Урок з навчання грамоти

Про матеріал
Урок навчання грамоти .Письмо .Написання великої букви С Зошит з навчання грамоти та розвитку мовлення Захарійчук М. Д.
Перегляд файлу

Українська мова . Навчання грамот . 1 клас .

Зошит  з навчання грамоти та розвитку  мовлення Захарійчук М. Д.

Тема . Написання великої букви С

Мета . Навчати писати велику букву С , поєднувати з іншими буквами  ;

            Формувати вміння звуко –буквених  зіставлень ;

             Вчити списувати з друкованого тексту ;

             Виховувати  інтерес до усної народної творчості

Обладнання . Зображення героїв українських народних казок  , Чарівна скринька , мішечок, Лего

 

                                 Хід уроку

  I .  Організація класу

Нумо сіли всі рівненько ,

Працюватимем  гарненько

 II .  Повторення вивченого

     - Пригадайте , діти , яку казочку ми слухали на попередньому уроці ? ( «Колосок»)

    - Хто герої цієї казки? ( Півни , Мишенята)

Мишенята гралися  і знайшли Чарівну скриньку . Погляньмо , що в ній ( Дістаємо сувій із зображенням лабіринту)

Хто може пройти лабіринт? ( уважний)

Тож допоможемо Мишенятам пройти « Мовний лабіринт» ( на дошці зображення лабіринту із позначками завдань)

Завдання 1 – від Мишенят  (ст.54 №5)

 Пригадай казку « Колосок» .Зеленим кольором обведи того героя , який любив працювати .

                                                         Червоним того  , хто тільки грався.

  Щоб ви порадили Мишенятам

Завдання 2 – під колосками ( ст.54 № 6)

    Поєднай слова із звуковою схемою

Завдання 3- від Лисички( ст.54 № 7)

Кросворд .Додай букви – утвори слова

Завдання 4- від Котигорошка (ст.54 №8)

Пригадай літеру , пропиши (мала с)

--Як вам працювалося на цьому етапі ? ( діти з допомогою Лего показують –зелений , жовтий , червоний)

Фізхвилинка

III .Вивчення нового матеріалу

-Мишенята веселі , рухливі . Знайшли в лабіринті мішечок( Дістають плешку із написаною буквою С )

 1.Вправа « Гронування» - Що знаємо про букву та звук Сс

Практична робота на сторінці 55 . Пояснення для кожного з’єднання

Діти оцінюють найкращий елемент у кожному рядку

Фізхвилинка

 2. Списування з друкованого тексту

Читання  речення .

Аналіз  кількості слів .

 

  IV. Підсумок

Яку букву вчилися писати ?

Коли пишемо велику  С ?

  Ви добре впорались із завданнями « Мовного лабіринту №

 V. Рефлексія. Вправа « Незакінчене речення»

   -Що  було найлегшим ? Найважчим ?

  Що здивувало ? Сподобалось ?

 Складіть з Лего  букву С

 

 

 

 

docx
Додано
17 листопада 2023
Переглядів
208
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку