Урок "Завоювання Нового Світу"

Про матеріал
Тема. Завоювання Нового Світу Мета: сформувати уявлення учнів про Новий Світ та життя людини в Новому Світі; створити умови для розуміння причин виникнення і розвитку колоній; розглянути наслідки Великих географічних відкриттів; охарактеризувати вплив Великих географічних відкриттів на розвиток науки та техніки; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки; удосконалювати навички роботи в парах, малих групах, вміння працювати з текстом підручника та Інтернет-ресурсами; формувати повагу до історичного минулого України. Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:  називати дати, пов’язані з темою уроку;  застосовувати та пояснювати на прикладах терміни та поняття;  пояснювати причини виникнення і розвитку колоній;  аналізувати наслідки Великих географічних відкриттів;  характеризувати вплив Великих географічних відкриттів на розвиток науки та техніки;  показувати на історичній карті маршрути завойовницьких експедицій. Тип уроку: комбінований. Обладнання: підручник, карти, відеоматеріали, Інтернет-ресурси, роздатковий матеріал.
Перегляд файлу

Конспект уроку

з всесвітньої історії

для 8-го класу

Підготувала учитель історії

КЗ «Першотравнева ЗОШ І-ІІІ ст.»

 Вистороп Тетяна Василівна

Тема. Завоювання Нового Світу

Мета: сформувати уявлення учнів про Новий Світ та життя людини в Новому Світі; створити умови для розуміння причин виникнення і розвитку колоній; розглянути наслідки Великих географічних відкриттів; охарактеризувати вплив Великих географічних відкриттів на розвиток науки та техніки; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки; удосконалювати навички роботи в парах, малих групах, вміння працювати з текстом підручника та Інтернет-ресурсами; формувати повагу до історичного минулого України.

Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:

  • називати дати, пов’язані з темою уроку;
  • застосовувати та пояснювати на прикладах терміни та поняття;
  • пояснювати причини виникнення і розвитку колоній;
  • аналізувати наслідки Великих географічних відкриттів;
  • характеризувати вплив Великих географічних відкриттів на розвиток науки та техніки;
  • показувати на історичній карті маршрути завойовницьких експедицій.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручник, карти, відеоматеріали, Інтернет-ресурси, роздатковий матеріал.

Хід уроку

  1. Організаційна частина.
  2. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.
  1. Тестування.
  1. Початок португальських відкриттів повязують із діяльністю

А   Бартоломеу Діаша

Б   Васко да Гами

В   Енріке Мореплавця

Г   Педру Кабрала


  1. Експедицію, що знайшла морський шлях до Індії очолював

А    Енріке Мореплавець

Б   Васко да Гама

В   Марко Поло

Г   Христофор Колумб


  1. Підвалини до португальської колоніальної імперії заклало відкриття

А   Христофора Колумба

Б   Васко да Гами

В   Енріке Мореплавця

Г   Фернана Магеллана


  1. У 1488 р. Бартоломеу Діаш відкрив

А    Америку

Б    Індію

В   мис Доброї Надії

Г    Бразилію


  1. Держава, що захопила певні території і включила їх до свого складу як колонії

А   колоніальна імперія

Б   імперська колонія

В   факторія

Г   монополія


  1. Бразилію відкрили у

А   1488 р.

Б   1492 р.

В   1498 р

Г   1500 р.


  1. Відкриття Куби, Гаїті та Ямайки належать

А   Амеріго Веспуччі

Б   Христофору Колумбу

В   Фернану Магеллану

Г   Себастьяну дЕлькану


  1. Першу навколосвітню подорож здійснив

А   Амеріго Веспуччі

Б   Христофор Колумб

В   Себастьян дЕлькано

Г   Фернан Магеллан


 

  1. Ельдорадо називали «країною…»

А   срібла

Б   міді

В   золота

Г   діамантів


  1.                      Південним морем спочатку називали океан

А   Індійський

Б   Північний Льодовитий

В   Атлантичний

Г   Тихий


  1.                      «Зустріччю двох цивілізацій» називають відкриття

А   Індії

Б   Америки

В   Бразилії

Г   Ямайки


  1.                      Нову угоду про поділ нових земель у Східній півкулі було укладено

А   1519 р.

Б   1529 р.

В   1539 р.

Г   1549 р.


  1. Взаємоперевірка.
  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
  1. Робота в малих групах.
  • Зберіть пазли.
  • Які зображення ви отримали?

E:\Работа\Підготовка до уроків\8 клас\Всесвітня\2. Розділ І. Великі географічні відкриття та становлення капіталістичних відносин\2. Завоювання Нового Світу\05e5d4af0c533030.jpg E:\Работа\Підготовка до уроків\8 клас\Всесвітня\2. Розділ І. Великі географічні відкриття та становлення капіталістичних відносин\2. Завоювання Нового Світу\1294863_five.jpeg E:\Работа\Підготовка до уроків\8 клас\Всесвітня\2. Розділ І. Великі географічні відкриття та становлення капіталістичних відносин\2. Завоювання Нового Світу\288271323_1300574.jpg E:\Работа\Підготовка до уроків\8 клас\Всесвітня\2. Розділ І. Великі географічні відкриття та становлення капіталістичних відносин\2. Завоювання Нового Світу\civilizaciya_mayya.jpg

  • Що вам відомо про цивілізацію майя?
  • Сьогодні ми дізнаємося про зустріч народу майя із іспанцями та інші завоювання Нового Світу.
  1. Вивчення нового матеріалу.
  1. Робота в парах.
  • Опрацюйте додатковий матеріал.
  • Випишіть емоції індіанців та конкістадорів.

Додаткова інформація.

Дивовижна природа Нового Світу, його населення - «добрі дикуни», які, здавалось, жили, не маючи турбот про хліб насущний, - усе це приголомшило європейців. Для індіанців європейці були божественними істотами зі старовинних легенд і пророцтв, де йшлося про білу бородату боголюдину, яка прийде зі Сходу. Саме цим пояснювалася дивна для європейців поведінка аборигенів - їхня безмежна гостинність, привітність і щедрість. Священний трепет викликали в індіанців вогнепальна зброя й коні, яких вони до цього ніколи не бачили. Так відбулася зустріч двох різних світів, несхожих культур, незнайомих цивілізацій.

За відкриттям Нового Світу почалась конкіста (від ісп. - завоювання) -загарбницькі походи іспанців кінця XV—XVI ст. Золото та влада - тільки це цікавило тих, хто ставав конкістадорами: вчорашніх воїнів, монахів, розорених ідальго, жебраків, злочинців. Невеликі загони із 300-400 чоловік вирушали проти союзів племен і цілих держав. їхньому успішному просуванню сприяла не тільки наявність вогнепальної зброї, а й уміле використання міжусобної боротьби в індіанському середовищі. У розправах з підкореними народами завойовники не знали жалю.

  • Чому індіанці раділи появі іспанців?
  • Яку мету переслідували завойовники?
  • Доведіть, що в плани іспанців не входило мирне співіснування з індіанцями.
  1. Кероване читання (с. 16 – 19 підручника).
  • Опрацюйте матеріал підручника.
  • Складіть стислий план до нього.

Орієнтовний план

  1. Дозвіл споряджати експедиції на пошук золота усім бажаючим.
  2. Новий етап Конкісти.
  3. Відкриття держави майя.
  4. Завоювання Ернана Кортеса.
  5. Завоювання Франціско Пісарро.
  • Дайте відповіді на запитання.
  • З якою метою іспанські король та королева дозволили споряджати експедиції на пошуки золота усім бажаючим?
  • Чим здивувала конкістадорів держава майя?
  • Доведіть, що експедиція Ернана Кортеса була агресивно налаштована?
  • Поміркуйте, як би могло скластися життя індіанців, якби вони почали чинити опір?
  • Чи вплинуло б це на плин світової історії?
  1.  Робота в парах.
  • Опрацюйте матеріал підручника з рубрики «цікаві факти».
  • Висловіть власне ставлення до дій Франсіско Пісарро та  Ернана Кортеса.
  • Визначте спільне та відмінне у завоюваннях інків та ацтеків.
  • Про які особисті риси можна судити з джерел?
  1. Перегляд фрагменту відеоролику (2:20 - ).
  • Перегляньте відеоролик.

https://24tv.ua/ru/odna_istorija_kak_zavoevatel_jernan_kortes_udovletvorjal_svoi_materialnye_i_voennye_nuzhdy_n993297

  • Які нові факти завоювання ацтеків відкрилися?
  1. Аналіз ілюстрацій.
  • Розгляньте зображення.

E:\Работа\Підготовка до уроків\8 клас\Всесвітня\2. Розділ І. Великі географічні відкриття та становлення капіталістичних відносин\2. Завоювання Нового Світу\da589ac89b4e07035dbce9de7e4530aa.jpg E:\Работа\Підготовка до уроків\8 клас\Всесвітня\2. Розділ І. Великі географічні відкриття та становлення капіталістичних відносин\2. Завоювання Нового Світу\raby-2.jpg

  • Сформулюйте кілька тверджень, які характеризуватимуть становище індіанців після завоювання іспанців.
  • Перевірте свої міркування у підручнику на с. 19 – 20.
  • Сформулюйте висновок.
  1. Робота в малих групах.
  • Користуючись текстом підручника, заповніть таблицю.

Наслідки Великих географічних відкриттів

Торгівля

 

Промислове виробництво

 

Наукові знання

 

Які культури європейці привезли з Америки?

 

  1. Узагальнення та систематизація знань.
  1. Робота з історичною картою.
  • Прослідкуйте маршрути завойовницьких експедицій:
  • Ернандо Кортеса 1519 – 1521 рр. Завоювання імперії ацтеків.
  • Франциско Пісарро 1530 – 1532 рр. та 1533 р. Завоювання імперії інків.
  • Знайдіть місця загибелі моряків.
  • Позначте ці експедиції на контурній карті.
  1. Підсумки уроку.
  1. Анекта.

На уроці я працював

Своєю працею на уроці я

Урок для мене видався

За урок я

Мій настрій

Матеріал уроку для мене був

Домашнє завдання мені здається

Активно/пасивно

Задоволений/незадоволений

Коротким/довгим

Стомився/не стомився

Зрозумілий/незрозумілий

Корисний/некорисний

Цікавий/нудний

Легкий/важкий

Цікавий/нецікавий

  1. Інструктаж з домашнього завдання.
  1. Опрацювати § 2 підручника.

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.5
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Рибалка Людмила
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Гасан Евгений
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
1 жовтня 2019
Переглядів
8601
Оцінка розробки
4.9 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку