Історія України. Всесвітня Історія 6 клас
Тема: Узагальнення знань за темою «Життя людей за первісних часів».
Мета: узагальнити уявлення учнів про суспільне, господарське та духовне життя людей у первісні часи; перевірити здатність учнів проводити порівняння, узагальнювати й порівнювати історичну інформацію, висловлювати власну думку; перевірити рівень засвоєння учнями матеріалу теми, а також вміння застосовувати отримані знання; розвивати пам’ять, увагу, мислення, мовлення, слідкувати за вимовою та виправляти недоліки у вимові; формувати історичну свідомість; вчити учнів працювати самостійно, використовуючи роздатковий матеріал; виховувати відчуття причетності до минулого України, бажання більше дізнатися про нього.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Повідомлення основної цілі уроку.
ІІ. Перевірка знань засвоєного матеріалу за допомогою тестової роботи (додаток). Ключ:
Впиши акуратно букву (без закреслень) 1. б 2.а 3.а 4.б 5.а 6.б 7. б 8.а |
||||||||
9. Заповни таблицю відповідними цифрами
10. Заповни таблицю відповідними цифрами
11. Впиши відповідь буквами: мамонт 11.1. сусідська община; родова община |
||||||||
12. Випиши зайве слово: 12.1 село 12.2 кролик 12.3 цвях
13.Впиши відповідь буквами: стоянка |
||||||||
14. збиральницьтво; скотарство
15. ВГАБ |
ІІІ. Домашнє завдання
Написати міні-твір «Чого не вміє сучасна людина порівняно з первісною?»
Історія України. Всесвітня історія 6 клас
Дата _______________________ Прізвище, ім’я_______________________
1. Як називається наука про минуле?
а) географія б) історія
2. Яка історія вивчає період від виникнення людини до знищення Західної Римської імперії?
а) стародавня б) нового часу
3. Кого вважають «батьком історії»?
а) Геродота б) Франка
4. Яка наука вивчає історію за речовими пам’ятками?
а) геральдика б) археологія
5. Яка наука вивчає історію за датами?
а) хронологія б) хореографія
6. Які історичні джерела представляють міфи, традиції, казки, легенди?
а) речові б) усні
7. У який період первісної історії людина опанувала вогонь?
а) палеоліт б) неоліт
8. Які заняття первісних людей становлять основу відтворювального господарства?
а) землеробство, скотарство б) збиральництво, рибальство
9. Заповніть таблицю «Заняття первісної людини», вписавши в колонки
таблиці відповідні номери наведених складових.
1) олені; 2) зайці; 3) корінці; 4) птахи; 5) злаки; 6) гриби; 7) ягоди; 8) кози;
9) плоди; 10) кабани.
Збиральництво |
Полювання |
|
|
10. Заповніть таблицю «Знаряддя праці, призначені для жінок і чоловіків», вписавши в колонки відповідні номери наведених предметів
1) спис; 2) скребок; 3) голка; 4) сокира; 5) лук; 6) ніж; 7) гарпун; 8) проколка; 9) стріли.
Чоловічі |
Жіночі |
|
|
11. Хто зображений на малюнку? 11.1 Які общини зображені на фото?
____________________ _________________ _________________
12. Виявіть закономірність і випиши зайві слова.
12.1) Стадо—село— рід —плем’я.
12.2) Мамонт—ведмідь—кролик—олень.
12.3) Цвях—сокира—лук—спис.
13. Як називається тимчасове поселення найдавніших людей?
__________________________________________________________________
14. Вставте пропущені слова в речення.
Першими заняттями людини були ……………….….. і мисливство, а на зміну їм прийшли землеробство і ………………
15. Розташуйте заняття людей у послідовності їх виникнення.
А рибальство
Б гончарство
В збиральництво
Г загінне полювання
1____, 2____, 3____, 4_____.