Усний журнал для учнів 7–10 класів «Політичний та військовий діяч Нестор Іванович Махно»

Про матеріал
Нестор Махно --політичний та військовий діяч, командувач Революційної повстанської армії України, керівник селянського повстанського руху 1918–1921 років, відомий анархіст і тактик ведення партизанської війни.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Усний журнал для учнів 7–10 класів «Політичний та військовий діяч Нестор Іванович Махно» Підготувала вчитель Тетяна Наливайко

Номер слайду 2

Нестор Махно (1888–1934), політичний та військовий діяч, командувач Революційної повстанської армії України, керівник селянського повстанського руху 1918–1921 років, відомий анархіст і тактик ведення партизанської війни. «Батько Махно» і махновці – одна зі значущих сторінок Української революції 1917–1921 років. Утім, він був однією з найяскравіших постатей тієї доби, і очолюваний ним рух чинив дуже великий вплив на перебіг подій. Діяльність Махна виходить за межі Української революції – він був своєрідною проміжною ланкою між українською національно-визвольною боротьбою і російською громадянською війною. У значній мірі саме Махно двічі, в 1919-му і в 1920 роках, зумовив поразку російського білогвардійського руху.

Номер слайду 3

Він був був червоним комдивом, у числі перших був нагороджений орденом «Червоного Прапора». Воював проти червоних і білих, проти німців і петлюрівців, проти всіх, хто прагне відняти волю в простих селян, згодом очорнений радянською владою й перетворений у блазнівську фігуру радянським кінематографом... З кінця 1980-х рр. табу на ім’я Нестора Махно було знято. Він перетворюється в одну з модних і культових фігур. Його життям, політичними поглядами цікавилося не одне покоління істориків. Сьогодні і ми поринемо в історичне минуле та дізнаємося біографію особистості «батька». Тож почнемо.

Номер слайду 4

До вашої уваги відео. Тож давайте дивитися.

Номер слайду 5

Зробив тачанки головною ударною силою своєї армії.

Номер слайду 6

Образ в літературі

Номер слайду 7

Образ Махна в українській та світовій культуріМахно та махновщина є одним з символів світового анархістського руху. Також написано багато пісень, які оспівують «батька» та махновський рух. У 1992—1995 роках співак і композитор із Запоріжжя Анатолій Сердюк написав цикл пісень, присвячених Нестору Махну і «гуляйпільській вольниці»: «Яблучко», «Столиця степів», «Соловей-розбійник», «Хрестини Махна», «Махно-цар, Махно-бог», «Степ», «Тринадцята рана», «Чому не вийшло», «Паризькій дощ» та ін. Із цими піснями 1999 року вийшов магнітоальбом «Гуляй-Поле», 2003-го року — однойменний компакт-диск, 2013-го — відеоконцерт. У 1998 році в рамках офіційного святкування 110-ї річниці від дня народження Н. Махна в містах Гуляйполе і Запоріжжя було показано музичну виставу «Гуляє Гуляй-Поле» з піснями про Махна запорізького співака й композитора Анатолія Сердюка. У 2006 році російський режисер Микола Каптан зняв багатосерійний художній фільм «Дев'ять життів Нестора Махна», в якому Махна зіграв актор Павло Дерев’янко. А зараз до вашої уваги відео пам’яті Нестора Івановича Махна та його друзів…

Номер слайду 8

Номер слайду 9

АНАРХІСТСЬКА СИМВОЛІКА СУЧАСНОСТІ

Номер слайду 10

І ще дещо хочу сказати на закінчення нашої зустрічі… В липні 1922 року невеличкий загін з 30 людей форсувався Дністер і опинився на румунській території. Очолював цей загін Нестор Іванович Махно, який з того часу опинився в еміграції… 26 липня, саме в Румунії, він написав свій «Заповіт», оригінальний український текст якого і прослухаємо у виконанні Антіна Мухарського та його гурту. «Заповіт Махна»

Номер слайду 11

Дякую за увагу!

pptx
Пов’язані теми
Класному керівникові, Сценарії
Інкл
Додано
13 листопада
Переглядів
304
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку