Тема уроку. Створення відеофільму. Додавання до відеокліпу відеоефектів та налагодження переходів між його фрагментами. Практична робота. Створення відеокліпу «Прогулянка рідним містом».
Цілі уроку:
Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.
Девіз уроку:
Мої Кобеляки –
це частка Вкраїни.
(М. Касьян)
СТРУКТУРА УРОКУ:
І. Організаційний етап.
II. Актуалізація опорних знань.
III. Повідомлення теми і мети уроку.
IV. Застосування знань, формування вмінь та навичок .
V. Підбиття підсумків уроку.
VІ. Домашнє завдання.
ХІД УРОКУ
(Привітання).
Ми всі любимо мандрувати безкрайніми просторами Всесвітньої павутини і неодноразово бачили надокучливі рекламні ролики, веселі анімаційні картинки, слухали музику відомих і невідомих виконавців, дивилися найцікавіші моменти футбольних матчів чи телепрограм «Україна має талант», «Х-фактор», «Голос країни». Усе перелічене належить до тієї складової віртуального світу, яка робить наше життя більш цікавим, барвистим, насиченим – світу мультимедіа. В цей світ на минулих уроках зазирнули і ми.
Ідейною передумовою виникнення технології мультимедіа запропонував американський вчений Ваннівер Буш. Він запропонував створити пристрій, за допомогою якого людина зможе зберігати різні види потрібної їй інформації та переглядати її з достатньо високою швидкістю. Ця ідея була ним реалізована у формі системи, що працювала з комбінацією графіки, звуку, відео та анімації. Ці окремі системи поєднала в собі технологія мультимедіа наприкінці 80-х років 20 століття. Застосування мультимедіа в гуманітарній галузі пов’язують з ім’ям Біла Гейтса, якому належить ідея створення й успішного реалізування на практиці мультимедійного продукту. Саме в роботі Біла Гейтса поєдналися три основні принципи мультимедіа:
III. Повідомлення теми і мети уроку.
Демонстрація відеокліпу «Мої Кобеляки».Ми пригадали теоретичні положення про мультимедіа та основні терміни відеоредактора Movavi Video Editor, і можемо приступати до оформлення кліпу або, як ще кажуть, до відеомонтажу фільму. Саме з цим пов’язана тема нашого уроку «Створення відеокліпу». Мета нашої практичної роботи: закріпити знання та навички по створюванню відеокліпів, створити фільм «Прогулянка рідним містом». Для створення кліпів ви будете використовувати графічні файли та музику про наше місто.
IV. Застосування знань, умінь та навичок. Виконання практичної роботи «Створення відеокліпу».
Інструктаж з правил техніки безпеки.
Інструктивна картка
1. Завантажити програму Movavi Video Editor.
2. Додати необхідні фрагменти для розкадрування.
3. Додати до 5 з них підпис.
4. Встановити переходи між всіма фрагментами.
5. Додати титри на початку кліпу та в кінці (автор).
6. Зберегти кліп як фільм на своєму комп’ютері в своїй папці. Назва файлу повинна відповідати назві фільму.
7. Додати музичний файл, який відповідає ідеї фільму та вставити його до кліпу.
8. Переглянути фільм на своєму комп’ютері .
Тест (так - ні).
джерела?
V. Підбиття підсумків уроку.
Як говорить народна мудрість «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути». І ми з вами побачили у створеному фільмі, яке красиве наше рідне місто. Саме для цього і призначені файли мультимедіа, які мають не лише відео, а й звук, анімацію, титри.
VI. Домашнє завдання.
Вправа 5, ст 139.Створіть в обраному вами відеоредакторі відеофільм про ваш клас або визначну шкільну подію. Складіть сценарій і доберіть матеріали самостійно.