урок з швейної справи " Види кокеток та їх моделювання"

Про матеріал
Розробка уроку з трудового навчання ( швейна справа) « Види кокеток та їх моделювання» для учнів 9 класу, які мають інтелектуальні порушення та навчаються за спеціальною програмою Вчитель Іванчишина Світлана Миколаївна Тема уроку: Види кокеток та їх моделювання. Мета уроку: 1) навчальна: навчити технологічно правильно обробляти різні види кокеток, формувати трудові прийоми виконання накладних, настрочних кокеток; 2) корекційно-розвивальна: розвивати вміння порівнювати, виділяти головне, вирішувати поставлену проблему, творчий підхід при виборі оздоблення кокеток , вдосконалювати вміння та навички по виконанню з’єднувальних та оздоблювальних швів, ручних зметувальних, наметувальних швів, прасувальних робіт, відповідно до технічних умов; 2) виховна: виховувати працелюбність, охайність, взаємодопомогу, дисциплінованость, відповідальность, свідомого ставлення до праці; 3) корекційна: виправлення та розвиток в учнів інтелектуальної, емоційно-вольової, мотиваційної, рухової сфери особистості, пізнавальних інтересів, навчальних здібностей. 4) почуття: вчити працювати з інструкційними картками. Тип уроку: комбінованований. Методи проведення: словесні, наочні, практичні. Міжпредметні зв’язки: конструювання одягу, моделювання та художнє оформлення одягу, матеріалознавство, охорона праці. Обладнання: вироби з кокетками, інструкційні картки, креслярське приладдя, слайдова презентація до теми уроку, ножиці, клей, альбом, охорона праці.
Перегляд файлу

 

Комунальний заклад «Прибузька спеціальна школа»

Вінницької обласної Ради

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розробка уроку

з трудового навчання

 ( швейна справа)

« Види кокеток та їх моделювання»

для учнів 9 класу,

які мають інтелектуальні порушення

та навчаються за спеціальною програмою

                                                                 

         Вчитель

Іванчишина Світлана Миколаївна

     

 

 

 

 

 Тема уроку:  Види кокеток та їх моделювання.

     Мета уроку:

  1.    навчальна: навчити технологічно правильно обробляти різні види  кокеток,       

           формувати трудові прийоми виконання накладних, настрочних кокеток;

               2) корекційно-розвивальна: розвивати вміння порівнювати, виділяти головне, вирішувати поставлену проблему, творчий підхід при виборі оздоблення кокеток , вдосконалювати вміння та навички по виконанню з’єднувальних та оздоблювальних швів, ручних зметувальних, наметувальних швів, прасувальних робіт, відповідно до технічних умов;

  1.    виховна: виховувати працелюбність, охайність, взаємодопомогу, дисциплінованость, відповідальность, свідомого ставлення до праці;
  2.    корекційна: виправлення та розвиток в учнів інтелектуальної, емоційно-вольової, мотиваційної, рухової сфери особистості, пізнавальних інтересів, навчальних здібностей.
  3.    почуття: вчити працювати з інструкційними картками.

Тип уроку: комбінованований.

Методи проведення: словесні, наочні, практичні.

Міжпредметні зв’язки: конструювання одягу, моделювання та художнє оформлення одягу, матеріалознавство, охорона праці.

Обладнання: вироби з кокетками, інструкційні картки, креслярське приладдя, слайдова презентація до теми уроку,

 ножиці, клей, альбом, охорона праці.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗІЦІЙНА ЧАСТИНА.

Створення позитивного емоційного настрою учнів:

Натхнення – це гість, який не любить відвідувати лінивих.

                                                                        П.І.Чайковський

Тож не марнуйте час, скористайтесь ним, щоб створити щось гарне й корисне.

ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

Ми вам раді,

Добрі люди.

І вітаєм щиро вас,

Та запрошуєм ласкаво.

На урок в дев’ятий клас.

Сподіваюся, у вас  гарний настрій. Який у тебе настрій? Передай виразом обличчя свій настрій.

За виразом вашого обличчя бачу, що все гаразд. Бажаю вам, щоб такий гарний настрій зберігся до кінця уроку.

Наше сьогоднішнє заняття-це урок творчості, натхнення, радості за успіхи.

Подивись уважно на дошку і скажи, яким ти будеш на уроці

ЗАПИС НА ДОШЦІ:

Я уважний.

Я розумний.

Я організований.

Я кмітливий.

А тепер закрий очі і пошепки промов: « Я найкращий, я все зможу, у мене все вийде!»

Отже, почнемо!

ЗАГАДКА

Полюбляє працювати,

Вміє пару випускати,

Одяг до ладу доводить,

Кожну складочку знаходить,

Ви скажіть мені, будь ласка.

Хто ця трудівниця?...( Праска)

III. Повідомлення теми та мети туроку.

ХІД УРОКУ.

З чого дістають синтетичні волокна?

( з продуктів переробки кам’яного вугілля, нафти та природного газу)

Які властивості мають волокна капрону?

( мають гладеньку блискучу поверхню, добре змочуються, але швидко сохнуть)

Які властивості мають волокна лавсану?

(мають гладеньку матову поверхню. Вони міцні, стійкі проти зношування, не мнуться)

Молодці, а тепер перейдемо до нашої теми уроку.

 

    «По одягу зустрічають по розуму проводжають».  Як давно це підмічено! Мода завжди чітко відкликається на ті умови, в яких їй відводилось виступати. Їй хватало ідей на різні випадки життя.

      Кокетка — деталь чоловічого або жіночого одягу, верхня, відрізна частина сукні, блузки, штанів, до якої пришивається нижня частина одягу.Конструювання кокеток заключається в нанесенні ліній розташуваня і конфігурації кокетки. Якщо кокетка несе не тільки декоративну функцію, а і функціональну, то в конструктивну лінію переноситься виточка. Лінія обов’язково повинна проходити на пілочці через центр грудей.

Кокетка- це спосіб обійтись без виточок, і зорово розширити силует. Кокетка- це відрізна частина деталі виробу. За формою нижнього зрізу кокетки бувають: прямі, овальні та фігурні. Обробка нижнього зрізу кокетки здійснюється кантом, оборкою, мереживом. Кокетки можуть бути виготовлені з тканини( основної або оздоблювальної). Вони можуть використовуватися у святковому одязі, в нічній сорочці, у дитячому одязі, у спецодязі. Щоб зробити викрійку кокетки, проводять на викрійці основного ліфа з виточкою лінію бажаної форми, яка визначатиме форму кокетки. За формою нижнього зрізу кокетки бувають прямі, овальні та фігурні.

     Одяг: кокетки та вставкиhttps://naurok.com.ua/uploads/files/947041/171415/184053_html/images/171415.002.png

        Моделювання- процес зміни креслення викрійки відповідно до обраної моделі. Конструювання і моделювання швейних виробів – важливий етап швейного виробництва, що полягає у розробленні за зразком моделі графічних рисунків для всіх деталей виробу і виготовлення за ними викройок (лекал), які використовуються для розкрою матеріалу на деталі при масовому (серійному, індивідуальному) виготовленні.

Зараз ми з вами переглянемо відео про моделювання кокеток та закріпимо тему уроку.

Перегляд відео про моделювання кокеток.

Фізкультхвилинка (відеоролик)

Презентація "Фізкультхвилинки в початковій школі"

 А зараз ми з вами розглянемо інструкційну картку по моделюванню кокетки.

 (Розповідь-роз’яснення  про фасони кокеток у платтях, нанесення ліній фасону, готову викрійку)

V. Закріплення вивченого матеріалу.

Практична робота.

А зараз перейдемо з вами до моделювання кокеток.

Ми будемо працювати з вами з канцелярським приладдям, ножицями та клеєм, тому повторимо правила безпечної роботи з ножицями та клеєм.

( папка з інструктажами)

ПТМ: Техніка безпеки при роботі з ножицями (Малюнок)Презентація на тему "Правила безпеки поводження з клеєм та ...

 

Зараз ми замалюємо модель кокетки, виріжемо її та наклеємо в альбом.

VI. Підсумки уроку.

Що ми з вами сьогодні вивчали?

Які бувають форми кокеток?

VII.Релаксаційна хвилинка ( під спокійну музику)

                                             Вправа «Ресурсні образи».

Згадайте або придумайте місце, де ви почували б себе в безпеці й вам було б спокійно. Це може бути квітучий луг, берег моря, галявина в лісі, освітлена теплим літнім сонцем. Уявіть собі, що ви перебуваєте саме в цьому місці. Відчуйте пахощі, прислухайтеся до шелесту трави або шепоту хвиль, подивіться навколо, доторкніться до теплої поверхні піску або шорсткого стовбуру сосни. Намагайтесь уявити це як можна чіткіше, у дрібних деталях.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Я навчилася …

 

Мені вдалося …

 

Я змогла …

 

Я мрію …

 

Я думаю …

 

Я справилася з …

 

Я досягла …

 

Я отримала навички …

 

Я скористалася …

 

Я зобов’язуюсь …

 

Я зрозуміла …

 

 

docx
Пов’язані теми
Технології, 9 клас, Розробки уроків
Інкл
Додано
6 лютого 2025
Переглядів
754
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку