з розминки (артикуляційна гімнастика)
Увага на екран! Слайд7
Наступне наше завдання - чарівний мішечок. Слайд8
(Діти витягають вивчені букви. Впізнаючи їх на дотик і розповідають, що про них знають.
(За завдання отримують огірки )
ІІІ. Вивчення нового матеріалу. Увага! Слайд9
Град городом прошумів, (розповідає дитина) слайд10
Гарбузи геть чисто збив.
Гримнув грім і знову град,
Лопотить на виноград.
Давайте потренуємось правильно вимовляти цей звук, повторіть за мною чистомовку: Слайд11
ГА-ГА-ГА – широка дорога.
ГИ-ГИ-ГИ – смачні пироги.
ГУ-ГУ-ГУ – прочитаю книгу.
ГО-ГО -ГО – гори ого-го.
Проблемна ситуація (звукова модель) слайд12
(викладають, один біля дошки, перевіряють)
Швидко дротик гнеться
Як змія, він в’ється
Гну наліво, гну направо
Букву «ге» зігну на славу.
Чудово і в наш кошик відправляються буряки
Робота в зошиті слайд13
Давайте розглянемо велику і малу букви Г г.
Ми поселили букву у будинок до букв,що позначають приголосні звуки. А тепер познайомимо її із сусідами, утворимо склади.
а о
г у
и
і е
А тепер прочитайте із вправою на дихання «кулька» (вдих, затримка, видих – читають всі склади)
Ну, що ж почитаємо за складовою таблицею. Слайд14
га |
го |
ги |
ге |
гу |
гі |
гра |
гро |
гри |
гре |
гру |
грі |
гла |
гло |
гли |
гле |
глу |
глі |
гна |
гно |
гни |
гне |
гну |
гні |
Спробуємо читати слова. («черепашки», «сороки»)
Там гол гарбуз Гнат
горох город гарбузи Богдан
огірочки городина господарі Галина
Давайте відпочинемо і заспіваємо пісню « Ходить гарбуз по городу»
ІV. Фізхвилинка слайд16
(інсценізація пісні) в кошик відправляється гарбуз.
V. Закріплення знань. слайд17
На городі
У баби Галини і діда Богдана великий город. Вони гарні господарі. На городі гарно уродила городина. Довкола – круглі гарбузи, зелені огірочки. Там – помідори, капуста, морква та горох.
- Отже де ми побували?(на городі)
- У кого на городі ми побували?
- Що росло в господарів?
- Які плоди з перелічених мають зелений колір? (огірки, капуста)
- А які червоний? (помідори)
Повторне читання напівголосне. Сильні беруть на буксир слабких.
Читання вголос.(ланцюжком)
VІ. Звуко-зорова хвилинка. слайд19
Тихо осінній вітер повіває
Ф-ф-ф
Легко листочки на гілках гойдає
Ш-ш-ш
Сильний вітер ось подув
Ф-ф-ф
Ось так листя колихнув
Ш-ш-ш
Осінні листочки на деревах висіли
З дітками радо вони говорили
Хочуть листочки восени пограти
Та пісеньки свої з вами співати
Кленові листочки з дерева впали
І пісню таку вони проспівали…
З берези листочки ось полетіли
Співати із ними вони запросили…
З горобини листочки під ноги упали
І пісню осінню так заспівали…
Дубові листочки в повітрі кружляють
Та пісню свою з усіма заспівають…
Гарно ви діти з листячком пограли
Співали разом та осінь стрічали.
VІІ.Узагальнення і систематизація знань. Слайд20
А) диференційоване завдання:
А для дітей, які тільки вчаться читати
Зафарбувати всі фігури з буквою «ге»
Вставити букву «г» в слова
Підкреслити злиття, прочитати слова.
В для дітей, які вміють читати.
Розшифрувати і надрукувати слова:
Лубго, ронадиго, линаГа, бузгар, орокгі, рохго.
Скласти речення з одним із слів.
С для дітей, які дуже добре читають
Прочитати і переказати текст.
2.Сині і фіолетові плоди сприяють здоров'ю психіки і нервової системи, підтримують серце і судини, захищають організм від старіння.Овочі білого кольору зміцнюють кістки і стінки судин.
3. Жовті овочі та фрукти містять природні речовини,які відповідають за здоров'я очей і роботу імунної системи.
А овочі червоного кольору містять речовини, які зміцнюють серце і борються з раком.
В кошик відправляється виноград
Б) Гра «Що де росте?», чий ряд швидше. Слайд21
У 3 кошика скласти слова за темами: «У лісі», «У саду», «На городі»
За це завдання ми отримуємо грушу.
VІІІ. Підсумок уроку. Кубик. Слайд22