Гирман Тетяна Олексіївна
Вчитель вищої категорії
Харківської загальноосвітньої школи школи №157
Я досліджую світ
2 клас
Тема уроку. Як доглядати за кімнатними рослинами взимку?
Мета уроку. Формувати інтерес до спостереження за кімнатними рослинами. Познайомити з різноманітністю кімнатних рослин, їх будовою та розмноженням. Розвивати спостережливість, критичне мислення, вміння робити висновки. Збагачувати словниковий запас учнів, розвивати навички усного мовлення.
Виховувати комунікативні уміння, дбайливе ставлення до природи.
Обладнання: картки, таблиці, фотографії з зображенням різноманітних кімнатних рослин, презентація «Кімнатні рослини» енциклопедії, виставка кімнатних рослин.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
I Організація класу
II Актуалізація опорних знань
Перш, ніж почати вивчати наступну тему, давайте перевіримо, чи добре ви засвоїли попередній матеріал. Зараз попрацюємо в парах.
Тест «Рослини»
1.З яких частин складаються рослини?
а) корінь, стебло, листя, квітка;
б) корінь, квітка;
2. Що потрібно для росту рослин?
а) сонце;
б) сонце, вода;
в) сонце, вода, грунт.
3.Що закріплює рослину в грунті?
а) стебло;
б) корінь;
в) квітка.
4.Що утворюється на місці квітки?
а) плід;
б) листок.
Перевірка тестування. На дошці відкриваються правильні відповіді.
III. Підготовка учнів до активного свідомого засвоєння знань.
На дошці відкривається запис етапів уроку
Знайомство з кімнатними рослинами.
Чим відрізняються кімнатні рослини від інших рослин?
Як доглядати за кімнатними рослинами.
Для чого потрібні кімнатні рослини.
IV. Засвоєння нових знань.
- Що вам найбільше запам`яталось?
- Які назви кімнатних рослин ви запам`ятали?
- Які з них є у вас вдома?
2.Виступи дітей з повідомленнями про кімнатні рослини. Діти демонструють фотографії цих квітів.
- Рослина із вологих тропічних лісів. Її квіти дрібненькі на одному стеблі. Листочки схожі на кленові. (Бегонія)
-Цю рослину рекомендовано завести вдома, бо вона вважається оберегом і має лікарські властивості – лікує від застуди. Її листочки кругленькі, квіти мов букетики. (Герань)
-Рослина з довгими ясно-зеленими листочками, зібраними пучки, із середини яких виростають довгі звислі квіткові стрілки з білими квіточками ( Хлорофітум)
-Сік цієї рослини лікує всіх дітей від нежиті. Її листочки м’які і соковиті мають колючки на краях. (Алое)
-Квіти бувають різних відтінків, при хорошому догляді листочки мають бути гладенькими, блискучими.(Китайський розан, гібіскус)
-Деревовидне стебло, широкі, товсті листки, темно-зеленого кольору.(Фікус)
-Листочки дрібненькі ніби глянцеві, має лікарські властивості протизапальну дію.(Каланхое)
2.Фізкультхвилинка.
Трава низенька- низенька,
Дерева високі- високі,
Вітер дерева колише- гойдає,
То вправо, то вліво нахиляє,
То вгору, то назад , то вниз нагинає.
Птахи летять- відлітають,
А учні тихенько за парти сідають.
3.Робота з підручником, с.71.
Читання тексту
«Які рослини живуть удома?»
-Чи у вас вдома є кімнатні рослини?
-Чи можуть вони існувати без допомоги людини?
-Які умови необхідні для росту рослин?
2)Робота в парах
Складання плану «Що потрібно для життя кімнатних рослин?
-Полив відстояною водою.
-Розпушування грунту. ( Поміркуй! Чому грунт в горщиках треба розпушувати?)
-Обприскування.
-Тепло і світло.
V. Закріплення нових знань
2. Робота в зошитах,с.2
а) Позначення і розфарбовування на малюнках кімнатних рослин.
б) З`єднання малюнка кімнатної рослини з відповідною назвою.
в) Запис назв кімнатних рослин які є вдома,
-Уяви, що ти можеш розуміти мову рослин. Про що ти розпитаєш свою улюблену кімнатну рослину?
4. Складання на дошці асоціативного куща у вигляді квіточки
«Яку користь нам приносять кімнатні рослини?»
а) очищують повітря;
б) заповнюють порожні місця на підвіконні;
в) зволожують повітря;
г) збагачують повітря киснем;
д) прикрашають кімнату;
е) лікують
VI. Підсумок уроку Рефлексія
«Мікрофон»
-Що нового ви дізнались сьогодні на уроці?