Тема уроку: Таблиця ділення на 5. Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на 5. Задачі на збільшення та зменшення числа в кілька разів, які розв'язуються двома діями.
Тема: Таблиця ділення на 5. Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на 5. Задачі на збільшення та зменшення числа в кілька разів, які розв’язуються двома діями.
Мета: Опрацювати таблицю ділення на 5; вдосконалювати вміння розв’язувати вирази і задачі, застосовуючи таблицю ділення на 5; розвивати пам'ять, увагу , логічне мислення , кмітливість, формувати пізнавальні інтереси, самоосвітню компетентність; виховувати любов до природи.
Тип уроку:комбінований
Обладнання: ілюстративний та роздавальний матеріал; цеглинки
лего, мультимедійне обладнання.
Освітні галузі: математична; природнича.
Хід уроку
1.Організація класу
1.1.Привітання.
Привітання вибиранням картки.
1.2. Загадка. -Привітанням журавля
Я пробуджую поля
Наповняю ручаї
Та заквітчаю гаї
Кожен з вас мене впізна
Відгалали? Я...( Весна)
Слово вчителя:
- Так діти до нас завітала Весна! Діти а що ми знаємо про весну?
Хто може назвати осінні місяці? А які ознаки весни?
-Так! Все правильно! Але весна не просто так прийшла. Вона просить про допомогу. Зима не хоче поступитись ій вона засніжує нашу весну. А весна хоче розквітати. Весна просить виконати завдання а вона буде давати квіточки. Чим більше квіточок ми назбираємо тим більше сил у неї буде щоб квітнути сильніше. І ще чим більше у вас квіточок буде тим вищий рівень у вас буде. Ну що допоможемо?
2.Актуалізація опорних знань
2.1. Опрацювання відео “Весна”
- І до першого завдання нам Весна дає к’юаркод\ який потрібно просканувати і передивитися відео із завданнями.
https://www.youtube.com/watch?v=Pp4ysnZLcCs
2.2. Повторення таблички множення числа 5 ( відео)
- Друге завдання повторити табличку множення числа 5.
Таблиця множення числа 5 (без відповідей) – YouTube
2.3. Математичний диктант.
- Наступне завдання у нас математичний диктант не простий але об’єднаний з каліграфічною хвилилинкою. Сідаємо ріненько\ пишемо гарненько.
5*9\ 4*4\ 5*2\ 3*5\ 4*9\ 4*5\ 4*8\ 5*5\ 5*6\
Перевірка : 45. 16. 10. 15. 36. 20. 40. 25. 30.
3. Вивчення нового матеріалу
3.1. Повідомлення теми і мети уроку.
-Тема нашого уроку Складання табличеи ділення числа 5.
5 * 2 = 10 |
10 : 5 =? |
5 * 3 = 15 |
15 : 5 =? |
5 * 4 = 20 |
20 : 5 =? |
5 * 5 = 25 |
25 : 5 =? |
5 * 6 = 30 |
30 : 5 =? |
5 * 7 = 35 |
35 : 5 =? |
5 * 8 = 40 |
40 : 5 =? |
5 * 9 = 45 |
45 : 5 =? |
4. Розвиток математичних знань
\
4.1. Самостійна робота на закріплення на листочках.
4.2.Обчислення виразів. 769
45 — 45 : 5 = 36 (37 — 27 ) : 5 = 2
20 + 20 : 5 = 24 5 * 3 — 13 = 2
Фізкультхвилинка
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА. РУХАНКА. "ВЖЕ ВЕСНА ПРИЙШЛА" - YouTube
4.3. Розв’язування задач. 770
- Прочитайте задачу.
- Що нам відомо? (короткий запис задачі)
1) 20: 5=4 (п.)- закваски.
2) 15+20+4= 39( п) -всього.
Відповідь : 39 пакетів молочної продукциї міститься в холодильній шафі.
4.4. Самостійна робота.
5. Підсумок уроку
5.1. Опрацювання відео Тренажер “Таблиця ділення на 5 “
(робота з лего)
Тренажер "Таблиця ділення на 5 " - YouTube
5.2.Оцінювання учнів
5.3.Повідомлення домашнього завдання