Урок "Я люблю свою Україну"

Про матеріал

Дана розробка допоможе виховувати в учнів почуття патріотизму, любові до рідного краю, познайомить з державними символами України, сприятиме формуванню поваги та гордості за Батьківщину та її символіку;познайомить учнів в класній родині, ознайомить з правилами роботи на уроці

Перегляд файлу

Глущенко Лариса Борисівна

вчитель початкових класів

загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів

 

:              Я ЛЮБЛЮ СВОЮ УКРАЇНУ…

(перший урок для учнів 1 класу)

МЕТА: виховувати в учнів почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, формувати переконання у нетлінності духовних скарбів народу, повагу до символів України; спонукати учнів до усвідомлення ними необхідності бути корисними своїй державі; розвивати мислення, мовлення, память.

ОБЛАДНАННЯ: зображення державних символів України,роздатковий матеріал, аудіозапис пісні, зображення калини.

 

ХІД УРОКУ

І.Орг. момент.

             - Шановні батьки, гості, діти, сідаємо зручно, урок розпочинаємо.

Добрий день, мої любі діти!

Ви прийшли нині в перший клас

Вчитись будете і радіти,

 І рости кожен день і час.

Школа двері для вас відкрила,

І запрошує вчитись вас,

Бо знання – то велика сила!

То ж навчайтеся! В добрий час!

 

Дорогі мої першокласники! Сьогодні ви стали учнями нашої школи, сьогодні розпочинається ваше шкільне життя. Я вітаю вас з першим шкільним днем, з першим шкільним святом,. Адже сьогодні наша держава святкує день знань і науки. Школа радісно вас зустріла і усміхається усіма віконцями до своїх дітей. Вона подарує вам багато нових знань, розкриє багато секретів. Ви пройдете багатьма стежками, і завжди поряд з вами усі 4 роки буду я – ваша перша вчителька

 

ІІ. Знайомство.

  • Діти, ми з вами вже знайомилися раніше. Але пройшов час і можливо хтось щось забув. То я пропоную познайомитися ще раз. Я – ваша вчителька Глущенко Лариса Борисівна. А тепер познайомимось з вами.
  • Візьміть ягідки і по черзі виходьте до дошки, називайте своє прізвище та ім’я і прикріпіть її на нашу «гілочку»
  • Що ж вийшло у нас на дошці?
  • Чим ягідки схожі? Чим відрізняються?
  • І дорослі, і діти зовсім як наші квіти. Подивіться один на одного, посміхніться. Чим ми схожі? Чим відрізняємось?
  • Ми всі різні – маємо різний колір очей, волосся, різний зріст, голос. Але тепер у нас і багато спільного. Нас обєднала наша школа, наш клас, ми разом будемо вчитися, співати, веселитися, а іноді й сумувати.
  • Тепер ми одна родина, один колектив. Саме в цю хвилину народилася наша сімя. Кажуть, коли народжується на світ дитина, Бог запалює на небі свічечку-зірочку. А чи звернули ви увагу, що одні зірочки яскраві, а інші ледь видно? Коли людина зла, скупа, її зірочка ледь сяє, а коли добра, щедра, любить усе живе, тоді і зірочка – ясна і видно її далеко.
  • Тож давайте і ми запалимо свічку. Дивіться як гарно палає наша свічечка-зірочка. А щоб вона була яскравою протягом усього навчання, ми складемо

                            ПРАВИЛА ЖИТТЯ В НАШІЙ РОДИНІ»:

  • щоб наша родина була доброю, потрібно - … (не сваритись, не битись, чемно розмовляти)
  • щоб вона була веселою, потрібно - … (посміхатись, радіти за всіх…)
  • щоб вона була розумною - … (гарно вчитись, багато читати)
  • щоб вона була щедрою - … (ділитись, допомагати).

 

  • А для чого діти приходять у школу?

 

Треба добре дітям знати:

В школі вчать дітей читати,

 

І писати будуть вчити,

На екскурсії водити.

 

Будуть вчити рахувати,

Танцювати і співати.

 

Нас навчать, як в світі жити,

З усіма дітьми дружити.

 

Вчать ушколі працювати,

Труднощі перемагати.

 

Завжди правду говорити,

В світі лиш добро творити.

ІІІ. Робота за темою урока.

-Діти, сьогодні у вас свято. Ви вперше прийшли до школи на свій перший справжній урок.

Давайте разом послухаємо пісню.

1. Пісня про Україну.

Про що ця пісня?

2. Павутинка до слова Україна

Що ви уявляєте при слові Україна?

 Зараз ми перевіримо, що ж ви знаєте про нашу країну

3. Мозковий штурм.

-Як називається наша країна?

-Яка столиця України?

-Де ми з вами живемо?

-Як називається наше село?

-Як район?

-А в якій області ми живемо?

-Так в якій країні ми живемо?

Кожна країна має свої цінності – символи. Україна також їх має. Які символи нашої країни ви знаєте?

 

 4 Послухайте легенду про Україну.
Жила собі жінка. І мала вона трьох синів. Сини зростали чесними,
сміливими, дуже любили свою неньку і готові були віддати за неї своє життя. Виросли сини і розійшлися по світах, прославляючи свою матір. Найстаршому матір подарувала на згадку про себе золоту корону з трьома промінцями. Корона зігрівала людей, вела вперед, показувала шлях до кращого життя. За цю трипроменеву корону люди дали першому синові ім’я Тризуб. Середньому сину мати дала в дорогу блакитно жовтий одяг. Сміливий та сильний був середній син, і прославив він свою матір добрими звитяжними (героїчними вчинками). Люди запам’ятали його і прозвали Прапором. А найменший син отримав у дарунок від матері соловейків голос. І де б він не був, усюди лунала його дзвінка урочиста пісня. За цей голос і величний спів люди дали йому ім’я Гімн. Так і донині по всьому світу золотий тризуб, синьо-жовтий прапор і урочистий гімн прославляють рідну неньку – Україну. Вони стали державними символами України.
         - Герб, Прапор і Гімн – три основні національні символи України.
         - Розгляньте зображення Герба України. На що він схожий? Число „три” завжди вважалося казковим, чарівним. У народних казках йдеться про трьох богатирів, три бажання, які виконують чарівники, три дороги, що лягають перед казковими героями. Отже, у тризубі відображено триєдність життя. Це Батько-Мати-Дитя. Вони символізують собою Силу- Мудрість-Любов.

         - Розгляньте зображення Прапора України. Якої він форми? Які кольори ви

бачите на українському прапорі?
         - Пригадайте, що означають ці кольори?
         - Жовтий колір – це колір пшеничної ниви, колір хліба, зерна, що дарує
життя всьому сущому на землі, це колір жовтогарячого сонця, без
лагідних променів якого не дозрів би, не заколосився б хліб. Це символ
достатку українського народу.

         - Блакитний, синій колір – це колір ясного, чистого, мирного неба. Це колір
води, без якої не дозрів би хліб. І ще – це колір миру.
         - Що таке Гімн?
         - Як називається Гімн України?
         - Гімн це найголовніша пісня держави. З гімну починають урочисті збори, свята, надзвичайні масові події, гімном їх і закінчують. Це хвалебна пісня своїй Батьківщині в якій народ висловлює побажання бути вільним, щасливим, жити в достатку.

 

Наша країна , уряд піклуються про своїх людей, дітей, тому і зробили ось такі умови для вашого навчання .А ви в свою чергу повинні добре вчитися, прославляти свою Батьківщину.

 І  перше повинні не забувати про

5. «ПРАВИЛА ДЛЯ УЧНІВ»

  1. Лиш прокинувся – вставай

Лінькам волі не …         (давай)

  1. Потім зарядку робити будемо,

А далі вмиватись і чистити …              (зуби)

  1. Спонукань не жди ніколи,

Своєчасно йди до …           (школи)

  1. Продзвенів шкільний дзвінок –

Розпочинається …                     (урок)

  1. Чемно треба всіх вітати,

Зайде вчитель, треба …      (встати)

     6. Сісти дозволить треба   (сідати)

  1. Сказати хочеш – не шуми

А тільки руку …             (підніми)

     8. Щоб не сутулилася спина,

Сядемо рівно неодмінно.

 

6. ГРА «ДОБРИЙ ДЕНЬ» .

  • Добрий день, дівчатка!
  • Добрий день, хлопятка!
  • Добрий день тим, хто хоче навчатись!
  • Добрий день тим, хто не любить вмиватись!
  • Добрий день тим, хто батьків поважає.
  • Добрий день тим, хто пізно спати лягає.
  • Добрий день тим, хто любить зарядку.
  • Добрий день тим, хто все тримає в порядку.
  • Добрий день тим, хто не слухає маму.
  • Добрий день тим, хто любить манну кашу.
  • Добрий день тим, хто малих не ображає.
  • Добрий день тим, хто дорослих поважає.

 

7. ЗАГАДКИ.

  1. Чистенькі віконця сміються до сонця.

                                Діточки довкола. Це наша люба… (школа)

 

  1. Є чарівник у школі в нас. Ану впізнайте, хто він.

Озветься – тиша йде у клас, озветься ще раз – гомін.

  Щоб не спізнитись на урок нам голос подає …     (дзвінок)

 

  1. Ось до класу всіх скликає голосистий наш дзвінок,

 І ми радо поспішаєм не в садок, а на …     (урок)

 

  1. Він нам, як мама, дорогий,

Він хоче нас навчити любити край чудовий свій,

 Це мудрий наш …       (учитель)

 

  1. З ним подружить кожен з вас,

Як піде у перший клас.

Бо хоч завжди він мовчить,

Та читати всіх навчить …    (буквар)

8. ГРА «ХТО БІЛЬШЕ»

(яка з команд назве більше речей які потрібні в школу)

 

 

 

 Тепер ми з вами одна шкільна сімя, одна родина. Кожна сімя має альбом, де зберігає свої фотокартки. Ми теж будемо зберігати свої надбання .Сьогодні ви вперше намалюєте на аркушах свої маленькі долоньки, які ми будемо зберігати протягом навчання в початковій школі.

ІV.Підсумок уроку.

-Про що ми говорили сьогодні на уроці?

-Що найбільше вам запамяталося?

 

Найсвітліша дорога в світі-

Це дорога до знань, до школи.

Памятайте це, любі діти,

Не забудьте цього ніколи!

 

Використані джерела

 

  1. Українське народознавство : Навч. Посібник / за ред.. С.П. Павлюка,

Г.Й. Горинь, Р.Ф. Кирчива.- Львів:Фенікс 1994. – 608 с.

 

     2. Уроки з народознавства : Посібник /Упоряд. М.К. Дмитренко,

         Г.К. Дмитренко. –К. : Ред. Часопису «Народознавство», 1995. – 224 с. –

         Бібліограф. В кінці ст..

 

     3. Перший урок для учнів 1 класу «Я люблю свою Україну». І.М.Гриценко

doc
Додано
11 квітня 2018
Переглядів
927
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку