Тема уроку: Уявлення про десятковий дріб.
Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.
Девіз уроку: Думаємо колективно.
Працюємо оперативно.
Сперечаємося показово –
Це для всіх обов'язково.
Мета:
навчальна:
закріпити уявлення про десятковий дріб;
формувати навички запису десяткових дробів та їх читання;
розвивати логічне мислення, уважність, навички самостійної і колективної роботи.
розвиваюча:
розвивати культуру мовлення та математичну культуру;
розвивати увагу, математичне мислення, кмітливість, пам'ять;
сприяти розвитку творчих здібностей учнів, прищеплювати інтерес до математики.
виховна:
виховання в учнів наполегливості в подоланні труднощів, позитивного ставлення до навчання і відповідальності за свої досягнення;
виховувати шанобливого ставлення один до одного;
формувати в учнів пізнавального інтересу до математики;
виховувати прагнення до вдосконалення своїх знань;
самооцінка своїх знань.
Методи: словесні (евристична бесіда, пояснення); наочні (таблиці, презентація); практичні (усні та письмові вправи); методи, спрямовані на розвиток критичного мислення (аналіз, висновки); перевірка (фронтальне опитування).
Обладнання: проектор, комп'ютер.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Привітання з класом. Перевірка присутності учнів.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
ІIІ. Актуалізація опорних знань.
Повторення вивченого матеріалу.
Фронтальне опитування.
ІV. Удосконалення вмінь і навичок.
Дидактична гра «Вікторина»
Умови гри
Підсумки вікторини підводяться після її закінчення. Оцінюються (на розсуд учителя) найкращі учасники з обох команд.
Питання для вікторини
Умови: За це завдання команда отримує жетон тільки в тому разі, якщо її члени правильно прочитають усі наведенні дроби.
Завдання: прочитайте вголос десяткові дроби.
I команда II команда
1,5 12,345
0,034 5,002
15,1 102,81
4,6505 311,00001
0,012765 2,430074.
Умови: Серед нижче наведених дробів знайдіть дроби, що дорівнюють 2,17. З відповідних до них літер складіть назву тварини:
К – 2,017 О– 2,1700 Л – 2,170 І – 2,0017 Е – 02,17
Т – 21,70 Ь – 02,170 А – 2,0107 С – 20,70 Н – 002,17
Відповідь: О– 2,1700; Л – 2,170; Е – 02,17; Ь – 02,170; Н – 002,17.
Олень.
Умови: Поєднай стрілками рівні числа у лівому та правому стовпчиках.
I команда II команда
3 3,00002 5 5,0007
3 3,02 5 5,000007
3 3,002 5 5,7
Відповідь:
I команда II команда
3 3,00002 5 5,0007
3 3,02 5 5,000007
3 3,002 5 5,7
Умови: Знайдіть помилки, там де вони є виправте їх.
I команда II команда
3 = 3,7 7 = 7,03
56 = 56,230 75 =75,41
=0,7 = 0,06
136 = 136,9 795 = 795,20
= 2,003 = 5,008.
Відповідь:
I команда II команда
3 = 3,7 7 = 7,3
56 = 56,023 75 =75,41
=0,07 = 0,006
136 = 136,09 795 = 795,02
= 0,023 = 0,058.
Умови: Заповніть таблицю.
I команда
Частка |
247:1000 |
3:10000 |
5694:100 |
Звичайний дріб |
|
|
|
Десятковий дріб |
|
|
|
II команда
Частка |
54:100 |
9:1000 |
342:10 |
Звичайний дріб |
|
|
|
Десятковий дріб |
|
|
|
Відповідь:
I команда
Частка
|
247:1000 |
3:10000 |
5694:100 |
Звичайний дріб |
|
|
|
Десятковий дріб
|
0,247 |
0,0003 |
56,94 |
II команда
Частка
|
54:100 |
9:1000 |
342:10 |
Звичайний дріб
|
|
|
|
Десятковий дріб
|
0,54 |
0,009 |
34,2 |
Умови: Виберіть дроби, в яких у розряді десятих стоїть парна цифра, в розряді сотих – непарна цифра, а в розряді тисячних – цифра, кратна 3. З літер, відповідних до вибраних дробів, склади назву річки.
С – 3,940 О – 0,876 І – 5,2394 Е – 0,56666
В – 8,235 А – 6,198 Г – 4,7139 Д – 5,23941
Р – 0,413 Т – 9,401 Н – 0,2965 П – 1,699508.
Відповідь: О – 0,876; І – 5,2394; Д – 5,23941; Р – 0,413; Н – 0,2965; П – 1,699508. Дніпро.
Максимальна кількість жетонів: 4
Умови: Капітани працюють за дошкою, решта учнів – у зошитах. Капітани здійснюють взаємоперевірку відповідей. За кожне завдання команда отримує один жетон.
Закінчіть речення.
2,04 км.
VІ. Підсумок уроку.
VІ І. Домашнє завдання. Виміряй свій зріст і запиши його в міліметрах, сантиметрах; дециметрах; метрах.