Урок Я досліджую світ "У царстві тварин" 2 клас

Про матеріал
Ознайомити учнів із різноманітним світом тварин, формувати розуміння і поняття комахи, птахи, звірі, уміння їх розпізнавати за істотними зовнішніми ознаками; - розвивати логічне мислення через завдання на порівняння, доведення, вилучення зайвого, встановлення взаємозв’язку між рослинами і тваринами, між самими тваринами; - виховувати любов та бережне ставлення до природи.
Перегляд файлу

Я досліджую світ

2 клас

Тема уроку: У царстві тварин

Мета уроку:

- ознайомити учнів із різноманітним світом тварин, формувати розуміння і поняття комахи, птахи, звірі, уміння їх розпізнавати за істотними зовнішніми ознаками;

- розвивати логічне мислення через завдання на порівняння, доведення, вилучення зайвого, встановлення взаємозв’язку між рослинами і тваринами, між самими тваринами;

- виховувати любов та бережне ставлення до природи.

Обладнання уроку: чарівний м’яч, мікрофон, сигнали, картки із назвами тварин, ілюстрації тварин, індивідуальні таблиці «Тварини»,  мультимедійний супровід.

Хід уроку

І .Організаційна частина

  1. Вітання

Продзвенів уже дзвінок,

Починається урок.

Він незвичний і цікавий.

Бо природу ми вивчаєм.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Слайд 1. Діти, крокуючи до школи, ми щоденно зустрічаємо одну чарівну красуню. Яка нас ніжно гладить сонячним промінчиком, або щипає за носик морозцем.

Слайд 2. Вже холодніші ранки.

                І морозець на трави ліг.

               А довгі затяжні світанки

               Скупий промінчик шлють до ніг.

Слайд 3. А він ледь-ледь проміння гріє,

                Ще довго паморозь лежить.

                Та тільки сонце заясніє

                Мороз росою стане вмить.

                Про яку пору року йде мова?

1. Підсумки фенологічних спостережень.

Вправа «Чарівний м’яч»

  1. Який зараз місяць?
  2. Назвіть осінні місяці.
  3. Який сьогодні день?
  4. Які зміни відбулися в природі?
  5. Від чого залежить життя живої природи?

Підсумок

Отже, залежно від висоти сонця змінилося життя рослин, тварин, людей на планеті.

  1. Актуалізація знань.

Діти, ви об’єдналися в групи «Дерева», «Кущі», «Трав’янисті рослини». Кожен з вас намалював рослину і підготував цікаву розповідь про неї. Послухаємо деяких дітей (Розповіді дітей).

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

Хто крім рослин належить до живої природи? (Люди, тварини)

Слайд 4. Сьогодні ми побуваємо у царстві тварин.

Вправа «Мікрофон».

1) Що цікавого хотіли б дізнатися?

2) Навіщо вам потрібні ці знання?

3) Як треба працювати на уроці?

ІV. Робота по темі

  1. Бесіда

Діти, я вам прочитаю вірш, а ви його уважно послухаєте і скажете як можна по іншому назвати рослинний і тваринний світ.

Було у матері – Природи

Дві донечки такої вроди:

Хто їх побачив хоч на мить,

Не міг забути й розлюбить.

Слайд 5. Голубооку звали Флора,

                У неї очі наче зорі.

                Завжди замріяна, тендітна,

               Ласкава, ніжна та привітна.

Слайд 6. А Фауна – швидка, як вітер,

                Могла з птахами полетіти

                 І за оленями стрибати,

                Та з білочками пустувати.

                Обидві світ жили й любили,

                Відтак його боготворили.

                Тож вирішила мудра мати

                На посаг їм дарунки дати:

                Мрійливій Флорі – світ рослинний,

                А жвавій Фауні – тваринний,

                Щоб берегли і доглядали,

                Від всього злого захищали.

                Живуть в легендах і понині

               Живого світу дві богині.

  1. Як називається рослинний світ?
  2. А тваринний?
  3. До якої природи відносяться рослини і тварини?
  4. Чому?
  5. Чим відрізняються рослини і тварини?
  1. Побудова «Асоціативного куща» (вилучення зайвого).

З поданих ілюстрацій на дошці, діти обирають лише тварин, класифікуючи їх за групами.

  1. Робота в групах

Учні об’єднуються в групи за класифікацією назв тварин. Діти («Комахи», «Звірі», «Птахи») отримують завдання: назвати істотні ознаки своєї групи. Під час відповідей учні самостійно заповнюють таблицю «Тварини».

Відповіді групи «Комахи»:

  1. Тіло комах складається з голови, грудей, черевця.
  2. Кожна комаха має 6 ніжок.

Слайд 7. Вчитель:

На планеті мешкає від двох до чотирьох мільйонів видів комах. Деяких з них людське око навіть не в змозі розгледіти. Вони мають просто мікроскопічні розміри.

Слайд 8. Мурашка – одна з найдивовижніших і примітних створінь на світі. Найбільш поширені червоні і чорні. Вони – великі трудівниці. Можуть тягнути комаху в декілька разів важчу за себе. Лісові мурашки знищують багато шкідників, які живуть в опалому листі. Діти, а як виглядає хатина, в якій живуть ці трудівниці, ви зараз дізнаєтесь.

Робота в парах (Прочитати текст)

(Завдання на картках)

Хатинка мурашки

Горбикнаповерхніцечастинамурашникауґрунтізнаходятьсяйогопідземначастиназвели-коюкількістюходівкамеркомор.

2-1-Ant_hill_cm01

Слайд 9. Муха – найбільш відома звичайна домашня муха. «Вусики» домашньої мухи – це орган нюху. Вона може вловлювати запах на великій відстані.

Слайд 10. Метелик. Як відомо вони можуть бачити, мають чуття дотику і нюх, запах сприймають вусики метелика, але є такі, які нюхають «носами», розташованими в них на лапках. Деякі види метеликів мігрують (словникова робота).

Слайд 11. Бабка.

Слайд 12. Колорадський жук.

Слайд 13. Сонечко.

Слайд 14. Бджола.

Презентація проекту «Бджола»(додаток).

Слайд 15. Цикада. Природа чомусь відпустила всім комахам дуже короткий термін життя порівняно з іншими живими істотами, що населяють Землю. А цикада живе 17 років. Ці роки вони сплять під землею, після чого виходить на світло, щоб пожити на поверхні ще 5 тижнів і померти.

4. Фізкультхвилинка (танок метеликів)

5. Виступ групи «Звірі».

Слайд 16. Відповіді учнів:

  1. Тіло звірів вкрите шерстю.
  2. Малят вигодовують молоком.
  3. Живуть з людьми і в дикій природі.
  4. Є рослиноїдні, хижі і всеїдні.

Слайд 17. Бурий ведмідь – всеїдна тварина. Він любить харчуватися корінцями, ягодами, дрібними тваринами, яйцями мурашок, медом диких бджіл. Узимку йому не знайти такої їжі. До зими у ведмедя відкладається під шкірою багато жиру, і він залягає у сплячку. Ведмеді – плоскостопі: це означає, що вони ставлять п’ятку на землю , як людина. Ходить він перевальцем. Ведмідь, що мчить, може наздогнати будь-яку людину, яка біжить. Взагалі ведмідь – найрозумніша і найкмітливіша тварина.

Слайд 18, 19. Лиця і вовк мандрують у пошуках здобичі. Це хижі звірі. Лисиця полює на мишей, зайців та інших дрібних тварин. Вовки ж нападають і на великих тварин (лосів, оленів, диких кабанів).

Слайд 20. Олені – справжні вегетаріанці: вони харчуються мохом, корою, бруньками рослин. Дуже полохливі. Харчуються вночі, мають добрий зір.

Слайд 21. Кіт.

Слайд 22. Собака.

Слайд 23. Коза

Слайд 24. Корова.

Короткі повідомлення учнів творчої групи.

Обов’язково підводиться підсумок.

6. Прослуховування аудіозапису «Голоси птахів».

Діти, чиї голоси ви почули?

Голоси яких птахів ви впізнали?

7. Слайд 25. Виступ групи «Птахи».

1) Тіло птахів вкрите пір’ям.

2) Мають міцний дзьоб.

3) Пару ніг.

4) Птахи поділяються на свійські й дикі.

Загадка. Хоч я не молоток –

По дереву вдаряю,

Кожнісінький куток,

Обслідувать бажаю.

Слайд 26. Дятел (розповідь учня)

Загадка. Швидко скрізь цей птах літає,

Безліч мушок поїдає,

За вікном гніздо будує,

Тільки в нас він не зимує.

Слайд 27. Ластівка – це невеличка чорно-синя пташка, із білими грудьми, лоб і голова – рудувато–коричневі. Довгі гострі крила пристосовані для стрімкого і тривалого польоту. Ластівки – невтомні трудівники, знищують багато комах. Діти, пригадайте народні прикмети пов’язані з птахами.

Ластівки вилітають – погоду обіцяють.

Ластівка б’ється у вікно – буде звістка.

Ранні ластівки – щасливий рік.

Слайд 28. Синичка.

Слайд 29. Снігур.

Слайд 30. Горобець.

Слайд 31. Омелюх.

Домашні птахи.

Слайд 32. Качка.

Слайд 33. Індик. 

V. Систематизація знань

1. Робота в парах.

Який взаємозв’язок існує між рослинами, тваринами, людьми? (Побудова ланцюжка.)

Відповіді учнів: квітка – бджола – мед – людина і т.д.

2. Робота в групах.

Продумайте, яким могло би бути звернення тварин кожної групи до людей. (Використання чарівного сонячного промінчика).

    Слайд 34. Перевірка заповненої таблиці «Тварини».

VІ. Заключна частина.

  1. Домашнє завдання: 1 група – розповідь і малюнок «Моя улюблена тварина»;

2 група – повідомлення про тварин занесених до Червоної книги;

3 група – підготувати народні прикмети, пов’язані з тваринами.

2. Підсумок уроку (вправа «Мікрофон»).

1) Що сподобалось на уроці?

2) Який вид роботи найбільше сподобався?

3) Який висновок для себе зробили?

4) Над чим треба працювати?

2. Заключне слово вчителя.

Я вірю, що з сьогоднішнього дня ви станете ще добріші, ще людяніші. Адже від нас залежить майбутнє.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\фото 1.JPG

Робота в малих групах на уроці

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\фото 4.JPG

Презентація проекту «Бджола.

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\фото 9.JPG

Визначення лідерів груп для дослідницької роботи

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\фото 7.JPG

Обєднання учнів у групи по картках за назвами видів тварин

 

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\фото 12.JPG

Інтерактивна вправа «Мікрофон». Підсумок уроку

 

 

 

 

 

 

 


                                                          Слайди до уроку «Я і Україна»                                                       

                                

Слайд № 1                                                                       Слайд № 2                                                              Слайд № 3

 

 

 

 

 

                               

Слайд № 4                                                                          Слайд № 5                                                           Слайд № 6

                            

Слайд № 7                                                                          Слайд № 8                                                             Слайд № 9

 

 

 

 

 

                           

Слайд № 10                                                                    Слайд № 11                                                              Слайд № 12

                            

Слайд № 13                                                                     Слайд № 14                                                                Слайд № 15

 

 

 

 

 

                             

Слайд № 16                                                                    Слайд № 17                                                                Слайд № 18

                               

Слайд № 19                                                                  Слайд № 20                                                               Слайд № 21

 

 

 

 

 

                                

Слайд № 22                                                                   Слайд № 23                                                               Слайд № 24

                            

Слайд № 25                                                                  Слайд № 26                                                                Слайд № 27

 

 

 

 

 

                           

Слайд № 28                                                                Слайд № 29                                                            Слайд № 30

                         

Слайд № 31                                                                Слайд № 32                                                             Слайд № 33

 

 

 

 

 

Слайд № 34

 

doc
Додано
7 травня 2020
Переглядів
1367
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку