Тема: Види пейзажу. Відтворення плановості розміщення об’єктів у просторі. Тематичне завдання: виконання композиції «Краса чарівних Карпат» (гуаш або акварельні фарби)
Мета: продовжити знайомити із різними видами пейзажу; створювати гірський пейзаж за уявою, розвивати мислення, творчу уяву, окомір, універсальні особистісні якості та здібності, художньо-практичні вміння та навички, спостережливість, вміння насолоджуватися творами образотворчого мистецтва, аналізувати їх, виховувати в учнів естетичний смак, прищеплювати зацікавленість творами образотворчого мистецтва, любов до рідного краю.
Матеріали та інструменти: гуаш, пензлі, ємності для води, альбоми, серветки для витирання рук та пензлів, клейонки.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Вправа «Мікрофон».
- Діти, чи любите ви мандрувати? Чому?
- Світ навколо нас неймовірно красивий. І сьогодні ми ще раз в цьому переконаємося. Ми будемо подорожувати в один із найпрекрасніших куточків України.
2.Гра «Подорожня валіза».
Але, перш ніж вирушити в подорож, нам необхідно скласти валізу. Для цього необхідно відгадати загадку:
Як побачиш: на картині
Намальована хмаринка,
А під нею квітне гай,
Чи вирує водограй,
Чи садок вишневий наш –
Мусиш знати, що картина
Називається…(пейзаж).
Що таке пейзаж?
(Пейзаж - жанр образотворчого мистецтва, у якому основним предметом зображення є дика або певною мірою перетворена людиною природа. Пейзаж – це простір, передній і дальній плани.)
-Які види пейзажів ви вже знаєте?
(сільський, міський, морський, фантастичний).
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми й мети уроку.
- А зараз я пропоную вам розгадати ребус, аби ви дізналися, куди ми сьогодні вирушаємо.
Так, ми будемо мандрувати в гори.
ІV. Сприйняття та засвоєння учнями нового навчального матеріалу.
1.Емоційне налаштування:
Зелені гори, гори сині,
Густі смерекові ліси,
Квітучі трави в полонині
Молочно-сизі від роси…
Гурти корів, овець отари
Мов атакують висоту,
І ген до сонця линуть хмари…
Отже, сьогодні ви спробуєте себе у ролі художників і будете малювати гірський пейзаж «Краса чарівних Карпат».
2. Перегляд відео.
- Ось так виглядають Карпати з висоти пташиного польоту.
(Демонстрація відео).
V. Фізкультхвилинка для очей.
(Відео)
VІ. Перевірка наявності необхідних художніх матеріалів.
VІІ. Повторення техніки безпеки.
VІІІ. Інструктаж до виконання роботи.
1. Розмістіть аркуш паперу горизонтально.
2. Визначте лінію горизонту.
3. Зобразіть загальний начерк композиції простим олівцем.
4. Зобразіть небо – найсвітліше місце в композиції та визнач колір гір і землі.
5. Для дальніх планів використовують холодні кольори, а для переднього – яскраві і теплі.
6. Об’єкти переднього плану прописуйте більш детально, а дального – узагальнено.
ІХ. Фізкультхвилинка.
(Відео)
Х. Практична робота дітей.
ХІ. Виставка робіт.
ХІІІ. Підсумок уроку.
(гірський)