Урок з християнської етики в 3 класі на тему «З радістю творимо добро»
Мета. Узагальнити та систематизувати знання учнів з вивченої теми; розвивати пам'ять, мислення, увагу; виховувати почуття доброти та ціннісного ставлення до людей
Обладнання: картки із завданнями, картки із буквами, картки із прислів’ями, мікрофон,
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань учнів
Хід уроку
І. Організація класу
Слава Христу! Навіки слава!
Во ім’я світла , доброти, милосердя
Урок починати так гоже
Що кожен встане і промовить
Слово Боже
Молитва «Отче глянь»
Отче! Боже! Глянь!
На Твоїх малих дітей
Світи сонцем і зірками
Над малими школярами.
Дай нам сили і охоти
До науки до роботи.
Дух Святий хай з нами буде
Щоб з нас вийшли добрі люди!
ІІ. Актуалізація знань учнів
- Ми з вами прокидаємося кожного дня. Скажіть, що найперше сповіщає нам про новий день? (Сонечко) Яке воно? (Жовтеньке, тепле, лагідне, дає життя усьому на Землі) (додаток 1).
Скільки промінчиків у сонечка, стільки і компонентів має доброта: (кожен компонент накладається на промінчик):
1. доброзичливість;
2. чуйність;
3. приязність;
4. надійність;
5. старанність;
6. сумлінність;
7. ввічливість;
8. ласка;
9. любов;
10. повага;
11. співчуття;
12. захист;
13. турбота;
14. шана;
15. щирість;
16. людяність.
Ці якості має кожна людина, але не кожна їх розвиває. Наше завдання полягає у розвитку кожної з них.
ІІ. Повідомлення теми уроку
Тема нашого уроку Узагальнити та систематизувати знання з теми «З радістю творимо добро». Отож давайте заспіваємо пісню «Твори добро»
ІІІ. Узагальнення та систематизація знань учнів
Квітка 1 «Щирість»
Гра «Мікрофон»
Я ви розумієте, що таке добро?
Які добрі вчинки ви знаєте?
Що означає «робити добро»?
Яких вчинків у вас переважає «добрих, чи поганих»?
Квітка 2. «Турбота»
Гра «Так чи ні»
Квітка 3 «Старанність»
Зі складів склади слова: добро, ласка, ніжність, зло, турбота, любов, повага
Квітка 4. «Співчуття»
(робота в групах)
А) скажете лагідне слово;
Б) запитаєте, чому плаче;
В)пройдете мимо.
2)старший хлопчик ображає молодшого:
А)обороните;
Б)будете спостерігати;
В)пройдете мимо, ніби не помітили.
3) маленький котик сидить високо на дереві, нявчить і не може злізти:
А)пройдете мимо;
Б) полізете на дерево знімати котика;
В)покличете на допомогу дорослих.
IV. Фізкультхвилинка.
Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій поклоніться
За щасливий день осінній
І до сонця потягніться,
В різні боки похиліться,
Веретеном покрутіться.
Раз присядьте, два присядьте
І за парти тихо сядьте.
Квітка 5. «Доброта»
Збери прислів’я ( робота в парах)
Добре ім’я краще від багатства.
За добро добром платять.
Зла людина зліша від вовка.
У лиху годину пізнаєш вірну людину.
Все добре переймай, а злого уникай.
Перший крок до добра – не роби зла.
Все добре переймай, а зла уникай.
Квітка 6. «Сумлінність»
Гра «Пастка»
А тепер пограємо в гру . Я називатиму погані вчинки , а ви перетворюйте їх у добрі, тільки не потрапте у пастку
Не вмивайся вранці!
Не дякуй за сніданок!
Не виконуй прохання мами!
Пиши неохайно!
Ображай інших!
Розкидай по кімнаті речі!
Говори погані слова!
Не слухайся!
Як багато добрих людських чеснот, які може творити людина . Отож привчайтесь творити добро.
Робота в зошиті с. 11-12
Запишіть вислів перестрибуючи через дві літери.
Спочатку сотворив Бог небо й Землю.
Квітка7. «Радість життя»
Коли сміються діти?
А чи тоді, як всі кричать,
І їм не можна ради дать.
Він, діти, добрий хлопчик?
(Так)
У сварці жити добре?
(Ні)
Тоді усім прекрасно?
(Так)
То вам погано, діти?
(Ні)
А вам подобається?
(Так)
Похмурі, злі? Вам добре?
(Ні)
Це теж погано, діти?
(Так)
Як діти б’ються, добре?
Щоб всі веселими були,
У мирі й злагоді жили!
V. Підсумок уроку
Гра «Закінчи прислів’я»
Закінчіть прислів’я і поясніть їх значення.
Що вам сподобалося на сьогоднішньому уроці?
Що запам'яталося найбільше?
Чи хочеться і далі вам йти дорогою добра?
Отож давайте заспіваємо пісню «Тому хто біля тебе дай любов»