Метою уроку ставлю продовжувати формувати уявлення про птахів і
звірів, установлювати взаємозв'язки між змінами в
неживій природі, житті рослин і тварин; розвивати ло-
гічне мислення; виховувати бажання берегти рідну
природу.
Добропільський НВК
«Гімназія - ЗОШ І – ІІІ ступенів №1»
( « Я і Україна» , 2 клас)
Підготувала
вчитель початкових класів
вищої категорії
Ягаєва Лариса Вікторівна
2017р.
Тема. Як зимують птахи і звірі.
Мета: продовжувати формувати уявлення про птахів і
звірів, установлювати взаємозв'язки між змінами в
неживій природі, житті рослин і тварин; розвивати ло-
гічне мислення; виховувати бажання берегти рідну
природу.
Обладнання: підручник «Я і Україна», зошит з друкованою
основою, таблиці, малюнки, слайди з зображенням птахів
і звірів узимку, годівнички для пташок, аудіозапис «Спів птахів»,
презентація фізхвилинки.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Перевірка готовності учнів до уроку.
2. Установка на увагу.
а) Привітання.
У нас сьогодні ніби свято,
Гостей зібралося багато.
Ану ж назад ви подивіться,
І веселенько посміхніться,
Привітайтеся. (Добрий день!)
А тепер поверніться, підтягніться,
Одне одному і мені теж усміхніться.
Тепер за парти тихо всі сідайте,
Урок Я і Україна розпочинаємо з вами.
Займатися будемо сьогодні
Серйозними ділами (говорять всі діти).
Розкриватимемо віконця в чудовий світ природи,
То часу не втрачаєм і до роботи приступаємо.
б) Вправа на уважність
- Щоб урок був цікавим, ми повинні бути:
Девіз уроку:
У – уважні
Р – розумні
О – організовані
К – кмітливі
ІІ. Хвилинка спостережень. Гра «Кореспондент».
ІІІ. Перевірка домашнього завдання.
2.Диктант «Так чи ні»
Так чи ні? (+)
Так чи ні? (+)
Так чи ні? (-)
Так чи ні? (+)
Так чи ні? (+)
Так чи ні? (+)
Так чи ні? (+)
Так чи ні? (+)
На екрані відповідь:
«+» - 7
«-» - 1
Вчитель підсумовує як діти справились з природничим диктантом.
3.Релаксація.
4.Робота в групах.
За малюнками, які розложені на партах діти діляються на групи.
Завдання.
1 група. Записати назви перелітних пташок.
2 група. Записати назви зимуючих пташок.
3 група. Скласти ланцюжки живлення ( заєць, лисиця, білочка, куниця, шишка, озиме жито).
( Відповідають 1 і 2 групи)
ІV. Мотивація навчальної діяльності й актуалізація опорних знань
учнів.
На галяві серед гаю,
Де в снігу пеньки старі,
Я сліди щодня читаю,
Як слова у букварі.
Тут ось ямочок мережка:
Дві, одна і знову дві…
Так і знай:
Це зайця стежка
Через хащі лісові.
А он там пройшла лисиця,
Обережно, крадькома.
Слід її ледь – ледь іскриться,
Бо лисиця – витівниця
Замела його сама.
Поруч мишка – сіроспинка
Від нори шмигнула вбік.
В неї слід, як павутинка,
Непомітний віддалік.
А в кущах сліди глибокі.
Видно, лосі йшли гуртом.
Біля них прудка сорока
Розписалася хвостом.
Зараз нам 3 група покаже, які ланцюжки живлення вони склали.
V. Повідомлення теми і завдань уроку.
Тема уроку « Як зимують птахи і звірі». Сьогодні ми продовжимо вивчати тварин і дізнаємось, як зимують птахи і звірі, як їхнє життя залежить від неживої природи, від життя рослин, дізнаємось, хто чим підгодовує птахів у скрутну для них пору.
VІ. Первинне сприйняття й усвідомлення нового матеріалу.
(Презентація)
2.Бесіда.
- Які пташки до нас завітали?
- Що ви про них дізнилися?
- Як ми з вами можемо допомогти пташкам?
3.Робота з підручником .
Діти самостійно працюють над першою частиною тексту « Як зимують птахи і звірі» ( ст. 94)
VІІ. Закріплення й осмислення знань
- Що для птахів і звірів страшніше: холод чи голод? Чому?
- Чиїх слідів не побачиш узимку? Чому?
VІІІ. Узагальнення та систематизація знань.
Запишіть до таблиці, хто чим живиться взимку.
Птахи |
Чим живляться |
Звірі |
Чим живляться |
Синичка Дятел Сорока, сойка Ворона Горобець Снігур |
|
Білочка Заєць Лисиця Вовк Лось, олень |
|
ІX. Підсумок уроку. Оцінювання дітей.
Гра «Мікрофон».
X. Домашнє завдання.
1. Опрацювати статтю підручника ( ст.94-95)
2. Робота в зошиті ( ст. 45 ).
3. Продовжувати підгодовувати птахів на годівниці. Замалювати гостей на годівничці. Скласти про них зимову казку.
4. Продовжувати виконувати проект « Кожну крихту збережемо».