ТЕМА: Узагальнення і систематизація знань з теми «Додавання і віднімання натуральних чисел»
МЕТА: Узагальнити і систематизувати знання учнів з теми «Додавання і віднімання натуральних чисел», закріпити вміння виконувати дії над натуральними числами в процесі розв’язування цікавих задач і вправ.
Розвивати усний рахунок, обчислювальні навички ,логічне мислення, увагу, вміння аналізувати, обґрунтовувати та міркувати.
Виховувати активність, увагу, наполегливість, повагу до думки інших та відповідальне ставлення до результатів праці, розвивати навички спілкування в групі, виховувати любов до природи .
Обладнання: інтерактивна дошка,презентація, комп’ютерні тести
Хід уроку
I. Перевірка домашнього завдання
№273
№347
II. Актуалізація опорних знань
14 . 1000-1 9999, 999,99
III.Розв’язування вправ
Клас ділиться на дві команди по 5-6 учнів, решту учнів виконують тестові завдання на комп’ютерах, створені у програмі iSpring Suite 8.
Команда 1
1. Обчисліть:
1) 5 693 + 29 758; ( 35 451)
2) 42 735 – 4 028. ( 38 707 )
3) 1 000 000 – 593 409 ( 406 591)
2. 5-А клас посадив 62 дерева, а 5-Б клас - на 24 більше. Скільки дерев посадили учні разом? (148)
3. Виконайте завдання, обираючи зручний порядок обчислення:
1) (228 + 453) + 772; ( 1 453 )
2) 163 + 236 + 364 + 237. ( 1000 )
4. Знайдіть значення виразу 47 – 7а, якщо а = 5. ( 12 )
5. Знайдіть значення виразу, обираючи зручний порядок дій:
1) (913 + 798) – 613; ( 1098 )
2) 252 – (96 + 152). ( 4)
Команда 2
1. Обчисліть:
1) 3 743 + 19 658; ( 23 401)
2) 37 435 – 8 067. (29 368)
3) 1 000 000 – 975 439 ( 24 561 )
2. На першій ділянці росло 52 дерева, на другій - на 14 менше, ніж на першій. Скільки дерев росло на двох ділянках разом? (90)
3. Виконайте додавання, обираючи зручний порядок дій:
1) (486 + 352) + 514; ( 1352 )
2) 146 + 255 + 245 + 254. ( 900 )
4. Знайдіть значення виразу 4а + 7, якщо а = 9. ( 43 )
5. Знайдіть значення виразів, обираючи зручний порядок дій:
1) (959 + 358) – 459; ( 858 )
2) 879 – (458 + 179). ( 242 )
Тестові завдання
Варіант 1
А. І доданок |
Б. ІІ доданок |
В. Сума |
Г. Добуток |
А. Різниця |
Б.Зменшуване |
В.Від’ємник |
Г. Частка |
А. Сполучна |
Б. Розподільна |
В.Переставна |
Г. Має іншу назву |
А. 8 |
Б. 6 |
В. 3 |
Г. 5 |
А. 0 |
Б. 1 |
В. 2 |
Г. 3 |
6.Обчисліть 123+47
А. 200 |
Б. 170 |
В. 160 |
|
7. Обчисліть 123-43
А. 100 |
Б.80 |
В.70 |
|
8. Збільшити суму чисел 37 і 18 на 13.
А. 58 |
Б.68 |
В.78 |
|
9.Зменшити різницю чисел 428 і 126 на 128
А. 426 |
Б. 428 |
В. 174 |
|
10. Скільки сотень у числі 10 000
А. 10 |
Б. 100 |
В. 1 000 |
|
11. Скільки натуральних чисел між числами 14 і 27
А. 13 |
Б. 12 |
В. 11 |
|
12. Знайди суму найменшого чотирицифрового і найбільшого трицифрового чисел
|
|
|
А. 19999 |
Б. 2000 |
В.1999 |
|
Тестові завдання
Варіант 2
А. І доданок |
Б. ІІ доданок |
В. Сума |
Г. Добуток |
А. Різниця |
Б.Зменшуване |
В.Від’ємник |
Г. Частка |
А.Сполучна |
Б.Розподільна |
В.Переставна |
Г. Має іншу назву |
А. 8 |
Б. 6 |
В. 3 |
Г. 5 |
А. 0 |
Б. 1 |
В. 2 |
Г. 3 |
6.Обчисліть 113+47
А. 200 |
Б. 170 |
В. 160 |
|
7. Обчисліть 123-53
А. 100 |
Б.80 |
В.70 |
|
8. Збільшити суму чисел 47 і 18 на 13.
А. 58 |
Б.68 |
В.78 |
|
9.Зменшити різницю чисел 328 і 126 на 128
А. 74 |
Б. 428 |
В. 174 |
|
10. Скільки тисяч у числі 10 000
А. 10 |
Б. 100 |
В. 1 000 |
|
11. Скільки натуральних чисел між числами 14 і 27
А. 13 |
Б. 12 |
В. 11 |
|
12. Знайди суму найменшого п’ятицифрового і найбільшого чотирицифрового чисел
|
|
А. 19999 |
Б. 2000 |
В.1999 |
|
№ 333; № 344
Додаткові задачі.
1. За останню тисячу років з лиця Землі зникло двадцять п’ять видів риби, сто двадцять три види звірів, а птахів на двадцять три види більше,ніж звірів. Скільки всього видів зникло?
2. Вміст забруднюючих речовин в стічних водах Буковини у 2015 р. був чотири тисячі сімсот шістдесят тонн, а у 2016 р. - меншим на сімсот п’ятдесят тонн. Який був вміст забруднюючих речовин у стічних водах у 2016 р.?
3. Загалом фауна хребетних національного парку «Вижницький» представлена 233 видами. З них 11 видів занесено до Європейського Червоного списку, а до Червоної книги України на 51 вид більше.Скільки видів хребетних не входять до цих списків?
IV. Підсумок уроку
Домашнє завдання
Повторити п. 5-10;вик.№337; Тестові завдання ст..93