Урок "За Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ"

Про матеріал
Мета: формування в дітей сучасної національної свідомості на кращих прикладах мужності і звитяги, виявлених нинішніми захисниками Батьківщини, на героїці сучасної боротьби за незалежність і цілісність держави; показ любові до України, самовідданості і патріотизму її захисників; вироблення громадської позиції, почуття особистої відповідальності за долю держави; виховання патріотів рідної країни, поваги до її символів, гордості за рідну землю.
Перегляд файлу

 

                               Володимирівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

            Казанківської районної ради

 

                                         Миколаївської області

 

 

 

 

 

 

 

 

  Урок мужності

 

«За Україну, за її волю, за честь, за славу,

 за народ»

 

 

https://im3-tub-ua.yandex.net/i?id=eb84b1379c0a1c1aec60ebab0d0b7c07&n=33&h=215&w=316

 

                                                  Вчитель початкових класів

                                                                         Влощинська Л.О.

                                                                                2016 рік

                                           Урок мужності

 

           «За Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ»

 

Мета: формування в дітей сучасної національної свідомості на кращих 

прикладах мужності і звитяги, виявлених нинішніми захисниками

Батьківщини, на героїці сучасної боротьби за незалежність і цілісність

держави; показ любові до України, самовідданості і патріотизму її

захисників; вироблення громадської позиції, почуття особистої

відповідальності за долю держави; виховання патріотів  рідної країни,

поваги до її символів, гордості за рідну  землю.

 

Обладнання:   малюнки дітей про Україну, плакат «Україна – моя

 Батьківщина», аудіо запис пісень К. Бужинської

 «Україна – це ми!», Н.Бучинської « Це моя Україна»,

 С. Тарабарової «Повертайся живим», синьо-жовті прапорці,

 сонечко з паперу, серця із паперу, презентація.

 

 

 

 

 Хід уроку

І. Організація класу.

  Вправа «Долоньки».

Учитель: Добрий день, дорогі діти! Доторкніться долоньками один до  одного та щиро посміхніться, подаруйте один одному гарний настрій і тепло свого серця.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

 1. Вправа «Сонечко доброти».

 2. Бесіда вчителя.

     Коли люди посміхаються один одному, в душі стає більше тепла. Ми усміхнулись один одному, і на краплинку сонця, на краплинку щастя побільшало у світі, на краплинку  радіснішим стало життя. Щодня, тільки

на небі зявиться  ласкаве сонечко, доброта розсіває свої зерна – зерна добра

в душах людей. (Демонструю усміхнене сонечко)

  • Давайте створимо  «Сонечко доброти».Хай світить воно на весь світ, вселяючи в душі людей на нашій планеті тільки доброту і добрі наміри.

(На картках-промінцях слова: «допомога», «посмішка», «співчуття», «любов», «мир», «ніжність», «війна»,»злагода». Діти читають написи і  чипляють промінці, утворюючи сонечко.)

 

  3.Декламування віршів про Україну.

             1 уч.   Моя найкраща в світі сторона,

     Чарівна, неповторна,Україно!

       Для мене в цілім світі ти – одна

       І рідна, й мила, добра і єдина.

 

             2 уч.    Ми всі малі пагінчики твої

                        Прийшли у світ, щоб в нім добро творити.

                        Хоч, може, й є кращі є на цій землі краї,

                        Та нам судилось в Україні жити.

 

Учитель: Кожна людина най більше любить той край, де вона народилась і живе. Кожен пишається своєю рідною країною. Наша держава – Україна,

суверенна і незалежна, демократична і правова.

 

4. Робота в групах. Складання асоціативного куща.

І група «Батьківщина».( найкраща, найрідніша, наймиліша)

ІІ група «Україна». (Незалежна,демократична, правова,велика,соборна)

ІІІ група «Рідний край». (Батьківщина, домівка,батьківська хата, криниця, калина,школа, друзі, сімя, родина)

 5. Вправа «Мозковий штурм».

     - Чи можна прожитии без доброти?

 6. Вправа « Вільний мікрофон».

  - Чому слово «МИР» таке важливе?

Що ви знаєте про останні події на Донбасі? (Діти висловлюють свої думки)

7. Розповідь вчителя ( події сьогодення )

ІІІ. Повідомленя теми і мети уроку.

    Сьогдні ми поговоримо про мужність, героїзм наших односельців,учнів

нашої школи, які були і є у зоні АТО.

ІV. Осмислення нового матеріалу.

 

1.Робота в группах. Повідомлення учнів про воїнів.

                        (презентації)

І група

- Грушевський Сергій.

- Мартін Олександр.

- Пігарьов Андрій. (Нагороджений орденом «За відвагу»)

               (Лунає пісня С.Тарабарової «Повертайся живим»

ІІ група

- Артамонов Микола.

- Скрипкін Олександр.

- Волбоєв Володимир.

             (Лунає пісня К.Бужинської «Україна – це ми»)

ІІІ група

- Дюмін Володимир.

- Ошита Григорій.

 

Учитель: Слухаючи розповіді учнів, переглянувши  презентації, ми гордо можемо сказати про те, які це мужні героїчні люди, патріоти соєї України.

 

2. Підсумок роботи в группах.

Учитель: Війна – це завжди трагедія. Ми повинні робити все для того, щоб

максимально допомагати усім постраждалим і залишитися в усіх ситуаціях

людьми. Стосовно цього ваші малюнки, обереги допомагають нашим воїнам

відчувати тепло рідного дому.Отримавши їх вони довго вдивляються в них,

а потім носять біля серця, яке зігріває їм душу.

 3. Вибір якостей для себе.

 

 Учитель: Виберіть плеском своїх долоньок ту якість, яка притамана вам.

Якості людини: (мужність, благородство, відповідальність, милосердя, співчуття, доброта, злість, грубість,великодушність

У вас на парта)

Учитель: У вас на партах є паперові серця. Зараз ви на них напишете чого ви бажаєте нашим воїнам, друзям, батькам,рідним .Хай ці серця зігріють

вас і ваших близьких.Хай тепло ваших сердець буде у вашій душі.

Незважаючи на всі негаразди, ми прагнемо одного – спокою та миру.

4. Хорове промовляння.

                      Хай буде мир на всій Землі!  Ми- єдина країна!

                     (Лунає пісня»Це моя Україна»)

 

Учитель: Дякую всім за увагу!

 

docx
Додано
4 грудня 2019
Переглядів
905
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку