Розробка уроку-дослідження з англійської мови в 10 класі (стандарт. Матеріали до уроку містять творчі роботи учнів, які можуть стати ілюстративним матеріалом до уроку з вищеназваної теми.
1
Автор: Данько Наталія Іллівна, вчитель англійської мови Сєвєродонецького багатопрофільного ліцею, Сєвєродонецької міської ради Луганської області
АНГЛІЙСЬКА МОВА, 10 КЛАС (стандарт)
Тема уроку: Золотий вік живопису Британії. Відомі британські митці.
Тип уроку: урок застосування навичок та умінь.
Мета
Практична:
Освітня:
Розвиваюча:
Виховна:
Форма проведення : урок-практикум.
Обладнання: підручник Несвіт А. М. Англійська мова: Ми вивчаємо англійську мову для 10 кл. загальноосвітніх навчальних закладів, біографії митців (презентації – творчі домашні завдання випереджального характеру), репродукції художників, прислів’я про мистецтво.
Хід уроку
І. Організаційний етап.
ІІ. Перевірка домашнього завдання. Учні презентують складені вдома діалоги «Finding the way to the Art Gallery / Museum» або «Invitation to visit the Art Gallery» P1↔ P2
Надається зразок діалогу, складений учнями
Invitation to the Art Gallery
Hi, Nastya!
ІІІ. Етап мотивації
T: Pupils, if you travel abroad and visit the famous National Gallery in London or the British Museum it is necessary to be able to understand what the guide tells you about an artist and his canvas.
T: Pupils, look at the portrait of this famous artist. Do you know, whose portrait is this?
Р1:: It is Pablo Picasso, the famous Spanish painter of the 20th century.
T: Let’s read his wise quotation and explain how you understand it.
Учні читають висловлювання П. Пікассо про мистецтво та висловлюють власну думку, як вони розуміють його зміст.
“Art washes away from the soul the dust of everyday life”
Pablo Picasso
ІV. Етап оголошення теми, мети уроку.
Вчитель пропонує учням подивитися на портрети британських митців у підручнику на с. 174 та відповісти на запитання, чи відомі їм імена цих художників та визначити тему та задачі уроку.
Учні пропонують назву теми уроку.
Р1:: The Golden Age in the British Painting.
P2: We will learn new words, read the text and talk about paintings.
T: You are right. Write the date and the topic in your copy-books.
By the end of the lesson you should be able:
V. Актуалізація опорних знань (прийом «мозковий штурм»).
Повторити жанри живопису за допомогою ілюстрацій. Учні по черзі складають на дошці схему:
T: We continue to study the topic «Art». First I suggest you to repeat genres of paintings and complete a mind-map on the blackboard. What genres of paintings do you know? Please, write them in turn on the blackboard. Р1→Р2→Р3.
VІ. Етап реалізації мети уроку
Аудіювання коротких біографічних довідок при відомих британських митців у виконанні учнів та перегляд презентацій. Учні класу прослуховують інформацію про британських художників та заповнюють таблицю на картках (використання прийомів «інформаційна палітра» та «естетичного стимулювання»).
T: Pupils, now you will listen to the reports of your classmates. They have got creative home tasks and prepared presentations about famous British artists for you. You have to listen attentively and fill in the table key-facts about these artists. You will listen only once.
Listen to the biographies of British artists and fill in the table key-facts about them
Name of the painter |
Was born in |
Studied art |
Genre of paintings |
Interesting facts from biography |
Died in |
William Hogarth |
|
|
|
|
|
Sir Joshua Reynolds |
|
|
|
|
|
Thomas Gainsborough |
|
|
|
|
|
John Constable
|
|
|
|
|
|
Joseph Turner
|
|
|
|
|
|
Перевірка розуміння змісту прослуханої інформації та виконання завдання на картках – відповіді учнів на запитання вчителя: T↔CL
T: Now let’s open our books on page 174.
Ех. 2, р. 174 Учні самостійно знайомляться з новою лексикою з Vocabulary file та виконують вправу Ех. 3 a, р. 174 в парах P1↔ P2 . Це тестове завдання перехресного вибору: вони мають поєднати начало та кінець речень та здогадатись про значення нових слів з контексту. По закінченню роботи вони презентують результати.
Ех. 3 b, р.175 – 176
T: You are going to read the article about the British painters (Ех. 3 b, р.175 – 176). Your task is to understand the meaning of new words and then to compare information in tasks for listening and reading. What new information have you learned from the text for reading?
T: Work in pairs, please, and find in the text synonyms to the words from Ех. 4 р. 176.
Учні І групи обирають репродукцію картини William Hogarth “Self portrait” or “A Shrimp Girl”. Учні ІI групи обирають репродукцію картини Sir Joshua Reynolds “Self portrait” or “Lady Elizabeth Delme and her children”. Учні ІIІ групи обирають репродукцію картини Thomas Gainsborough “Self portrait” or “Cottage Girl with Dog and Pitcher
Учні ІV групи обирають репродукцію картини John Constable “The portrait of Maria Bicknell, his wife” or “The Haywaine”.
Учні V групи обирають репродукцію картини Joseph Turner “Self portrait” or “Shipwreck”.
T: Pupils, now you will work in 5 groups. Your task is to describe the paintings You can use the plan from the card.
Plan
Потім представники кожної групи презентують власну роботу: Р1; Р2; Р3; Р4.P5. Інші учні доповнюють у разі необхідності.
VІІ. Підсумки уроку. Рефлексія
Вчитель запитує, що нового, цікавого учні дізналися про британський живопис та митців та чому тема уроку має назву «Золотий вік живопису Британії». Відповіді учнів (прийом мікрофон)
T: Thank you very much for your creative work. Now answer my question: what new and interesting information have you learned at this lesson?
VIIІ. Етап оцінювання.
Вчитель оцінює роботу учнів на уроці та коментує оцінки. I am satisfied and impressed by your answers. The marks are the following…
ІХ. Домашнє завдання.
T: Your home task for the next lesson is to prepare reports about famous painters of the world or about your favourite painters.
Учні отримують різнорівневе домашнє завдання: На 10 балів вони мають прочитати текст вправи 11 на сторінці 178 та виконати завдання : доповнити текст словами, поданими нижче у таблиці, на високий рівень підготувати повідомлення або презентації про відомих світових або улюблених митців.
Використана література:
ДОДАТОК
Listen to the biographies of British artists and fill in the table key-facts about them
Name of the painter |
Was born in |
Studied art |
Genre of paintings |
Interesting facts from biography |
Died in |
William Hogarth
|
1697 |
At the age of 16 Hogarth began to study engraving. Visited free art academy in Covent Garden |
Engravings, genre paintings. Invented a new genre of “modern moral subject”. |
become a member of the |
1764 buried at St. Nicholas Church, Chiswick, London. |
Sir Joshua Reynolds
|
1723 in Plympton, Davon
|
In Italy |
portraits |
In 1768 he became the first president of the Royal Academy of Art |
1792 |
Thomas Gainsborough
|
1727 at Sudbury,Suffolk |
He studied at French engraver, self taught in painting |
Portrats, landscapes |
In 1768 he was elected a foundation member of the Royal Academy of Art |
1788 |
John Constable
|
1776 in East Bergholt Suffolk |
In 1796 he took private lessons from John Thomas Smith and later from George Frost. In 1799 he entered the ROYAL ACADEMY SCHOOLS |
Landscapes and portraits |
His father was a prosperous local corn merchant. In 1829 he was elected a Royal Academician. He was never popular in England some of his works were exhibited in Paris. |
1837 |
Joseph William Turner
|
1775 in Maiden Lane London |
He was self taught. |
great romantic landscape painter |
His father was a barber His first drawings were made at the age of 12. He exhibited paintings at the Royal academy. |
1851,in London |