Велич Османської держави. Створення імперії

Про матеріал
На основі п.5 § 27 визначте: Які галузі господарства розвивалися в Персії? Яка династія правила Персією? Якою була політика Ісмаїла та його наступників? Яким було становище Персії за часів правління Аббаса І? Якими були причини занепаду Персії на початку XVII століття?
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ЗАХІД СХІД Господарство Основою економіки була приватна власність Головним власником була держава, яка визначала, що, скільки й кому має належати Держава Джерелом існування влади були податки; Держави існували у формі станово – представницьких монархій. Джерелом існування влади була рента, величина якої постійно змінювалася; Влада мала деспотичний характер Суспільство У центрі уваги європейського розвитку була людина, її права та обов”язки, майно, життя та честь; Існував поділ людей на стани, можна було перейди до іншого стану; Статус людини в суспільстві визначали наявність власності та її розмір На першому місці завжди стояли інтереси держави і колективу; Існував чіткий поділ людей на стани, перейти до іншого стану неможливо; Статус людини визначала причетність до влади, вона й визначала обсяг доходів

Номер слайду 2

ЗАХІД СХІД Міста Зазнали занепаду в період Середньовіччя; У Нові часи перетворилися на центри ремесла і торгівлі Занепаду не зазнали, залишалися адміністративними, релігійними центрами, місцем перебування правителів і чиновників. Релігія Основна релігія – християнство; боротьба між релігійної і світською владою Існування трьох релігій – християнство, іслам, буддизм; У залежності від релігії перебувала економіка, політика, суспільні зв”язки Історичний розвиток Зміни відбуваються швидко, розвиток науки і техніки, високий розвиток культури Зміни відбуваються повільно, створені високорозвинена культура й освіта

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Ознайомитися з особливостями соціально – економічного, політичного й духовного розвитку Османської імперії та Персії; Охарактеризувати державу турків – османів як військово – деспотичну імперію; Вчитися аналізувати й узагальнювати історичні явища; Цікавитися історією східних цивілізацій

Номер слайду 5

Війни Османської імперії. Боротьба народів проти турецьких завойовників. Економічне та соціально – політичне становище держави. Розвиток турецької культури. Перське царство.

Номер слайду 6

Опорні поняття: Деспотія;

Номер слайду 7

Девіз دولت ابد مدت Devlet-i Ebed-mьddet ("Вічна держава")

Номер слайду 8

Період правління Селіма І Грізного ( 1512 – 1520 рр.) – період найбільшої військової та політичної могутності. Приєднав Азербайджан, частину Вірменії, Грузії, Дагестан, Курдистан, Сирію, Єгипет Воїни іслама знищують невірних. Мініатюра 12 ст.

Номер слайду 9

Період правління Сулеймана І Пишного ( 1520 – 1566рр.)– період найвищого розквіту Османської імперії. Приєднання Барки, Месопотамії, частини Угорщини, Алжиру, Тріполітанії. Чисельність армії становила 200 тис.чол. Поразки Османської імперії у війні з Австрією ( 1528р.). Початок занепаду імперії. Дружиною Сулеймана І була українка РОКСОЛАНА. Сулейман І Пишний

Номер слайду 10

Номер слайду 11

1571 р. – поразка турецького флоту у битві при Лепанто. 1683 р – поразка турецької армії під командуванням султана Мохаммеда IV під Віднем. Поразка Османської імперії в російсько – турецьких війнах 1768 – 1774 та 1787 – 1791 роках Мохаммед ІІ

Номер слайду 12

Які причини розгортання національно – визвольного руху на завойованих турками територіях? Який рух набув поширення в Болгарії та Сербії? Яке значення боротьби підкорених народів проти турків?

Номер слайду 13

Була військово – деспотичною імперією; Султан одночасно був главою держави і церкви; Територія поділялася на провінції, начальники яких виконували одночасно цивільні та військові функції; Основу економіки становили землеробство, скотарство та військові грабунки; Населення сплачувало величезні податки; Закони були надзвичайно жорстокими; Основу турецького війська складали яничари; На завойованих територіях розгортався визвольний рух пригноблених народів.

Номер слайду 14

Зменшення надходження прибутків Постійне збільшення податків Перехід землі у приватну власність феодалів Переміщення торгових шляхів в Європу ?

Номер слайду 15

XV - кінець XVI ст. – період піднесення культури. XVII ст. – період занепаду культури. Негативний вплив на розвиток культури мала релігія – іслам. Найбільшого розвитку в галузі культури досягли література ( Мояла Махмуд, Ільяс Ревані, Ахмед Недім, Лямі), образотворче мистецтво, архітектура ( Коджа Сіман )

Номер слайду 16

На основі п.5 § 27 визначте: Які галузі господарства розвивалися в Персії? Яка династія правила Персією? Якою була політика Ісмаїла та його наступників? Яким було становище Персії за часів правління Аббаса І? Якими були причини занепаду Персії на початку XVII століття? Аббас I в бою. Мініатюра 17 ст.

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Які причини піднесення Османської імперії та Перського царства? Які спільні причини занепаду Османської імперії та Перського царства?

ppt
Додано
1 липня 2020
Переглядів
1712
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку