План-конспект
уроку з предмету ‘’Захист України’’ для учнів-юнаків 10 класу
Розділ. Основи цивільного захисту.
Тема: Засоби індивідуального захисту органів дихання.
Мета:
Навчальна: Навчити юнаків користуватися засобами захисту органів дихання ( протигази,респіратори).
Розвивальна: Розвивати вміння та навички поводити себе в надзвичайних ситуаціях, виробляти вольові якості,розвивати здоров’язберігаючу компетентність.
Виховна: виховувати силу волі,наполегливість,старанність,уважність,
дисциплінованість.
Педагогічні очікування:
Учні повинні знати загальну будову,призначення засобів органів дихання
(протигазів та респіраторів). Вміти користуватися в разі виникнення надзвичайної ситуації по сигналу ’’Ядерний вибух’’, ‘’Радіаційна небезпека’’, ‘’Хімічна тревога’’. По необхідності вміти надавати допомогу потерпілому в зоні ураження.
Навчальні питання:
1.Підбір протигазів та підготовка до роботи.
2.Користування протигазом, респіратором. Користування пошкодженим протигазом.
3.Алгоритм дій у разі виникнення надзвичайної ситуації військового характеру ’’Ядерний вибух’’, ’’Радіаційна небезпека’’, ’’Хімічна тревога’’.
4. Надання допомоги потерпілому та транспортування його із зони ураження.
Урок практичний, показовий.
Метод проведення: розповідь,показ,тренування.
Місце проведення: спортивна зала.
Час проведення: 45 хв.
Міжпредметні зв’язки: основи здоров’я.
Матеріальне забезпечення: конспект,інтерактивні картки-завдання,картки самооцінки, ноші, протигази, респіратори,мати,столи,мультимедйне забезпечення.
Хід уроку:
I.Організаційний момент- (5-10 хв).
1.Шикування.Перевірка особового складу та доповідь ком.відділ. про готовність до уроку.
2.Виконання Державного Гімну України.
3.Огляд зовнішнього вигляду ком. відділ. та доповідь про перевірку.
4.Стройове тренування. Повороти на місті. Вихід зі строю та повернення в стрій.
II.Актуалізація опорних знань і умінь учнів.
Перевірка домашнього завдання (методом ‘’Закінчити речення…’’) (3-5хв).
Мотивація-(2хв).
II.Оголошення теми, мети, навчальних питань.
Розкриття навчальних питань ( виконання практично).
1.Робота в парах. Згідно інструктивних карток-завдань.(5хв).
2.Надягання протигазів та респіраторів по елементам та в цілому.
Робота в групах. ( Групи міняються завданнями).(5хв).
3.Алгоритм дій у разі виникнення надзвичайної ситуації.
(Метод фронтальний).Шикування , відпрацювання дій.(5хв).
4.Надання допомоги потерпілому та транспортування із зони ураження.
(Командно-змагальний метод) (10хв).
5.Тест-перевірка.Виконання нормативу по команді ‘’Гази!’’одягання протигазів та ‘’Респіратори надіти!’’ з урахуванням часу.
Метод ‘’Вільний мікрофон’’ Юнаки відповідають на запитання по черзі.
IV.Закріплення нових знань,практичних вмінь та навичок.
(Метод ‘’Брейн – рингу’’).
V.Підсумок уроку (3-5хв).
1.Висновки про реалізацію поставлених на уроці завдань.
2.Висновки про наслідки успішності учнів.Коментар оцінок згідно карток-
самооцінки.
VI.Рефлексія. (питання)
VII.Домашнє завдання. Стройові прийоми без зброї.
Підготувати презентацію ‘’Надзвичайні ситуації військового характеру’’.