Тема: «Уроки щастя – курс із соціально-емоційного навчання» Підготувала: Альона КУЧМАНИЧ ЗДВР
Номер слайду 2
1. «Уроки щастя» — розкриття знань і навичок, без яких неможливо щасливе, змістовне, плідне життя. Курс із назвою “Уроки щастя” створили в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”. Він базується на американській програмі із соціально-емоційного навчання Well-Being (благополуччя), яка була перекладена та адаптується українськими фахівцями в галузі психології та освіти, пояснюють у прес-службі МОН“Ментальне здоров’я має стати повсякденною, компонентною у сфері освіти. Саме тому в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” у співпраці з Міністерством освіти і науки України впроваджується пріоритетний проєкт “Психосоціальна підтримка та психологічна допомога на всіх рівнях освіти”
Номер слайду 3
Відтак, за словами МОН, курс має стати потужним пазлом концепції соціально-емоційного та етичного навчання, яка інтегрована в підхід реформи “Нової української школи”, та навчить українців змалечку турбуватися про власне ментальне здоров’я і добробут навколишніх. Передбачається, що “Уроки щастя” надаватимуть знання і навички, які “важливі для щасливого, змістовного, плідного життя”. Знання і навички, які діти здобудуть завдяки курсу:уміння будувати стосунки;творчість і вміння бути творцем свого життя;розуміння того, що означає бути людиною;уміння любити, співчувати, жити в гідності й правді, бути вільними, справжніми;мудрість і вміння осмислювати життя та досвід;цінності й знання сенсів життя;емоційну компетентність (про емпатію, емоційний інтелект, емоційні потреби);ментальне здоров’я та розуміння, як про нього піклуватися.
Номер слайду 4
Чому саме така назва?“Щодо причини вибору назви, основна ініціаторка запровадження курсу – Олена Зеленська – у своєму дописі зазначає: “Чому саме щастя? Бо курс розкриватиме найважливіші знання і навички, без яких неможливе щасливе, змістовне, плідне життя”, – вказала у відповіді на запит редакції прес-служба МОН. Матеріали курсу інтегруватимуться наскрізно через інші предмети та можуть використовуватися психологами й соціальними педагогами, класними керівниками та вчителями-предметниками.
Номер слайду 5
«Уроки Щастя» Оскільки курс буде інтегрованим – це не призведе до суттєвої зміни навантаження”, – наголошують у МОНКурс не передбачатиме формувального оцінювання. Проте в його структурі будуть рефлексивні практики, які дадуть змогу учням, вчителям та батькам відслідковувати прогрес в опануванні відповідних навичок. Курс розрахований на учнів 1–7-х класів. Це, зокрема, пояснюється тим, що сам американський курс Well-Being складається із чотирьох рівнів:матеріали для учнів 1-х класів;учнів 2–3-х класів;4–5-х класів;6–7-х класів. Для учнів 7–9-х класів є розроблений курс “Здоров’я, безпека та добробут”.
Номер слайду 6
«Уроки Щастя» Команда Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” акцентує, що курс “Уроки щастя” буде інтегрованим, відповідно його можна буде поєднувати з різними предметами. Тобто він буде своєрідним підсиленням уже наявної інформації у вищевказаних курсах, а також як можливий додаток до решти предметів. Сам курс “Щастя” формує уявлення дітей про:свою особливість,внутрішній світ та світи інших людей,здорову самооцінку,навички комунікації,доброзичливість,стресостійкість,соціальну активність тощо.
Номер слайду 7
«Уроки Щастя» Насамперед наше завдання – створити простір довіри, де кожен може висловитися та знайти підтримку. Часто можна натрапити на питання, наскільки зараз актуально викладати щастя, особливо в умовах війни? Але спочатку варто зрозуміти, що стоїть за цим поняттям. Щастя – це не зовсім про радість. Це ще і про точки опори, розуміння себе, власних емоцій, власної цілісної особистості. Хіба це не актуально?”