Урок з природознавства " Погода навесні)

Про матеріал

Урок розроблено для учнів 2 класу. Містить у собі цікавий прийом рефлексії, під час якого дітям пропонується робота з нестандартним прийомом малювання.

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок природознавства у 2 класі

 

Тема. Погода навесні.

 

 

 

 

 

 

 

 

Вчитель

Черкаської ЗОШ І-ІІ ступенів

Прядко В.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок природознавства у 2 класі

Тема. Погода навесні.

 

Мета. Закріпити елементарні уявлення учнів про ознаки весни у неживій 

           природі, розкрити зміст понять «повінь», «відлига», «льодохід»; вчити

          спостерігати за погодою навесні; вчити малювати весну, розвивати

          мислення, пам’ять, спостережливість, естетичні почуття, позитивні 

         емоції та творчі здібності.

 

Обладнання: ілюстрації до теми, вірші.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів та повідомлення теми уроку.

(Музичний супровід «Спів пташок»)

Я бачу у вас піднесений настрій і ви налаштовані добре працювати.

Діти, а коли ми чуємо радісний спів пташок?

 

— Сьогодні на уроці ми розглянемо найхарактерніші ознаки весни

в природі.

 

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Послухайте вірш «Весна»  і підкресліть  ознаки весни  природі.

 

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRfAnPG9gy0ML_5tijhIv1UxcsoUMIJOiaZ0n4iqRwavToDEtq5OAВесна в усі шпаринки рветься,

Зчорніли клаптики снігів,

Веселе сонечко сміється,

І вийшла річка з берегів.

Не взнати стежечку знайому –

Там первоцвіт рясний зацвів.

Вертаються пташки додому,

До рідних місць, садів, лісів...

І пахощі приємні ллються,-

Змінилося довкіль усе!

Струмочки весело сміються.

Весна іде! Красу несе!

 

(учні підкреслюють, а потім зачитують  по черзі)

 

2.Подивіться на дошку і прочитайте з чим у мене асоціюється слово Весна.

Зелень, (березень, квітень, травень), завірюха, пахощі квітів, сонячне проміння, гарний настрій, збирання врожаю, шпаківня, веселий спів птахів, листопад, потепління, струмочки тощо.

-Чи всі написи правильні?

Давайте оберемо правильні та складемо композицію Весна.

Ось над цими питаннями ми і будемо працювати з вами

-   Як ви вважаєте, ви всі  зміни перерахували?

Я прикріплю на дошку ще такі слова: відлига, льодохід, повінь.

Як ви гадаєте, що вони означають?( діти висловлюються)

 

 3. Розповідь вчителя

 

_ Діти, а що означає слово відлига?

Де знаходиться Сонце навесні? (Сонце піднімається все вище

над горизонтом.)

— Так,  його промені пряміше падають на землю і краще

її прогрівають. Підвищується температура повітря, а це спричиняє

танення снігу- починається Відлига.

 

-А як ви розумієте, що таке льодохід?

 

Поступово лід а річках темніє, стає крихким, вкривається тріщинами, починає ламатися, і лід починає рухатися по річках. Починається Льодохід.

 Картина льодоходу   вражаюча.

 Але, пам’ятайте, що весняний лід небезпечний! Дуже небезпечно ходити по підталому льоду, оскільки він може підломитися.

Діти, а як ви розумієте, що це таке за явище -  повінь?

  Особливо швидко сходить сніг під теплими весняними променями сонця.  Від танення снігу  залежить таке природне явище,

як повінь.  На річках відбувається швидкий підйом води . Річка переповнюється водою, виходить   берегів, і починається грізне

явище природи   повінь, яка приносить людям багато біди.

Вода  затопляє довколишні луки, поля, ліси

  Сильна повінь буває небезпечною для  звірів. 

Період льодохіду і повені небезпечний для тих людей, чиї будинки знаходяться поблизу річок.

Але бувають весни, коли сніг сходить непомітно.

 

 

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

 

Робота з підручником  ст. 92

-читання тексту

- робота над текстом.

 

 

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

 

  Давайте зіграємо в гру «Продовж речення»

  • Піднялося вище….(сонечко)
  • На вулиці стало…(тепло)
  • Почав танути….,(сніг)
  • На річках почався…. (льодохід)
  • Весело задзвеніли …..(струмочки)
  • Чути веселий спів….(пташок)

 

Рефлексія:

Діти, підведіть свої ручки вгору. Уявіть, що вам на долоньки світить сонечко. Чуєте тепло в пальчиках? Це сонечко дає вам радість.  Я пропоную вам ваші уявлення про весну перенести своїми пальчиками на папір. Давайте разом намалюємо картину Весна.

-Хто уявляє себе травичкою?

-А хто хоче бути  теплим сонечком?

- А хто буде легенькою хмаркою?

- А ще нам потрібні квіточки. Якого кольору вони будуть?

 

Змастіть свої долоньки відповідним кольором і почнемо малювати малюнок.

( малювання картини долоньками)

Діти, подивіться яка вийшла чудова картина. Я вважаю, що ця картина символізує настання весни не тільки у природі, а й у ваших серцях! Я вам дуже дякую за роботу на уроці!

 

Завантаження...
docx
Додано
1 березня 2018
Переглядів
3916
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку