Урок "Як харчування впливає на здоров'я людини.Страви української кухні. Мініпроєкт "Як з'явився перший вареник?"

Про матеріал
Як харчування впливає на здоров'я людини. Страви української кухні. Мініпроєкт "Як з'явився перший вареник?"
Перегляд файлу

Я досліджую світ

3 клас

Тема. Як харчування впливає на здоров’я людини. Страви української кухні.  Мініпроєкт «Як з'явився перший вареник?»

Мета: продовжувати формування вміння культури харчування,  слідкувати за своїм здоров’ям; формувати позитивне ставлення до здорового харчування та корисних продуктів; виховувати прагнення до здорового способу життя; продовжувати вчити виявляти пізнавальну активність на уроках, співпрацювати і взаємодіяти з іншими у різних ситуаціях (навчання, гра); продовжувати формувати вміння працювати у спільноті, дотримуючись правил; виховувати дружні стосунки в класі, спільноті, розвивати увагу, мислення, мовлення.

 

Обладнання: презентація, матеріал для роботи в групах.

                                        Хід уроку

І. Організаційний момент.

- Станьте, діти, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько,
Поверніться до гостей,
Ще раз скажем «Добрий день».
Привітали ви гостей, що в клас завітали,
Хочу чути, чого б ви усім побажали?
Всім присутнім ми зичим здоров’я й добра!
А тепер до роботи нам братись пора!

2. Вправа «Гірлянда здоров’я»

 Вам потрібно стати в коло,  взятися за руки  і  розказати, що корисного для свого здоров'я  ви зробили  протягом тижня.

ІІ. Повторення вивченого на попередньому уроці.

1. Бесіда

- Над яким розділом ми працюємо? ( Здоровий спосіб життя)

 -А над якою темою працювали на попередньому уроці?

- Які правила здорового харчування ви   запам’ятали?

2. Гра « Мозковий штурм» Правила здорового харчування.

 

  •     Їсти потрібно до 5  разів на день .
  •     Обов’язково снідайте.
  •     Їжа повинна бути різноманітною і складатися з різних продуктів.
  •     Корисно їсти молочні продукти, м'ясо, рибу, багато овочів і фруктів.
  •     Не захоплюйтеся надмірно солодощами, виробами з борошна, жирною і солоною їжею.
  •     Їжу потрібно добре пережовувати.
  •     Не можна переїдати.
  •     Вечеряти треба за 2-3 години перед сном, аби дати організму час на первинну обробку їжі.
  •     Не варто перевантажувати шлунок жирними, важкими для травлення продуктами перед нічним відпочинком.

 

(Об’єднання в групи)

ІІІ. Актуалізація опорних знань.  Мотивація навчальної діяльності

-Урок  ми з вами починаємо,
А що вивчати будемо – поки іще не знаємо.
Тему уроку тоді ми дізнаємось,
Коли загадку швидко відгадаємо.
Загадка  Слайд 2

Холодильник похвалився,
Що на дім перетворився,
Де смачна і свіжа проживає…(їжа)

- Чи здогадалися ви про що ми будемо говорити на сьогоднішньому уроці?

ІV. Повідомлення теми і мети уроку. Робота по темі.

  1. Створення проблемної ситуації

Слайд 3

  •          Що обєднує ці малюнки? ( це страви)

 

  •          Так, це страви української національної кухні.

Україна здавна славилася своєю багатою національною кухнею. Її традиційні страви: борщ, вареники , пампушки , галушки, сало, голубці, кутя, квашена капуста відомі усьому світу. І це ще не всі традиційні українські страви.

 

 

Учитель

   Існує така приказка: «Ми те, що ми їмо». І це справді так. Ми творимо їжу – їжа творить нас. Україна здавна славилася на весь світ своєю кухнею. Але є в українській кухні страва страв – його Величність Борщ. В Україні борщ здавна вважався символом міцної родини: усі інгредієнти у полив’янім горщику, варяться, бурлять, а потім, мліючи, передають свої аромати і смаки одне одному, стають одним цілим – багатим, наваристим, густим. Борщ — це символ надійно­го даху над головою, родинного тепла, сімейної зла­годи і спокою. Як ви гадаєте, скільки років борщу?

  •          Як свідчать літописи, перша згадка про борщ в історичних джерелах  датована 1586 роком . Цей документ називається новгородські Ямські книги. А взагалі борщ варили набагато раніше наші предки, тільки тоді  він ще не був червоного кольору, адже тоді ще червоного буряка в борщі не було.
  •          А які продукти потрібні, щоб зварити смачний борщ? Об'єднайтеся в групи і «зваріть борщ».
  1. Робота в групах  (діти беруть малюнки продуктів і наклеюють на каструлю)  

  А тепер прорекламуйте свій борщ!

 

-  Які ж  ви молодці! Думаю, що після такої реклами  борщ буде найулюбленішою стравою на кожному українському столі!

 

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Робота з підручником с.78

- Так яка користь борщу?

 

2.Фізхвилинка

 

3.Робота в групах  «Прибери зайву страву»

 ( учні розглядають картки з назвами страв української та інших національних кухонь та прибирають картки з назвами страв не українських кухонь)

 

4.Знайомство  із головними стравами свят.

Слайд4

    -Українці дуже гостинні й у свято на стіл виставляють десятки різних страв. На Різдво головна страва – кутя, на Великдень – писанки  і крашанки.

Головна страва на Масляну – млинці зі сметаною,

( показую  ці страви в презентації.)

 

VІ.  Мініпроєкт « Як з’явився перший вареник?»

 

-А ще в українців є один шедевр кулінарії, який не залишить байдужим нікого.  Що це - допоможе відгадати  вам загадка.

 

  1. Робота над загадкою

 

Довго з тіста їх ліпили,
у окропі поварили.
Потім дружно ласували,
ще й сметанки додавали. (Вареники)

Вчитель. - Діти, а що ви знаєте про цю давню українську страву?

2. Розповідь учнів про вареники.

  1. В Україні дуже полюбляють вареники. Ця страва з борошна та начинки вважається, нарівні з борщем, найтиповішою в українській національній кухні. Слово вареники походить від дієслова «варити». Вареник має вигляд маленького конвертика з тіста, в який загортається найрізноманітніша начинка.

 

  1.  У давнину ця страва наділялася певними магічними властивостями. Оскільки вареник за формою нагадує Місяць, йому в народі приписували відповідні ролі  Місяця – сприяти добробуту і зміцненню здоров’я людини.

 

  1. У меню українського селянина вареники траплялися не часто, вони були окрасою недільного і святкового столу. Їх подавали також на весіллях, хрестинах, поминках, на гостинах, присвячених храмовим святам, варили на толоку й обжинки.

 

  1. Тісто для вареників робили з пшеничного, житнього, гречаного борошна або з їх суміші. Прісне тісто замішували на сироватці з яйцем, давали йому вистоятись і розкачували варениці, які потім начиняли.

 

 

  1. У  деяких регіонах вареники називали “пироги” або “варені пироги”. Варили вареники у крутому окропі, а готові виймали лозяним ополоником, складали у макітру й заливали засмажкою з олії або сала з цибулею.
  1. А якою ж була начинка вареників? Найрізноманітніша. У цьому ви переконаєтеся, коли з розрізнених букв  складете слова-назви начинок, які наші бабусі і прабабусі клали у вареники.

3.Робота в групах ( Дітям роздаються конверти  із складами. Вони повинні із набору складів скласти  назви начинок )

     4. Досліджуємо медіа

 

D:\ЦЕПОВА. ВСЁ\2. РАНОК\0. ОНОВЛЕНИЙ   КОМПЛЕКТ БУКВАР +++\2. МАТЕРІАЛИ ДО  БУКВАРЯ\2. БУКВАРНИЙ ПЕРІОД\2. БУКВИ СОНОРНИХ. УРОКИ № 27-37\БУКВИ. ХУД. ОБРАЗИ\15979_800x600_varenik.jpg

Картинки по запросу пам’ятник варенику «Скам’янілий». Канада

D:\ЦЕПОВА. ВСЁ\2. РАНОК\0. ОНОВЛЕНИЙ   КОМПЛЕКТ БУКВАР +++\2. МАТЕРІАЛИ ДО  БУКВАРЯ\2. БУКВАРНИЙ ПЕРІОД\2. БУКВИ СОНОРНИХ. УРОКИ № 27-37\БУКВИ. ХУД. ОБРАЗИ\Памятник варенику в с. Синьки, Кировоградская обл., Украина (1).JPG

Несколько лет назад в Ейске торжественно открыли памятник этому варенику. Возле него больщущая ложка и горшочек с маслом, а так же лозунг на русском и украинском языках: "Пусть каждый живет, как вареник в масле!" Не забудьте сфотографироваться!#Ейск #гостевойдомколибри #гостевойдом #колибри #отдыхейск #лето2018 #море #каникулыейск #вареник #памятникваренику #таганрогскаянабережная

D:\ЦЕПОВА. ВСЁ\2. РАНОК\0. ОНОВЛЕНИЙ   КОМПЛЕКТ БУКВАР +++\2. МАТЕРІАЛИ ДО  БУКВАРЯ\2. БУКВАРНИЙ ПЕРІОД\2. БУКВИ СОНОРНИХ. УРОКИ № 27-37\БУКВИ. ХУД. ОБРАЗИ\Памятник галушкам в Полтаве, Украина.jpg

 

Вареники — це національна українська страва, яку визнають у всьому світі. Йому навіть у різних країнах пам’ятники поставили.

 

    5..Про любов до вареників існує чимало жартівливих українських пісень.

  1. Вправа «Інтерв’ю»

Хто хоче спробувати себе в ролі  журналіста і взяти інтерв’ю в однокласників?

            — Чи любиш ти вареники? З чим?

— Чи знаєш ти, як їх треба готувати?

— Ти хоча б один раз допомагала / допомагав їх ліпити?

— Важко це було чи ні?

 

  1. Діти ліплять вареники
     

VІІ. Підсумок уроку.

-Так як саме українські страви впливають на здоров’я людини?

  1. Рефлексія

     Вправа «Інтерв’ю». 

- Що нового ви сьогодні дізнались?

- Що найбільше вас вразило чи здивувало під час уроку?

Продовжіть речення. Тепер я знаю, що …

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Я досліджую світ, Розробки уроків
НУШ
Додано
11 березня
Переглядів
222
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку