Закріпити навички додавання і віднімання двоцифрових чисел, вміння розв'язувати задачі, формувати вміння аналізувати, робити висновки, виховувати інтерес до математики.
Урок математики
2 клас
Тема:Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел, розв’язування задач
Мета: Закріпити навички додавання і віднімання двоцифрових чисел, вміння розв’язувати задачі, формувати вміння аналізувати, робити висновки, правильно критично оцінювати свою працю, виховувати інтерес до математики.
Обладнання: Капітошка, таблиці, презентація до уроку, Сонечко.
Тип уроку:підсумковий
Хід уроку
I. Організація класу до уроку
Починається урок.
Він незвичний і цікавий
Гостей багато завітало
Повернемось обличчям до гостей,
І лагідно промовимо «Добрий день».
II. Мотивація навчальної діяльності. (слайд №1)
- У нас урок математики. А яким би ви хотіли його бачити?
навчальним веселим
цікавим дружнім
казковим
( Слайд №2)
- На уроці необхідно :
Міркувати –швидко
Відповідати –правильно
Лічити –точно
Писати-гарно
ІII. Актуалізація опорних знань
- На наш урок завітало сонечко. (слайд 3).
Від його промінчиків у класі посвітлішало. Воно прийшло подивитися, чи знають математику учні 2-Акласу. Але що це? ( слайд №4)
Хмарки закрили сонечко, вони не хочуть, щоб воно нам світило. А хмарки складаються з краплинок дощу або снігу,бо вже повітря стає холодним. Вони маленькі,прозорі! Ось такі!( слайд № 5, 6)
- Я зустріла цю краплинку сьогодні вранці. Ось що вона мені розповіла. До нас вона прийшла з океану. І принесла з собою чарівні краплинки із завданнями. Тож давайте подивимося, яке завдання сховалося за першою краплинкою.
1.Каліграфічна хвилинка.(слайд7)
- Відкрийте зошити і запишіть число і класна робота.
- Урок продовжимо без зупинки з каліграфічної хвилинки
Сядемо всі рівненько,
Цифру виведемо гарненько.
( Характеристика каліграфічної хвилинки)
А тепер відкриємо завдання наступної краплинки. « Закінчи речення»(слайд 5)
2. Гра « Мікрофон» ( слайд №8)
-Які арифметичні дії ви знаєте?
-Як називаються компоненти при додаванні?
-Яку виконуємо дію, щоб знайти суму?
-Як називаються числа при відніманні?
- Щоб знайти різницю треба...?
-Що таке периметр?
-Як знайти периметp?
-Яку фігуру називають прямокутником?
- Що таке квадрат?
- А покажіть мені прямий кут, гострий кут, тупий кут.
Молодці!
3. Математичний диктант (слайд 9 )
На цьому не зупиняємося і беремо наступну краплинку.
-Діти, послухайте розповідь краплинки і запишіть у зошити всі числа, які почуєте під час прослуховування.
Текст
Я одна з багатьох краплинок великого світового океану, який об'єднує в себе 4 океани, та 30 морів.Всього 70 відсотків поверхні Землі вкрито водою.
У нас в Україні є 2 моря: Чорне і Азовське, а також більше 30 рік.
Ваше тіло на 75 відсотків складається з води. Без води ваш організм може прожити лише 4 доби.Людина випиває за день 2 літри води і у 20 разів більше води використовує для миття посуду та приготування їжі.
- Прочитайте числа, які записали.(1,4,30,70,2,30,75,4,2,20)
- Назвіть лише двоцифрові числа. Перегорніть краплинки і прочитайте слово, яке сховалося під ними.
-Розумники!
Часу не гаємо і відкриваємо наступну хмаринку-краплинку.
4. Розумова розминка (фронтальна робота)
«Усний рахунок» (слайд 10,11,12)
Усний рахунок ми виконаємо граючись у гру «Мовчанка»
Я показую числа і дію, яку потрібно виконати, а ви лише називаєте відповідь.
ІV. Повідомлення теми уроку.
- Як називаються числа які ви додавали? (Двоцифрові.) А тема нашого уроку «Закріплення додавання та віднімання двоцифрових чисел. Розв'язування задач».
- Доведіть, що ви вмієте це робити.
V. Закріплення вмінь додавати та віднімати двоцифрові числа.
1. Розв’язування кругових прикладів. ( слайд №13)
57-9 55+24 79-38 41-5 88-24 36+52 48+7 64-7
2. Робота за підручником № 379
Побудова виразів. ( один учень біля дошки або по черзі, по-одному)
VІ. Фізкультхвилинка. ( слайд №14)
- З цим ми впораємося швидко.
Раз, два, три , чотири, п’ять
Час прийшов відпочивати.
- Cкільки сторін у фігурі – стільки відповідних дій треба зробити.
«Сплесніть діти стільки раз
А от стільки тупнемо ногою
Стільки раз присядем й встанем
А іще от стільки раз підстрибнем
і політаєм, з неба зірки позбираєм»
Десять, дев’ять, вісім, сім
Час за парти нам усім.
3. Робота над задачею. ( слайд №15)
- Гарно впорались. Наступна хмаринка підготувала нам задачу.
- Розв’язування задач № 382
- І цю хмаринку ми подолали. Рухаємося далі.
4. Робота з геометричним матеріалом.(слайд №16, 17)
- Яку геометричну фігуру ви бачите на екрані?
- Знайдіть периметрпрямокутника із сторонами 4см і 2см.
(усно відповідають) Накресліть фігуру. Проведіть відрізок так, щоб утворилося 2 квадрати.
5.Ура фізкультхвилинка!
Раз, два –всі присіли
Потім вгору підлетіли!
Три, чотири- нахилились
До струмочка, гарно вмились
П'ять, шість- всі веселі крутимось, як каруселі
Сім, вісім- в поїзд сіли,
Ніжками затупотіли
Дев'ять,десять-відпочили
І за парти тихо сіли.
6.Письмове розв’язування виразів.(слайд18).
- І знову звернемося до краплинок.Це завдання пов’язане ще з однією історією Капітошки. Зовсім недавно, вона була на хмарі і її найбільш вразило те, що з настанням холодів краплинки перетворюються на сніжинки та летять на землю, щоб зігріти рослини під час морозів.
7. Кодування.
- Залишилась остання хмаринка. Яке завдання вона приготувала? – «Кодування». Обчисли приклади, звір їх значення
- Розв’язавши приклади на них ми зможемо з вами дізнатися, яке слово зашифровано і нарешті хмарки розійдуться і ми зустрінемося з сонечком.
1 |
7 |
9 |
24 |
82 |
47 |
89 |
57 |
77 |
а |
е |
з |
л |
і |
ц |
д |
о |
м |
70+7=77
45+12=57 о
14+10=24 л
77- 70-6= 1
40+17=57 о
63+26=89 д
80-33=47 ц
44+38=82 і
VIІ.Рефлексія – підсумок уроку( №19)
- А чи всі молодці? Готуємо долоньки.
1.Гра «Відповідай відверто».
- Ти гарнопрацював на уроці?
- Тобі сподобався урок?
- Ти вмієш розв’язувати задачі?
- Ти навчився «+», «-» двоцифрові
числа?
- Дітки, а ви звернули увагу, що ще одна краплинка залишилася, що ж вона нам підкаже.
VІІI. Домашня робота(слайд 20)
с. 62 №385, №386
- І нарешті остання краплинка (слайд 21)
Всі ви добре працювали
На уроці не дрімали
Всі завдання розв’язали,
Тому всі ви молодці.
Додаткові завдання:
69..9..10..1=69 38..10..12=40
«Чарівні дужки»
54-24+20=10 60-10+5=55
97-5+2=90 68+20-8=8