Урок ,,Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел.Розв’язування задач".

Про матеріал
На уроці закріплюємо навички додавання і віднімання двоцифрових чисел, вміння розв’язувати задачі, обчислювати периметр чотирикутника, формуємо вміння аналізувати, робити висновки, плануємо власні дії, розвиваємо пізнавальний інтерес, вміння продуктивно працювати в парах та в групах, правильно оцінювати свою роботу.
Перегляд файлу

                                                               Математика (2 клас)

Тема. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел.

           Розв’язування задач.

Мета. Закріпити навички додавання і віднімання двоцифрових чисел,

            вміння розв’язувати задачі, обчислювати периметр чотирикутника,

            формувати вміння аналізувати, робити висновки,

            планувати власні дії, розвивати пізнавальний інтерес, вміння

            продуктивно працювати в парах та в групах,

            правильно оцінювати свою роботу.

Обладнання: ноутбук, презентація до уроку, картки з прикладами,

                         ілюстрації.  

Тип уроку: підсумковий, удосконалення та застосування знань, умінь та   

                     навичок.

 

                                                   Хід уроку

 

I.Організаційний момент

Продзвенів уже дзвінок

І почався наш урок.

Для того, щоб впоратись на уроці із завданням,

Будьте старанними і слухняними.

Щоб не просто слухати, а чути,

Щоб не просто дивитись, а бачити.

Щоб відповідати, міркувати, дружно і плідно працювати.

II.Оголошення теми і мети уроку.

 1.Очікування.

 -Щоб ви хотіли робити сьогодні на уроці?

  (перелік видів роботи)

  -Сьогодні 27 листопада

  -Дайте, будь ласка,характеристику числу 27

  1.) Це двоцифрове число

  2.)Записується цифрами 2 і 7

  3.)2 – це десяток

      7 – це одиниці

  4.)Якщо розбити на розрядні доданки, то це буде 20+7

  5.)попереднє число 26, а наступне 28

  Щоб цифри правильно писати, хвилинку каліграфії треба розпочати.

   2.Хвилинка каліграфії

    -Запишіть число 27 і навпаки 72

    А тепер поміняйтеся зошитом із сусідом і підкресліть найправільніше й         

    найкрасивіше написані цифри

III.Актуалізація опорних знань

1.Гра « Склади слово» робота в парах

(23+7)-4=         79-12+0=              70-2=

33-10=               40-(23+7)=           48-38+5=

46-0=                   55-5-2=               61-50=

65-15+50=              94-4+0=           36+4=

-Кожна група розв’язує по строчці приклади.

-А тепер, будь ласка, розтавте числа у порядку зростання і відкрийте букву

 

15-  Ц

48-  И

67-  Р

100-К

Під музику розкрити дошку,на якій арена з тваринами.

Але виступаючі прийшли до вас із завданнями, які ми будемо з вами опрацьовувати.

-Так, ми йдемо до цирку. І саме там будемо обчислювати вирази,

розв’язувати задачі; познайомимось з артистами, які у цирку дарують нам радість.

-Але умова – Девіз нашого уроку.

                       Міркуємо – швидко

                       Відповідаємо – точно

                       Рахуємо – правильно

                       Пишемо – гарно!

На арені мавпочка – математик.

Вона нам пропонує роботу по картках.І поки одні діти будуть виконувати роботу, ми з вами порахуємо усно.

2.Робота на картках (5 учнів)

3.Продовження усного рахунку

-Щоб дізнатися скільки буде тривати виступ артистів у першому відділенні, треба знайти суму чисел 40 і 20;

-Щоб дізнатися, скільки буде тривати 2 відділення, треба знайти різність чисел 53 і 13;

-Щоб дізнатися, скільки буде тривати антракт, треба до 15 + 15;

- Щоб дізнатися, скільки коштує один квиток до цирку, треба розв’язати задачу.

Задача.

-Подивитися фільм у кінотеатрі, песик купив білет, вартістю 25 грн,

а білет  до цирку коштує на 43 грн більше. Скільки коштує білет до цирку?

На скільки більше коштує білет до цирку, ніж до кінотеатру?

4.Перевірка роботи по картках.

IV. Робота над матеріалом уроку

1.Розв’язання прикладів на дошці нам пропонує ведмедик Піт

      58 + 28=                            70 – 20 + 15=

      70 – 43=                             43 – (9 + 4)=

2.Гра « Обчислювальна машина» «блок – схема»

3. Діти, Увага! Мавпочка хоче перевірити ваші знання щодо розв’язування виразів. Вона задоволена вашою роботою і впевнена, що ви впораєтесь із складнішими завданнями.

-Чи правильно розумниця порівняла вирази?

-Зафарбуйте чорним кольором кружечки напроти виразу, якщо «ні», синім, якщо «так»

(вирази закріплені на дошці)

4.Фізкультхвилинка під музику

5. На арені цирку киця Муся. У неї виникли труднощі, вона не може пригадати, як треба знайти периметр.

-Мице вчили і знаємо, давайте допоможемо їй.

Ми будемо допомагати одне одному,ми всі найрозумніші, найдружніші, найкрасивіші.

Периметр -…( відповідають учні)

Робота з геометричним матеріалом

-Накреслити квадрат зі стороною 4 см

6.Робота над задачею (робота в групах)

Акробат, який виконує під куполом складні трюки, пропонує нам попрацювати над задачею.

7.Робота над цікавими задачами

Клоун Боня запропонував нам попрацювати над цікавими задачами:

а) Позавчора,вчора, сьогодні, завтра, післязавтра;

б) 10;

в) 14;

г) 14

VI. Підсумок.

Дзвоник знову пролунав

Час прощатися настав.

За роботу по заслузі

 Щиро дякую всім, друзі!

 

                

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
24 січня 2023
Переглядів
324
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку