Відеоурок "Нерівномірний рух. Середня швидкість"

Про матеріал
Дізнаємося, який рух є нерівномірним і що таке середня швидкість руху. Вивчимо, про що можна дізнатися за графіками швидкості нерівномірного руху. Побачимо цікаве дослідження. Навчимося розв’язувати задачі. Давайте навчатися разом. До підручника «Фізика 7 клас". Автори: Бар'яхтар В., Божинова Ф., Кірюхін М., Кірюхіна О. (2024 р.).
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Нерівномірний рух. Середня швидкість7 Перейти на Ютуб-канал «Дистанційне навчання»Урок 14

Номер слайду 2

У повсякденному житті ми зазвичай маємо справу з нерівномірним рухом. Так, нерівномірним є рух автобуса та інших транспортних засобів, рух тіл, що падають, рух спортсменів на біговій доріжці. А ще згадайте, наприк-лад, як котиться м’яч, як ви рухаєтесь під час прогулянки, на уроках фізкультури тощо.

Номер слайду 3

Нерівномірний рух — це рух, під час якого тіло за рівні інтервали часу долає різний шлях. Зверніть увагу! Під час нерівномірного руху значення швидкості руху тіла з часом змінюється.

Номер слайду 4

Припустимо, що потяг пройшов 150 км (відстань між двома станціями) за 2,5 год. Якщо поділити 150 км на 2,5 год, отримаємо швидкість руху потяга — 60 км/год.

Номер слайду 5

Але ж потяг рухався нерівномірно! У такому випадку говорять, що отримано середню швидкість руху потяга. Середня швидкість руху тіла vсер — це фізична величина, що дорівнює відношенню всього шляху l, який подолало тіло, до інтервалу часу t, за який цей шлях подолано: Зверніть увагу! У даному випадку t — це сума часу руху тіла та часу, витраченого на можливі зупинки в ході цього руху.

Номер слайду 6

ϑ, м/сt, c5010152025102030 Наступні 10 с тіло рухалось рівномірно зі швидкістю 20 м/с, тому шлях l2, подоланий тілом за цей час, дорівнює:

Номер слайду 7

4. З’єднаємо точки лінією. Отриманий відрізок прямої — графік швидкості руху велосипедиста. У разі рівномір-ного руху графік швидкості руху тіла — відрізок прямої, паралельної осі часу.ϑ, м/сt, c501015202524681012

Номер слайду 8

Швидкість руху тіла протягом останніх 10 с спостереження більша, ніж протягом перших 5 с, оскільки друга ділянка графіка розташована далі від осі часу, ніж перша ділянка. Швидше. Повільніше

Номер слайду 9

Можна визначити шлях l, який подолало тіло. Наприклад, за інтервал часу від 5 до 15 с тіло подолало шлях 90 м. Цей шлях чисельно дорівнює площі заштрихованого прямокутника. S =a * b = 10 * 9 = 90; l = 90 м. Зверніть увагу! Для будь-якого руху числове значення шляху, який подолало тіло, дорівнює числовому значенню площі фігури під графіком швидкості руху цього тіла. S

Номер слайду 10

Хлопчик вийшов зі школи та пішов додому. Перший кілометр шляху він подолав за 0,2 год, а решту 2 км його підвіз на велосипеді друг, витративши на це 0,1 год. Із якою середньою швидкістю рухався хлопчик?Цікава вправа

Номер слайду 11

Повну презентацію дивіться у відеоуроці.−−−−

pptx
Додано
17 листопада
Переглядів
12
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку