Познайомити учнів з великою друкованою та письмовою буквою Д. Навчитися складати слова та речення з нею.
Навчання грамоти (письмо)
Навчання грамоти
Тема: письмо великої букви Д. Складів та слів із нею. Письмо речень.
Мета: вчити учнів писати велику букву Д; склади та слова із нею; вдосконалювати навички списування речень, поданих друкованих шрифтом; розвивате зв’язне мовлення, пам’ять, виховувати охайність.
Хід уроку
І Організаційний момент
Ми вам раді, люди добрі,
І вітаєм щиро вас,
І запрошуємо ласкаво
На урок у 1 клас.
ІІ Актуалізація опорних знань
Ця хатинка невеличка
Має 33 кімнати
В кожній з них живе сестричка
Як же цю хатинку звати.
(Абетка)
Яку букву ми вивчали на уроці читання?
(Хто робить перешкоди: губи, зуби, язик)
(Друковану і письмову)
ІІІ Повідомлення теми і мети уроку
Цього року була дуже холодна та дощова осінь. І здавалося, що їй не буде кінця. Вже давно з дерев опало усе листя, а літні птахи полетіли у вирій. Все навкруги затихло, заснуло. Настала чарівна пора року – зима. З’явився перший сніг, але й тей швидко розтанув. Взимку вранці набагато прохолодніше, мороз ще тримається. Сонце інколи виглядає із-за хмар. Зимовий ранок надзвичайно тихий, здається, що ніхто не хоче порушувати цю ідилію, але приходить новий день і життя знову кипить.
Високо ходить, землю водить,
Одне око має, всюди заглядає,
Дивиться в віконце…
Що це?
(Сонце)
ІV Мотивація навчальної діяльності
Дубові дрова дід рубає
В саду під деревом старим
А дітвора допомагає
Носити дрова з двору в дім.
V Робота над новим матеріалом
ПЛОДИ САДИ ЛЕВАДА
Народи три єднає.
І в Чорне море плине.
Простори України
Розкішно прикрашає.
(Дніпро)
дим, Денис, Дружок, дуб, Дніпро, дерево, діти, Дмитрик, дупло, Діана.
Дмитро і Дарина
Дерева садять у долині
Один дубок і 10 кленів,
Хай буде світ увесь зелений.
Писання речення.
Тут дім. Коло дому дерева. Он сад.
Жив собі, був собі звук у словах, завередував і втік.
…им …арина
Упіймайте слова, у яких є звуки [д], [д'].
Думав дядько Никодим:
«Де це взявся в домі дим?»
Думав дядько: «Що робить,
Двері, вікна, відчинить?»
Доки думав Никодим,
Де й подівся з дому дим.
(дим, дім)
IV Підсумок уроку