Урок
математики
2 клас
(для глухих дітей)
Вчитель: Ховдій Н.М.
2015р.
Тема: Загальний випадок додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток.
Мета: Навчати учнів додавати двоцифрові числа без переходу через десяток. Вчити застосувати здобуті знання під час обчислення виразів, розв’язанні різних завдань. Розвивати увагу, спостережливість,мислення, пам’ять, мовлення. Виправляти вимову. Виховувати охайність, інтерес до математики.
Словник: назви чисел, додати, дорівнює, запиши, розв’яжи приклад.
Обладнання: таблиці, малюнки, картки, ТЗН, роздатковий матеріал.
Хід уроку.
І. Організаційна частина.
Пролунав уже дзвінок,
Всіх покликав на урок.
Тому дружно всі сідаємо,
Працювати починаємо.
Мовна робота
Як ви чуєте?
Як тебе звуть?
Скільки тобі років?
В якому класі ти вчишся?
Який сьогодні день?
ІІ. Контроль, корекція та актуалізація опорних знань, учнів.
1)Лічи десятками
2) Яких чисел бракує у цьому ряді?
80; …; …; 83; …; 85; …; …; 88; …; … .
3) Прочитайте числа від найбільшого до найменшого. Скільки
всього чисел?
30; 33; 38; 80; 83; 88.
3) Назвіть «сусідів» чисел 29; 35; 30.
4) Каліграфічна хвилинка.Написати цифру 2
5) Математичний диктант.
Записати числа:
- двадцять шість
- тридцять
- сорок п’ять
- шістдесят один
- сімдесят сім
ІІІ. Вивчення нового матеріалу. Повідомлення теми і завдань уроку.
До нас у гості прийшла лялька і принесла цікаві ігри. Будемо гратися?
Але ігри не звичайні, а математичні
Будемо вчитися додавати двоцифрові числа. Нехай нам потрібно додати числа 24 і 73. Запишемо суму цих чисел і розкладемо кожне число на десятки і одиниці.
24 + 73 = 20 + 4 +70 + 3
Додамо десятки, а потім одиниці
Гра «Яблучка»
Яблука з половинок: на одній приклад на другій відповідь. Коли відповідь правильна , яблучко кладеться в кошик.
2) Формулювання правила усного додавання двоцифрових чисел:
Додаючи двоцифрові числа, десятки додають до десятків, одиниці до одиниць.
Гра «Фігури»
Розв’яжи приклади в прямокутниках
Гра « Пташки прилетіли»
На пташці розв’язати приклад і посадити її з гніздечко з відповіддю
Задача:
У ящику зелених яблук 12 , червоних на 23 більше ніж зелених,а жовтих на 24 більше ніж червоних. Скільки жовтих яблук у ящику?
Діти записують розв’язання задачі самостійно.
Перевірка роботи за записом на дошці.
Самостійна робота з карточками
20+12= 34+10= 16+ 21= 54+ 13=
75+ 11= 62+ 15= 41+ 36= 83+12=
lV Підсумок уроку. Оцінка