«Що посіяв ,те й пожнеш»
(урок читання, 2 клас)
Мета: вчити виразно, правильно, свідомо читати ,інтонуючи речення, вчити аналізувати вчинки головних героїв твору ,давати їм характеристику; розвивати мовно - слухову увагу , зв`язне мовлення учнів при висловлюванні ними міркувань, складанні казки ; виховувати почуття людяності , добра.
Тип уроку :урок засвоєння нових знань,умінь і навичок.
Обладнання : картки – блискавки, малюнки вовка , кота, м `ч , дерево,іграшки.
Хід уроку:
1.Повідомлення теми і мети уроку
2.Робота над заголовком .
- Подивіться на дошку, прочитайте написане .Давайте
пояснимо вислів: ”Що посіяв,те й пожнеш”.
3.Слухання казки
- Сядьте на коврик . Послухайте казку ,яка називається “Вовк і кіт.” Уважно слухайте і в кінці мені скажете : який у казці вовчик ?
Вчитель читає казку.
4.Гра “Впізнай слова з одного погляду ”( на картках - блискавках )
Благати
Насолити
Сподіватися
Порятунок
Недарма
5.Самостійне читання казки з наступною бесідою.
- Чому нас вчить ця казка ?
- Якими ми повинні бути ?
- Як нам читати слова котика ? А вовка ?
6.Читання казки ланцюжком.
7.Гра з м`чем ( аналіз твору).
Вчитель кидає м`яч дитині і задає запитання
- Який Криш – сусід у казці ?
- Чому Криш не допоміг би вовкові ?
- Яку шкоду вовк зробив Юрісу ?
- Чому Клавс не врятує вовка ?
- Чому сердиться на вовка Яніс ?
- Якими виступають люди у казці ?
- Який у ній вовк ?
- Як ви ставитеся до вовка ?Чи правильно він зробив ?
8.Складання казки .
- Давайте складемо свою казку. Як би повели себе ваші герої в тій ситуації, в якій перебував вовк ?
Ведмедик
Собачка
Лев
Черепаха
Зайчик
Корівка
(Складання казок учнями)
9.Характеристика головних героїв
Який виступає у нашій казці
ВОВК КІТ
хижий справедливий
самокритичний добрий
переляканий розумний
Діти прикрашають «дерево добрих справ» .Вивішують на дерево малюнок яблука, пишуть на звороті рису характеру і характеризують героїв.
10.Підсумок уроку.
- То який же в нашій казці вовк? Може , пробачимо його ? Давайте дамо йому пораду.
(Складання поради вовкові)
1