Мета: Закріплювати знання учнів з української мови та математики; розвивати мовлення; збагачувати словниковий запас; розвивати логічне мислення, увагу. Виховувати повагу до до людей, які сумлінно працюють.
Обладнання: мультимедійне обладнання, фотоілюстрації "Професії", картки з назвами професій, завдання для групової та парної роботи, маски для інсценізації.
Форми роботи: Індивідуальна, парна, групова.
Методи роботи: Вправа "Роз'єднай слова", вправа "Асоціативний кущ", інсценізація, діаграма Венна, вправа "Мозковий штурм", вправа "Незакінчене речення".
Хід заняття
І. Організаційна частина
Вихователь. Діти, сьогодні до нас завітали гості. Привітаймося з ними!
Раді вітати Вас в нашій оселі.
Зичимо щастя, здоров’я, добра.
Вихователь.
Сядьте, діти, всі гарненько,
Руки покладіть рівненько,
Голову вище підніміть,
Свої плечі розведіть.
На мене уважно подивіться
І легенько посміхніться.
ІІ. Основна частина
Вихователь. Наша самопідготовка називається "Вибір професії – вибір долі".
Наш девіз сьогодні.
Вправа"Роз'єднай слова"
Безтруданемаплода
Без труда нема плода
Вправа "Асоціативний кущ"
Він в театрі грає ролі.
Нині - вчителя у школі,
Завтра буде інша роль –
То бідняк він, то король. (Актор.)
Ведучий. Жили-були ведмедики Префікс і Прийменник. Одного разу вони зустрілися в лісі і стали сперечатися.
Префікс . Я - Префікс. Я стою в слові перед коренем і утворюю нові слова. Я дуже важливий!
Прийменник. Я - Прийменник. Я важливіший, бо я окреме слово!
Ведучий. Так вони довго сварились.
Префікс. Я більш потрібний!
Прийменник. Ні, я.
Префікс. Я!
Прийменник. Ні, я!
Вихователь. Дорогі ведмедики, не сваріться, будь ласка, давайте діти вас розсудять.
Діаграма Венна
Вихователь. Ведмедики дарма сперечалися. В нашій мові потрібні і префікси, і прийменники. (Повторення правил про написання префіксів та прийменників).
Робота в групах
"Загадка"
Відгадати загадку, виділити префікси і підкреслити прийменник.
Не кущ, а з листочками,
не сорочка, а зшита,
не чоловік, а навчає. (Книга.)
Група "Прислів’я"
Землю сонце пригріє, а людину праця.
Група "Приказки"
Маленька праця краще за велике безділля.
Група "Скоромовки"
Прийшов Панкрат, приніс домкрат.
Пам’ятка по виконанню д/з з української мови
1. Виконуй завдання в той же день, коли був урок.
2. Пригадай головну тему, яку ви зараз вивчаєте. Пригадай правило на цю тему, яке сьогодні прояснював на уроці вчитель.
3. Почни виконання домашнього завдання з повторення цього правила.
4. Прочитай задану вправу, текст вправи. Будь уважним. Якщо важко розібратись, прочитай ще раз голосно.
5. Напиши текст, але при цьому диктуй собі. Обов'язково виконай завдання так, як подано в підручнику.
6. Перевір записане по підручнику.
7. Якщо є помилки, виправ.
8. Пиши правильно, каліграфічно, чітко, охайно, розбірливо - цим ти доводиш свою повагу до читача. Підкреслюй олівцем за допомогою лінійки.
9. Пам'ятай, правильна постава при письмі - фундамент твого здоров'я та красивого почерку.
10. Закінчив роботу - склади все та приготуй необхідне для наступного уроку.
Виконання домашнього завдання з української мови.
Впр. 250
Фізкультхвилинка Танок «Райдуга»
Вихователь.
Хто садочки побудує,
Школу й магазин?
Щоб було де людям жити,
Ми вам побудуємо дім. (Будівельник.)
Робота в парах. Вправа "Шифромагія"
14 |
56 |
81 |
45 |
Т |
Р |
У |
Д |
63 : 7 х 9 = У 40 : 8 х 9 = Д
56 : 8 х 2 = Т 35 : 5 х 8 = Р
Вправа "Мозковий штурм"
На дошці цифри
90 115 999 300 206 740 100 52
Пам’ятка для виконання д/з з математики
1. Спиши без помилок умову.
2. Продумай порядок дій.
3. Виконай дії.
4. Пиши чітко, кожну цифру у своїй клітинці.
5. У разі виникнення забруднень при розв’язуванні прикладу звернись до вихователя.
ЗНАЙ: твої міцні знання з будь-якого предмета потрібні нашій країні.
Пам'ятай: відмінний результат навчання й добра поведінка - завжди велика радість для твоєї родини й отримання задоволення від самого себе.
Виконання домашнього завдання з математики.
№456, 457 (вирішити приклади)
Завдання "Виправте помилку"
600+100+100=800 100+30+7=137
800 – 100 - 100= 1000 300+60+4=364
400+200+100=900 700+50+9=709
ІІІ. Заключна частина. Рефлексія
Вправа "Незакінчене речення"
Підсумки с/п
Вихователь.
Учитель, лікар чи геолог,
Письменник, слюсар чи шахтар –
Всі називають головною
Одну професію – школяр!
Бо всім відомо, що без школи,
Без знань, що мусиш там набуть,
Не станеш у житті ніколи
Тим, ким в дитинстві мрієш буть.