Урок Я досліджую світ "Материки Землі"

Про матеріал
Продовжити формувати уявлення про глобус, карту півкуль, уміння читати карту, працювати з нею. Ознайомити учнів з поняттям «материки», із їхнім розміщенням на глобусі і карті півкуль. Розвивати просторові уявлення, вміння висловлювати власні думки. Коригувати мислеві процеси: аналіз, порівняння, пам'ять, зорові і слухові сприймання, увагу, розвивати усне мовлення, збагачувати словниковий запас. Виховувати дисциплінованість, почуття відповідальності, любов до природи.
Перегляд файлу

Тема:  Материки Землі. 

Мета:  Продовжити формувати уявлення про глобус, карту півкуль, уміння читати карту, працювати з нею. Ознайомити учнів з поняттям «материки», із їхнім розміщенням на глобусі і карті півкуль. Розвивати просторові уявлення, вміння висловлювати власні думки. Коригувати мислеві процеси: аналіз, порівняння, пам'ять, зорові і слухові сприймання, увагу, розвивати усне мовлення, збагачувати словниковий запас. Виховувати дисциплінованість, почуття відповідальності, любов до природи.

Обладнання:   мультимедійна презентація,  глобус, карта півкуль,   матеріал для роботи в парах.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

1. Організаційний момент

Усі сідайте тихо, діти.

Домовляймось не шуміти.

Руку гарно піднімати,

Чітко, в лад відповідати,

На уроці не дрімати,

 А знання мерщій хапати.

 То ж гаразд, часу не гаєм,

І урок вже починаємо.

2. Підсумок фенологічних спостережень.

- Діти, яка зараз пора року?

- Чому ви думаєте, що осінь?

- За якими ознаками ви дізналися, що саме така пора року?

- Скажіть, який стан неба?

- Чи були опади?

-  А тепер підведемо підсумок спостережень за тиждень.

 ІІ.  Основна частина

  1. Актуалізація опорних знань

Гра «Мікрофон»

- Скільки планет у сонячній системі? (9).

- Як називається планета,на якій існує життя? (Земля).

- З чого складається поверхня Землі? (З суші та водного простору).

- А чого на земній  кулі більше: води чи суші? (Води).

- Що таке географічна карта?

- Зображення землі на площині? (Карта).

- Скільки полюсів має Земля? (Два).

    2.  Вивчення нового матеріалу.

 - Розповідь про назви материків:

 На Землі є шість материків: Євразія, Африка, Північна Америка, південна Америка, Австралія і Антарктида. Матарики відрізняються між собою за розмірами, формою земної поверхні, природою.

  •          Цікаві факти про Антарктиду.

Найвищий материк земної кулі – Антарктида. Її середня висота 2000 200 метрів, що в 2,5 рази більше середньої висоти Азії. Завдяки особливим атмосферних умов Сонце в Антарктиді на заході виглядає зеленим.

На Антарктиду припадає 90 % льоду нашої планети. Льодовики містять 21000000 кубічних кілометрів води. Якби всі ці льодовики розтанули, то рівень вод світового океану піднявся б на 50 метрів. Тільки від танення льоду в Антарктиді прибережні країни можуть потерпіти непоправну катастрофу.

  •          Цікаві факти про Євразію.

Євразія – найбільший материк на Землі. Площа – 53893000 км², що складає 36% площі суші.

  На материку розташовується країна з унікальними погодними умовами – Ісландія. Її берега завжди вільні від льодів, а погода може мінятися по кілька разів на добу. У країні проживає трохи менше 320000 чоловік, а столиця Ісландії – Рейк’явік – настільки мала, що всі жителі знають один одного і не соромляться сходити в магазин в піжамі або залишити дитину в колясці без нагляду на короткий час.

  •          Цікаві факти про Африку.

Річка Ніл, яка впадає в Середземне море на північно-східній околиці Африки, найдовша річка у світі, з загальною протяжністю 6 650 кілометрів.

Найбільша пустеля у світі – Сахара (знаходиться в Північній Африці). Площа Сахари (9 000 000 км) майже дорівнює площі США.

Чотири з п’яти найшвидших наземних тварин проживають в Африці: гепард, антилопа гну, лев і газель Томсона.

Африка є найбіднішим і не розвиненим з усіх континентів, незважаючи на своє багатство природних ресурсів.

Приблизно 90% всіх випадків малярії в світі відбувається в Африці.

 3.   Бесіда на закріплення матеріалу

- Скільки є материків? 

- Назвати усі материки.

- Чим відрізняються материки між собою?

 

4. Фізкультхвилинка

Раз! Два! Всі присіли.

Потім вгору підлетіли.

Три! Чотири! Нахилились,

Із струмочка гарно вмились.

П'ять! Шість! Усі веселі.

Летимо на каруселі.

Сім! Вісім! В поїзд сіли

Ніжками затупотіли.

Дев'ять! Десять! Відпочили

І за парти дружно сіли.

 

5. Робота з підручником.

- Відкрийте підручники і прочитаємо інформацію про «Материки Землі».

 

6.  Практична робота.

  - Кожна дитина отримує карточку, де зображений материк, її завдання написати назву материка.

7. Гра «Впізнай материк».

- Демонстрація слайдів.

 

ІІІ. Заключна частина

 

  1. Практична робота з картою півкуль.

- Скільки материків на нашій планеті? Назвіть і покажіть їх.

- На якому материку ми живемо. Покажи його.

2.   Підсумок уроку

–  Які материки ви запам’ятали?

  •          Що на уроці вам сподобалось найбільше?

3. Інструктаж до домашнього завдання.

  •          Робота з підручником: с. 82-84. Дати відповіді на запитання.

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Пінчук Наталія
Додано
3 березня
Переглядів
44
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку