Уроку "Дні тижня. Звуки[в] та [в'], буква "Ве".

Про матеріал
Урок читання в першому класі на тему "Дні тижня. Звуки[в] та [в'], буква "Ве".
Перегляд файлу

 

Тема. Дні тижня. Звуки  [в], [в’], буква  В,в.

Мета. .Ознайомити учнів із буквою  «В». (ве), з іі назвою та звуковим  значенням.

           Навчити правильно вимовляти звуки, впізнавати їх у словах,

           Формувати навички  читати відкриті та закриті склади, формувати навички читання  слів      

           із вивченими буквами. Удосконалювати навичку  будувати звукову модель.

           Виховувати  працелюбність, товариські стосунки, бажання вчитися, охайність старанність.

Обладнання. Предметні малюнки, модель букви В, сюжетні малюнки, мультимедійний комплект, лєго,  відео.

                                                  Хід уроку

І. Організаційна частина.

  Продзвенів дзвінок, розпочався вже урок,

Всі за парта  тихо сіли, та на мене подивились.

  -Перед собою ви бачите  листочок із зображенням 2 кульок, зафарбуйте одну, тим кольором, з яким настроєм ви прийшли на урок.

- Що очікуєте від сьогоднішнього уроку.

Сьогодні до нас на урок завітала гостя. Хто саме ви дізнаєтеся коли відгадаєте загадку.

Поясок ясний зіткала,

Небеса підперезала.

Після дощику з’явилась,

Різнобарвно заіскрилась.(Веселка).

 Наша чудова гостя прийшла до нас просити про допомогу, вона погубила свої  кольори веселки  і  просить  їх зібрати. А зможемо ми їх зібрати коли виконаємо 7  різних завдань.

ІІ. Актуалізація опорних знань. Повторення вивченого.

  Давайте, пригадаємо на які   групи поділяються звуки? Назвіть голосні, чим вони відрізняються від  приголосних?

   Робота в парах.

Пригадайте, скільки складів може бути у слові?

 У  кожного на партах лежать картки з малюнками, дітки поділіть кожне слово на склади.

C:\Users\Користувач 3\Desktop\download.jpg

 

 

Робота з лєго  складаємо звукові моделі до слів.

Чудово справилися із цим завданням, а зараз з допомогою лєго  складемо звукові моделі до цих слів.

За добре виконану роботу ви отримуєте перший колір веселки – червоний.

Рухонка із лєго.

За чудове виконання руханки  отримуєте наступний колір- помаранчевий.

Читання   таблиці зі складами.

ма

мо

му

ми

мі

ме

мя

Мю

ра

ро

ру

ри

рі

ре

ря

рю

ам

ом

ум

им

ім

ем

ям

Юм

ар

ор

ур

ир

ір

ер

яр

юр

Наступний колір, який отримали-жовтий.

ІІІ.Набуття нових знань.

  1. Відгадування загадок.

Діти, а ви знаєте веселка до нас завітала не сама вона з собою взяла гостей, а хто вони ви дізнаєтеся коли відгадаєте загадки.

 I мала, і кучерява,

I тихенька, і ласкава.

Песик її стереже,

Баба доїть і стриже.

Має брата баранця,

Називається … (Вівця)    C:\Users\Користувач 3\Desktop\vivczi-top-10-czikavyh-faktiv-foto-9.jpg

 

  1. Артикуляція звуків [в] та [ в’].

-Назвіть перший  звук у слові вівця  та у слові ведмідь.

- Чи вільно проходить повітря під час їх вимови?

-Що заважає  нам при вимові?

-То які це звуки, голосні чи приголосні. Як ми їх позначимо?

3. Виділення звуків  [в ] та    [в’]  в  словах.

- Діти наша веселка  перепутала свої кольори, а щоб отримати наступний колір, нам потрібно  виконати завдання. Подивіться на  дошку та назвіть предмети, які зображені.

( велосипед, верба. вовк, веселка, вогонь, ворона)

  •           Що спільного у цих словах?

4.Визначення  місця  розташування  звуків   [в] та  [в’]  в словах.

(вітер, олівець, буквар, вода, дівчинка, вишиванка)

5. Артикуляційна хвилинка.

Ва-ва-ва – виросла трава,

Вів-вів-вів – ведмідь заревів.

Ву-ву-ву – вишеньку зірву.

Во-во-во – вишні високо.

6. Вивчення букви.

Веселка вдячна за допомогу, тому передала нам свою першу букву.

Подивіться на велику та маленьку друковані букви.

-Чим вони схожі?

- Чим відрізняються?

- На що схожа  ця буква?

7. Читання складів із буквою В.

8.Фізхвилинка.

9.Гра «Знайди місце».

Перед дітьми картки червоного та зеленого кольорів.

Називаю слова, коли в слові є буква  в, показують зелену картку, коли відсутня – червону.

  Вишня, лев, роса, трава, вулкан, півень, ручка, олівець, Загадка, зошит, вірш, береза, верба.

ІУ. РОБОТА З БУКВАРЕМ. С.56-57

  1. Робота із таблицею складів.
  2. Читання слів
  3. Словникова робота.
  4. Читання  хором слів.
  5. Робота над малюнком на с. 57
  •           Хто зображений на малюнку?
  •           Що роблять дівчатка?
  •           Як називається професія людей, що готують різні страви?
  •           Які українські страви знаєте ви?
  •           Назвіть предмети зображені на малюнку в яких сховалася буква в.
  1. Робота  над текстом.
  •           Перше читання вчителем.
  •           Читання учнями.
  1. Вивчення скоромовки.

Вранці по воду  Варвара ходила,

 Вареники з вишнями вдома варила.

  1. Робота в групах.

Була злива і змила деякі слова, відновіть речення.

( Весною з теплих ….. повертаються….

 На річках….. лід.

 На …. з’являються перші….)

  1. Гра «Так чи ні».

( відповідь повинна бути так або ні)

  •           У слові весна чуємо голосні звуки  [е] та  [а]?
  •           У слові  ведмідь перший звук   [в]?
  •           У слові верба 3 склади?
  •           У слові   вітер 5 звуків?
  •           У слові виделка наголос падає на  1 склад?
  •           На небі з’явилась веселка. Це речення складається з 4 слів?

V.Підсумок уроку.

- Ми з вами зібрали всі кольори веселки, назвемо їх.  Порахуйте скільки їх?

Правильно 7. А чого завжди буває сім? (Днів тижня, сім чудес світу, сім нот)

- Що цікавого було на уроці?

- Яку вивчали букву?

-Які звуки вона позначає?

- Що вам сподобалося?

- Який у вас зараз настрій?

Візьміть аркуш з кульками і зафарбуйте другу кульку. Порівняйте чи змінився ваш настрій на протязі уроку.

 

 

 

docx
Додано
20 листопада
Переглядів
67
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку