НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
ВІДОКРЕМЛЕНИЙ СТРУКТУРНИЙ ПІДРОЗДІЛ
«ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
|
Методична розробка
відкритого виховного заняття
на тему: День Гідності та Свободи
Для студентів, здобувачів фахової передвищої освіти
Розробила:
Викладач вищої категорії
Наталія Охремчук
Львів 2024
Методичну розробку відкритого виховного заняття на тему «День Гідності та Свободи» підготувала Охремчук Н.Л. – викладач, спеціаліст вищої категорії ВСП «Фаховий коледж інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка».
Рецензент: Любов КУРОВСЬКА
В методичній розробці показано методику проведення та сценарій відкритого позакласного заняття, на якому використано інтерактивні методи навчання: презентація; відео-кліпи, книжкова виставка; герб та прапор України; плакат «Україна гідна свободи!», виступи студентів.
Підібраний навчальний матеріал спрямований на розвиток творчих здібностей студентів, сприяння формуванню почуття національної та професійної гідності, виховання людяності, працьовитості,
відповідальності любові до людей, до рідного навчального закладу, до викладачів і батьків.
Методична розробка може використовуватися викладачами та студентами закладів фахової передвищої освіти.
Розглянуто та схвалено на засіданні
ради класних керівників
Протокол №____
_____________ Наталія ЖУКОВА
Тема: Виховний захід до Дня Гідності і Свободи
Мета: вшанувати патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до студентів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, розвивати бажання стати гідними громадянами України.
Тип заняття: огляд пізнавально-історичного матеріалу
Обладнання: презентація; відео-кліпи, книжкова виставка; герб та прапор України; плакат «Україна гідна свободи!»
Хід заняття
Вступ
Добрий день, ми раді вас вітати на виховній годині до Дня Гідності та Свободи, виступ підготували група ОК-31 та куратор групи Наталія Охремчук
Ведучий 1:
Наша година спілкування присвячена святу, яке має назву «День гідності та свободи». Свято це відзначають в нашій країні не так давно. І сьогодні ми дізнаємося про історію створення цього свята, познайомимося з героїчними сторінками історії нашої країни, які стали основою для запровадження відзначання цього пам’ятного дня.
Пташка – від пташки, від зерня – зернина,
Паросток кожний з коріння батьків.
Ти – Україна і я – Україна,
Іскра Вітчизни в горнилі віків.
Ведучий 2
Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи,
і Революція 2013 року-Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Відео про майдан
Ведучий 3
Указом Президента України від 13 листопада 2014 року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, установити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада.
І знову, в котрий це вже раз
Зійшлися ми в одній родині,
Щоб пом’янути славний час,
Коли в офіру Батьківщині
Себе принесли кращі з нас. Звучить гімн України.
Ведучий 4:
Україна! Країна смутку і печалі, краси і радості, різних звичаїв та обрядів, гучної української пісні, чарівної природи.
Це країна добрих, щирих, привітних, веселих і гостинних людей, які ніколи не поневолювали інші народи, а лише вміло захищалися від ворога.
Кліп № 1 « За лісами, горами» (красив. кліп про Україну)
Ведучий 5:
Україно! Ти – моя молитва,
Ти моя розпуко вікова.
Гримотить над світом люта битва
За твоє життя, твої права.
Україно! Ти для мене диво!
І нехай пливе за роком рік,
Буду, ненько, горда і вродлива,
З тебе дивуватися повік.
Українська земля… Земля щедро полита кров’ю її синів. З нашої історії ми бачимо споконвічне прагнення українства до волі та незалежності рідної землі, неньки - України.
Запорізька Січ! Козацтво – легендарне минуле українського народу, що упродовж століть протидіяло спробам турецьких султанів, кримських ханів, польської шляхти поставити український народ на коліна.
Було колись в Україні – ревіли гармати.
Було колись – запорожці вміли панувати.
Панували, добували і славу, і волю
Минулося… Зосталися могили по полю.
Ведучий 6:
Продовжили героїчну історію України Січові Стрільці, які мужньо боролися за її волю. Це були молоді хлопці. Кожен з них любив матір, рідний край, але понад усе бажав незалежності своїй Батьківщині.
Живи, Україно, живи для краси,
Для сили. для правди, для волі!
Шуми, Україно, як рідні ліси,
Як вітер в широкому полі!
До суду тебе не скують ланцюги
І руки не скрутять ворожі.
Стоять твої рідні сини довкруги
З шаблями в руках на сторожі.
Стоять, присягають тобі на шаблях
І жити, і вмерти з тобою,
І рідні прапори в кривавих боях
Ніколи не вкрити ганьбою!
Ведучий 7:
Нема любові понад ту,
Що окропила кров’ю Крути,
І ту гарячу кров святу
Повік Вітчизні не забути.
Бій під Крутами належить до однієї з найтрагічніших сторінок нашої історії. Під Крутами загинув цілий студентський Курінь – триста студентів – цвіт української молоді, цвіт української Нації. Трагедією було те, що під Крути пішли лише триста і лише молодь.
Гімназисти і студенти. Найстаршому 21 рік. А наймолодшим – 14-16 років. Вони пішли, щоб затримати ворога, який був майже під Золотими Воротами Києва… І полягли … Вони принесли в жертву Батьківщині своє молоде життя. Ця найтрагічніша сторінка стала нашою гордістю.
Ведучий 8:
Здавалось би, доля нарешті подарувала нам унікальну можливість стати незалежною Європейською державою, але історія повернула ще одні Крути.
І знову молодь, студенти, школярі вийшли на майдан, вибираючи свою гідність. Нація потребує активності, єдності, самопожертви.
На майдані в Києві вже були перші жертви, чути було стогони поранених, але українці з рідкісною впертістю боролися далі. Ніхто не думав відступати.
Небезпека стала очевидною. Із останніх сил боронилася молодь від ворога, який розстрілював її на короткій дистанції.
Ведучий 9:
А сотню вже зустріли небеса…
Летіли легко, хоч майдан ридав.
І з кров’ю перемішана сльоза
А батько сина ще не відпускав!
І рани їхні вже не їм болять.
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло,
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна Сотня в вирій полетіла…
Кліп «Примирення»
Ведучий10:
І до цих пір на території нашої держави немає спокою, після Майдану розпочалися військові дії на Сході України та повномасштабне вторгнення , в ході яких було втрачено вже багато тисяч життів солдат та мирних жителів.
Героям Майдану і воїнам-захисникам України, які загинули за світле майбутнє України, оголошується хвилина мовчання.
(Хвилина мовчання)
Ведучий 11:
Без усякого сумніву, мине зовсім небагато часу і про захисників нашої держави писатимуть книги, зніматимуть кінофільми, на прикладах беззавітного служіння рідній Батьківщині, беззаперечного виконання священного обов’язку – стати на захист кордонів держави, коли в цьому є гостра потреба, – виховуватиметься не одне покоління українців. Бо вони – справжні герої, які у нерівному двобої протиставили свій патріотизм, відповідальність, безмежну любов до країни, яку ототожнюють зі своїм рідним краєм, найдорожчими людьми. І саме за це їм наша людська вдячність і низький уклін.
Ведучий 12:
Кожного дня, щогодини Україна завдяки таким чоловікам-героям, серед яких і наші славні земляки, виборює право бути суверенною, єдиною державою. Тож молімося за наших мужніх захисників і просімо у Бога одного: аби вони живими і здоровими і якнайшвидше повернулися додому, до своїх матерів, дружин та дітей. Ми молимося за нашу Україну!
Кліп «Молитва за Україну»
Ведучий 13 :
Ось небо блакитне і
Сонце в зеніті!
Моя Україна-
Найкраща у…світі!
А зараз я пропоную всім учасникам нашої зустрічі – і студентам і дорослим -, всім, хто любить нашу країну, пишається нею, написати свої побажання нашій Батьківщині й прикріпити їх на карту України
(завданні виконується на фоні кліпу: «Це моя Україна !»)
Підсумки виховної години до Дня Гідності та Свободи допомагають зробити певні висновки та закріпити основні ідеї та цінності, які були розглянуті під час заходу. Важливо нагадати , що День Гідності та Свободи не лише свято, а й символ гідних цінностей, захисту прав людини та боротьби за свободу та справедливість.
Революція Гідності була ключовою подією в історії України, яка суттєво вплинула на події в країні. Важливо пам'ятати і вивчати історію, щоб не повторювати помилки минулого та розвивати сучасне суспільство.
День Гідності та Свободи нагадує нам про важливість цих цінностей. Гідність - це наше самовизначення, а свобода - наша можливість реалізувати себе та впливати на власний майбутній шлях.
Під час виховної години було підкреслено важливість патріотизму та обов'язку дбати про свою країну. Патріотизм - це не лише любов до рідної землі, а й готовність долати труднощі для її покращення.
Важливо підкреслити, що кожен може зробити свій внесок у розвиток України, незалежно від свого віку чи статусу.
Обов'язок пам'ятати: про події Революції Гідності і героїв Небесної Сотні має бути живою та нести важливість для сучасного покоління.