Урок здоров'я "Шкідливий вплив тютюнопаління на здоров'я людини"

Про матеріал
Мета: Інформувати вихованців про негативний вплив тютюну на здоров’я людини і не лише того, хто палить, але й оточуючих; про ризик розвитку залежності від тютюну, набуття нових та ускладнення наявних захворювань.; формувати у підлітків якостей сильної особистості та здатності протистояти тютюновій індустрії; попереджувати паління серед підлітків та учнівської молоді; виховувати у дітей бережливе ставлення до свого здоров’я; розповісти про згубний вплив тютюнокуріння на організм людини; сформувати у підлітків правильний вибір щодо недоцільності згубних звичок.
Перегляд файлу

Капітанівська загальноосвітя школа І-ІІІ ступенів

 

 

 

 

                   

 

 

 

 

 

                                                                           Підготувала та провела

                                                                           педагог-організатор

                                                                           Фініва Світлана Владиславівна

 

 

 

 

 

 

Мета: Інформувати вихованців про негативний вплив тютюну на здоров’я людини і не лише того, хто палить, але й оточуючих; про ризик розвитку залежності від тютюну, набуття нових та ускладнення наявних захворювань.; формувати у підлітків якостей сильної особистості та здатності протистояти тютюновій індустрії; попереджувати паління серед підлітків та учнівської молоді; виховувати у дітей бережливе ставлення до свого здоров’я; розповісти про згубний вплив тютюнокуріння на організм людини; сформувати у підлітків правильний вибір щодо недоцільності згубних звичок.

Хід проведення

   Вступне слово: Кожній людині у житті доводиться вибирати, адже, зрештою, має на це право. Можливо і вам доводилося коли-небудь робити вибір: що вдягти на свято, з ким зустрічати Новий рік, залишати навчання у школі чи далі його продовжувати тощо. Для того, щоб зробити правильний вибір, людина повинна усвідомити: хто вона є, ким хотіла б стати в житті, що слід зробити, щоб досягти цього. Тоді людина може зробити свій власний вибір і щодо доцільності чи недоцільності куріння.

   Перегляд презентації під час уроку.

Чи знаєте ви, що?...

- Куріння цигарок – це єдина причина смерті, якій можна запобігти в нашому суспільстві.
- Кожна цигарка містить 10 концерогенних речовин, що спричиняють рак легенів.
- Легені людини, яка випалює пачку цигарок на день у продовж року, наповнюються літром смоли.

- Кожна випалена цигарка скорочує життя курців на вісім хвилин.
- Куріння може бути як фізичним (потребує організм ), так і психологічним (звичка , від якої важко відмовитися ) наркотиком.

- 90% курців визнають те, що вони хотіли б покинути курити.
- Фізичні вправи не сприяють ліквідації негативних наслідків куріння.

   Про тютюн та куріння.

Куріння справедливо називають епідемією людства, яка не припиняється. До середини минулого століття тютюн вживали переважно чоловіки. У наступні десятиліття до цього захоплення чоловіків почали приєднуватися жінки, молоді люди, підлітки і навіть діти.

Дослідження в багатьох країнах засвідчили, що куріння значно помолодшало і темп росту вживання тютюну дівчатами відбувається швидше, ніж в юнаків. Підчас опитування тільки 7% курців вказали на те, що вони можуть обійтися без цигарки. Для решти цигарка – насущна проблема, і якщо позбавити їх цього задоволення, то у них змінюється навіть психіка: вони стають агресивними, роздратованими, нервовими.

Головним діючим складником тютюну є нікотин. Цей алкалоїд уперше в чистому вигляді виділили німецькі вчені 1828 року. хімічному чистому вигляді нікотин виглядає як прозора, масляна речовина з пекучим присмаком. Саме такий смак відчуває курець, коли докурює недопалок де осідає нікотин. У фільтрі цигарки нагромаджується така кількість нікотину, якої досить, щоб убити мишу. Нікотин – надзвичайно сильна отрута, він діє на нервову, серцево-судинну та дихальну системи, систему травлення.

Відомий випадок (США), коли один молодий чоловік на конкурсі випалив 60 цигарок, а після того замість нагороди він помер, а інші учасники конкурсу були доставлені в лікарню в тяжкому стані.

З’явився новий термін – „ хвороби курців ”. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічно на планеті гине 2,5 млн. осіб.
Медичні дослідження засвідчили, що із 205 людей, померли від інфаркту у віці 44 роки, тільки 2 не курили. Ще куріння призводить до такої страшної хвороби, як гангрена ніг, коли вражаються кровоносні судини. Особливо шкоди завдає нікотин жіночому організмові. Жінки курці рано старіють, у них втрачається колір обличчя, грубішає голос.

   Запитання до вихованців: Чому для жінок куріння небезпечніше?

(Відповіді учнів)
Слід зауважити що курці соціально небезпечні для оточуючих. Мало того, що вони втягують згубне заняття оточуючих, залучають до куріння своїх друзів, створюють загрозу пожежі вони ще й отруюють усе живе навкруг.
Людина, яка довгий час знаходилася у прокуреному приміщені, скаржиться на головний біль, часте серцебиття, погіршення загального стану.
Діти, батьки яких палять, удвічі частіше хворіють на бронхіт, запалення легенів.
Підліток 11-15 років, який щоденно вдихає дим батька курця, „ випалює ” 80 цигарок за рік, маленька дитина – цигарку на 3 дні.
В усіх країнах світу вживають заходів для боротьби з курінням. У США заборонено курити в автомобілях. Дослідження свідчать про те, що у прокуреній машині швидкість реакції водія знижується, навіть у тому випадку, коли палить не він сам, а пасажир. Курці потрапляють в аварію в 2.5 рази частіше, ніж не курці.

   Бесіда з вихованцями (запитання - відповідь).

1. Що являє собою тютюн?
2. Сам по собі тютюн шкідливий чи корисний?
3. В якій індустрії тютюн найширше використовують?
4. Чи є тютюн рослиною без якої існування людини неможливе?
5. Використання тютюну-це необхідність чи данина моді?
6. Палити - це вигідна для людини справа ?
7.Тютюн шкодить здоров’ю?
8.Той хто палить шкодить лише власному здоров'ю?
9. Ви б хотіли допомогти вашим рідним кинути палити?
10.Тютюн забруднює навколишнє середовище?

   Підсумок.
Дорогі дівчата та юнаки! Мені дуже хочеться, щоб ви були щасливі. Цим бажанням зумовлена і наша сьогоднішня розмова, мета якої застерегти вас від гірких помилок. Їх часто допускають і не лише в юності. Але є ж помилки, які хоч і не легко , все ж можна виправити. І є помилки фатальні, невиправні, які можуть покалічити долю , позбавити людського щастя. Тому я вас закликаю цінувати й берегти себе. Глибоко задумайтесь над усім, що ви сьогодні почули. Будьте здоровими, розумними, красивими. Хай вами пишаються ваші батьки і вчителі, захоплюється друзі, хай усі поважають вас за розум, культуру, гідність, чесність.

 

docx
Додано
8 червня 2023
Переглядів
126
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку