Дата: 12.12.2022
Клас: 2-Б
Вчитель: Нікітенко С.В.
Урок: математика (3 урок 09:50)
Тема. Загальний випадок віднімання двоцифрових чисел із переходом через десяток. Розв'язування задачі
Мета: навчати учнів прийомів обчислень загальних випадків віднімання двоцифрових чисел із переходом через десяток; вдосконалювати обчислювальні навички, пов’язані з прийомами обчислень різного виду; формувати вміння розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення; формувати вміння грамотно й аргументовано обґрунтовувати власні дії; виховувати допитливість.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Електронні ресурси:
1) Ютуб-канал: - фізкультхвилинка
- зорова гімнастика
- відео «Віднімання виду 34-16»
2) Презентація до теми уроку Microsoft Office Power Point
3) Онлайн сервіс Kahoot:
- математичний диктант
4) Інтерактивний сервіс вправ learningapps.org
- гра «Пазли»
Перебіг уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
Гра «Пазли»
- Розв’язати приклади і скласти пазли.
Цікава задача
- Чебурашка, Крокодил Гена і Шапокляк чекали потяг 3 години. Скільки годин чекав потяг кожен з них?
Геометрична гра «Заплутаний квадрат»
- Назвати лінії на малюнку, які не є сторонами квадрата.
2. Каліграфічна хвилинка
- Пригадати правила сидіння під час письмової роботи.
- Записати дату.
- Записати число у якого 1 дес. і 8 од.
3. Математичний диктант
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці будемо вчитися віднімати двоцифрове число від двоцифрового з переходом через десяток.
IV. Вивчення нового матеріалу
Коментоване розв’язування прикладів 449
1 група - всі приклади
2 група – два приклади
Зорова гімнастика
V. Закріплення вивченого матеріалу
1. Колективне опрацювання задачі 450
1 група – розв’язують задачу самостійно за складеною умовою
2 група – розв’язують задачу на дошці
Фізкультхвилинка
- Накреслити прямокутник довжина якого 6 см, а ширина 3 см
VІ. Підбиття підсумку уроку
- Які приклади вчилися розв’язувати на уроці?
- Які завдання було виконувати важко?
- Які завдання були легкими?
VІІ. Домашнє завдання
Обчислити приклади 454 подібні тим, які ми навчилися розв’язувати на уроці. 455 – розв’язати задачу.