Урок Встановлення та видалення програмного забезпечення.

Про матеріал
Очікувані результати. Учень/учениця називає типи програмного забезпечення; пояснює особливості встановлення та видалення програм; добирає програмне забезпечення під конкретні задачі; знає правила завантаження та використання програмного забезпечення; вміє встановити та коректно видалити програму, дотримується правил завантаження та використання програмного забезпечення Урок в інклюзивному класі. Взаємодія вчителя та асистента.
Перегляд файлу

9  клас (інклюзивний). Урок №24

Дата

 

Тема:

Встановлення та видалення програмного забезпечення.

Мета:

Повторити типи програмного забезпечення, поняття ліцензії; пояснити поняття встановлення та видалення програмного забезпечення, навчитись добирати програмне забезпечення під конкретні задачі.

Очікувані результати.  Учень/учениця називає типи програмного забезпечення; пояснює особливості встановлення та видалення програм; добирає програмне забезпечення  під конкретні задачі; знає правила завантаження та використання програмного забезпечення; вміє встановити та коректно видалити програму, дотримується правил завантаження та використання програмного забезпечення

Ключові компетентності:

Спілкування державною мовами. Уміння: висловлюватись та спілкуватися на тему сучасних інформаційних технологій з використанням відповідної термінології. Ставлення: надавання переваги використанню програмних засобів та ресурсів з інтерфейсом державною мовами

Спілкування іноземними мовами. Уміння: знайти український аналог іншомовного терміну

Основні компетентності у природничих науках і технологіях. Ставлення: усвідомлення міждисциплінарного значення інформатики, усвідомлення ролі наукових ідей в сучасних інформаційних технологіях.

Уміння вчитися впродовж життя. Ставлення: виявлення допитливості, наполегливості, впевненості, вміння мотивувати себе до навчальної діяльності, долати перешкоди як ключові чинники успіху навчально-пізнавального процесу інформатики; усвідомлення необхідності та принципів навчання протягом усього життя; усвідомлення відповідальності за власне навчання

Наскрізні лінії:

Громадянська відповідальність: Знання й дотримання принципів академічної доброчесноті, усвідомлення відповідальності за їх порушення. Знання і дотримання ліцензійних угод щодо використання програмного забезпечення.

Екологічна безпека та сталий розвиток. Знання обов’язків щодо утилізації технологічних пристроїв та її значення у збереженні довкілля.

Здоров'я і безпека: Навчання плануванню власного часу, діяльність і відпочинок з використанням інформаційних технологій. 

Підприємливість та фінансова грамотність: Здатність генерувати та реалізовувати ідеї з використанням ІТ

Тип уроку: комбінований

Обладнання та ресурси: завдання для дитини з ООП, classroomscreen, Інструктивна картка до практичної частини, файл з програмою для встановлення, презентація, сайт https://www.sketchbook.com/

Здоров’язберігаючі технології: Таймінг роботи з монітором

ХІД УРОКУ

Вчитель

Асистент вчителя

  1. Організаційний етап.

Привітання, перевірка присутніх.

  1. Організаційний етап.

Нагадування про академічну доброчесність.

  1. Актуалізація опорних знань та перевірка домашнього завдання

Доведіть, що комп’ютер є інформаційною системою (Слайд 1).

(для класу)

 

  1. Актуалізація опорних знань та перевірка домашнього завдання

Прочитайте уважно завдання та виконайте його (конверти №1 – на окремих аркушах роздруковано: «інформаційна система», «програмне забезпечення», «технічне забезпечення», кілька прикладів засобів та програм. Потрібно скласти коректну схему)

«Склад інформаційної системи»

(Діти з ООП)

 

Схему «Склад інформаційної системи» розміщуємо на дошці та обговорюємо, нагадую про критерії оцінювання та оцінки в системі електронного щоденника

Опитування з методом “Жеребкування» з допомогою classroomscreen

  1. Які нормативні документи впливають на використання ПЗ?
  2. Що таке ліцензія?
  3. У якому випадку Закон України «Про авторське право та суміжні права не має впливу на використання ПЗ?
  4. Як називається використання ПЗ з порушенням правил ліцензії?
  5. Які види ліцензій ви знаєте?
  6. Які їх особливості?

 

(для класу)

  1. Чому програма є об’єктом інтелектуальної власності?

 

Прочитайте уважно завдання та виконайте його (конверти №2 – на окремих аркушах надруковано кілька розширень файлів)

Яке розширення файла вказує, що у ньому записана програма?

(Діти з ООП)

 

  1. Що відбудеться, якщо ми відкриємо такий файл? Програма почне працювати, встановлення програми тощо
  2. Що означають інші розширення?
  1. Мотивація навчальної діяльності, формування мети й завдань уроку

Чи можна встановити на комп’ютері програму методом копіювання файлів?

Чи можна видалити програму з комп’ютера, перемістивши її файли в кошик?

На уроці ми знайдемо відповіді на ці запитання, навчимося встановлювати та коректно видаляти програми з комп’ютера.

Запишіть дату та тему уроку. (Слайд 2)

  1. Теоретична частина уроку.
    1. Вступ

Як зазвичай називається файл з модулем встановлення програми? Install

Чому? Бо інсталюється

А видалення? Деінсталяція

(Слайд 3)

(для класу)

Назвіть синонім до «встановлення» англійською мовою. Інсталяція

 

(Слайд 4)

У книзі Льюїса Керролла Аліса читала етикетки «їж мене» та «пий мене», коли потрапила до кімнати з маленькими дверима. Тобто, вона мала з’їсти тістечко та випити напій перед тим, як діяти далі.

Чи не наштовхує це вас на думку, що перед встановленням програми теж потрібно на щось звернути увагу?

ReadMe – інструкція з встановлення. Яке розширення має цей файл? Чому?

Як буде англійською «їж мене»

Як буде англійською «пий мене»

  1. Робота з презентацією

Слайд 5 – встановлення ОС

Слайд 6 –встановлення програм

Слайд 7 – узгодження програм з ОС

Звернути увагу!!!

Встановлювати програми – тільки з офіційних сайтів (берегтися фішингових сайтів), дотримуватися правил ліцензії, дивитися, які системні вимоги до програм

 

Слайд 8 – панель управління

Слайд 9 – видалення програм

(для класу)

 

А чому на слайдах так багато інформації?

  1. Практична частина уроку. Відпрацювання вивченого
    1. Робота за комп’ютером з інструкційною карткою.

Слайд 10 – Завдання 1

Слайд 11 – Завдання 2

Слайд 12 – Завдання 3

Слайд 13 – Висновки (не записувати)

  1. Робота з сайтом https://www.sketchbook.com:
    •       App – додатки (від англійського - application), можна скористатися контекстним перекладом
    •       Для чого призначена програма Скетчбук? Малювання
    •       Вибір ОС
    •       Обов’язково слід звернути увагу на розділи внизу

про нас

підтримка

юридичні повідомлення та торгові знаки

політика конфіденційності

  •       Далі видно, що програма ліцензійна
  •       Вкладки: Огляд (внизу авторське право і т.д.), Системні вимоги, Пов’язані продукти.

 

Запитання для діалогу двох вчителів

  1. Що робити, якщо потрібне ППЗ платне, а грошей немає?
  2. Чи захищене ППЗ законом?

 

  1. Підсумки уроку
    1. Бліцопитування із закритими очима
  • Що таке інсталяція програми?
  • Де можна знайти програму, яку встановили?
  • Як називається диск, на якому встановлено ОС?
  • Для чого диск розбивається на кілька логічних частин?
  • Чому програми слід видаляти спеціальними засобами?
  • До якого типу ПЗ відносять програми, які обслуговують комп’ютер?
  • На що слід зважати, встановлюючи програму? Сумісність, ліцензія тощо

 

Слідкує за заплющеними очима та надає право відповіді

  1. Для чого вміти встановлювати та видаляти програми?

Отож, програмне забезпечення – невід’ємна складова комп’ютерної системи. Це логічне продовження апаратних засобів. Але інформаційна система «комп’ютер» буде коректно та ефективно працювати, якщо ми правильно встановимо необхідне програмне забезпечення та будемо правильно ним керувати.

Наступного уроку ми продовжимо говорити про програмне забезпечення. А саме про таке, що може нанести шкоду. Дізнаємося про історію його виникнення, розвіємо кілька міфів та обов’язково навчимося з ним боротися.

 

  1. Домашнє завдання (зібрати зошити, виконувати на подвійних аркушах). Слайд 14
  1. Записати визначення до термінів «інсталяція», «деінсталяція», «дефрагментація», «форматування» (до 4 балів).
  2. Скласти алгоритм «Як встановити та видалити програму на мобільному пристрої» (до 4 балів).
  3. Визначити, які програми встановлені на домашньому комп’ютері чи телефоні та до якого типу ПЗ вони відносяться (достатньо 8 програм) (до 4 балів).

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Інформатика, 9 клас, Розробки уроків
Інкл
Додано
24 березня 2023
Переглядів
574
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку