Техніки декоративно-ужиткового мистецтва. Тема: Урок 1. Визначення теми та завдань проекту. Мета: познайомитися з головними поняттями теми; розширити свої знання з декоративно-ужиткового мистецтва; визначитися з головними цілями для власного (групового) проекту. Марина ПОЛЕХОВСЬКА
Номер слайду 2
План уроку. Привітання, перевірка присутніх на уроці. Перевірка домашнього завдання. Вивчення нового матеріалу. Тренувальний тест. Підбиття підсумків. Домашнє завдання.
Номер слайду 3
Перевірка домашнього завдання: Обговорення пройденої теми, виділення найскладніших моментів при виконанні поперднього проекту, пропозиції стосовно поліпшення якості при виконанні схожих завдань. Демонстрація найкращих проектів з ціллю мотивації решти здобувачів освіти.
Номер слайду 4
Декоративно- ужитковим мистецтвом називають вид художньої діяльності, продукти яких є водночас і естетичними, і практичними у своєму використанні. Декоративне у перекладі – прикрашати. Слово ужиткове говорить, що речі мають практичне використання, а не лише слугують елементами естетичного задоволення.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Назвіть до якого виду декоративно-ужиткового мистецтва відносяться наступні об’єкти:1 8 7 6 5 4 3 2
Номер слайду 7
Вишивка — один із видів народного декоративного мистецтва українців; орнаментальне або сюжетне зображення на тканині, шкірі, виконане різними ручними або машинними швами; один із найпоширеніших видів ручної праці українських жінок і, зокрема, дівчат. Вишивку вживають в українському народному побуті передусім на предметах одягу, в основному на жіночих і чоловічих сорочках.
Номер слайду 8
Петриківський розпис, або «петриківка» — українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва. Петриківський розпис — не лише народне мистецтво, що зберігає традиції оздоблення українського житла, але й сучасний живопис, який розвивається та набуває нових рис.
Номер слайду 9
Художній розпис стін — давній засіб декорування приватних та суспільно значущих споруд. Сучасна освічена і багата людина висуває високі вимоги до краси і зручності свого помешкання чи заміського особняка. Розвиток дизайну дозволяє проявити неповторну індивідуальність володаря помешкання.
Номер слайду 10
Ткацтво — виготовлення суворих (необроблених) текстильних тканин на ткацькому верстаті шляхом їх взаємного переплетення. Це одне з найдавніших ремесел . Різьблення по дереву або сницарство — вид декоративно-вжиткового мистецтва (також різьблення є одним з видів художньої обробки дерева поряд з випилюванням, токарною обробкою). Різьблення по дереву й до наших днів залишається одним з національних видів прикладного мистецтва народів нашої країни.
Номер слайду 11
Гончарство — виготовлення керамічних виробів з гончарної глини: посуду, кахлів, іграшок, прикрас, сувенірів тощо. Давнє ремесло багатьох народів світу, в тому числі українське ремесло, господарська діяльність та мистецька культура українців. Ковальство — обробка металів способом гарячого кування. На території України сформувалося ще у давньоруський період. Витинанка — це вид давньослов’янського, зокрема українського народного декоративного мистецтва. Лозоплетіння – це виготовлення господарсько-побутових та художніх виробів з різноманітної еластичної сировини, одне з найдавніших ремесел.
Номер слайду 12
Флористика, або Флористичний дизайн – різновид декоративно-прикладного мистецтва і дизайну; створення флористичних робіт (букетів, композицій, панно, колажів) з різноманітних природних матеріалів (квітів, листя, трав, ягід, плодів, горіхів і т. д.), які можуть бути живими, сухими або консервованими.
Номер слайду 13
Розминка для очей (1 хвилина)Повторюємо кожну вправу по схемі по 5 разів, після зачинили очі, рахуємо до 5, відчинаємо і продовжуємо працювати)
Номер слайду 14
Рекомендації до планування та розробки проекту з теми: «Техніки декоративно-ужиткового мистецтва»Обираючи тему, орієнтуйтесь на власні вподобання. Проаналізуйте інформацію, щодо обраної техіки з декількох джерел. Познайомтесь з історією винекнення техніки, її розвитком до сьогодення. Поетапно відзніміть(опишіть чи зробіть фото) під час виконання проекту. Оформіть презентацію свого проекту, включаючи етапи виготовлення, істрою започаткування даної техніки та цікаві моменти з її історії. Цікавою ідеєю буде зафільмування майстер-класу по роботі однієї з технік. Дотримуйтесь правил техніки безпеки при виконання роботи.
Номер слайду 15
Тренувальний тест «Види українського орнаменту»1. Співставте види українських орнаментів з відповідними зображеннями. Рослинний. Тваринний. Геометричнийа б в г д є
Номер слайду 16
2. Оберіть правдиві твердження стосовно розтлумачення кольорів, що використовують при вишиванні українського орнаменту1. червоний – колір любові й пристрасті; (правда)2. зелений – символізує все живе на планеті; (хиба)3. жовтий – колір сонячної енергії, радості, багатства і процвітання; (правда)4. синій – символ волі і перемоги; (хиба)5. білий – колір зародження, створення нової сім’ї. (хиба)чорний – означає біль і страждання, негативну енергію. (правда)
Номер слайду 17
Домашнє завдання: Повторіть пройдений матеріал (створіть конспект тезесно). Підготуйте виступ (1-2 хв) про історію винекнення українського орнаменту. Доберіть до свого виступу відповідні зображення з мотивами українського орнаменту (5-10 шт).