Відкритий урок Розв’язування задач з теми «Механічний рух. Швидкість».

Про матеріал
На відкритому уроці з теми: "Розв’язування задач з теми «Механічний рух. Швидкість" представлено різновиди розв"язання задач різної складності з заданої тематики
Перегляд файлу

Тема: Розв’язування задач з теми «Механічний рух. Швидкість».

 

Мета:

  • створити умови для поглиблення знань учнів про механічний рух;
  • сформувати вміння і навички застосовування формули швидкості для розв’язання задач;
  • формування світогляду учнів, розвиток мовлення , мислення (уміння аналізувати й узагальнювати, робити висновки;
  • розвиток комунікативних умінь під час роботи;
  • виховувати інтерес до вивчення предмету;
  • з турботою ставитися до навколишнього природного середовища для збереження довкілля і розвитку суспільства.

 

Очікувані результати:

  • учні осмислюють, закріплять знання про механічний рух, швидкість;
  • зростає зацікавленість учнів до вивчення цієї теми, сприятиме підвищенню пізнавальної активності;
  • підвищенню мотивації до навчання, міжпредметної та загальнокультурної компетентностей.

 

Обладнання: ноутбук, телевізор, картки з тестом.

Тип уроку: комбінований.

 

«Людина досконало володіє лише тим, що

сама здобуває власною працею»

 

С.Л. Рубінштейн

 

Хід уроку

І. Організаційна частина.

 

Добрий день.  Розпочинаємо наш урок.

 

Відгадайте загадку:

Усі ми рівні перед ним —

І світлі, й темні, й русі.

Коли й на місці на однім,

То все одно ми в русі.

А він спішить, а він летить,

Бо вічності він служить.

Якщо проґавити хоч мить,

То вже не надолужить. Що це?

 

Це час. І на жаль, він дуже швидко спливає під час уроку. Слово урок… Таке звичне для нас, але дуже вагоме. Скільки слів можна утворити з його літер. І всі ці слова потрібні нам будуть для успішної роботи на уроці.

 

Інтерактивна вправа – «Мікрофон». Складемо невеличкий словничок.

 У – успіх, увага

 Р – радість, робота

 О – обдарованість, організованість

 К – кмітливість

Сподіваюсь, що сьогоднішній урок принесе вам радість, успіх, розширить ваш кругозір.

 

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Гра «Піймай помилку». Зачитую твердження. Якщо учень вважає, що воно неправильне, то піднімає руку.

 

Механічним рухом називають зміну положення тіла в будинку відносно інших тіл з плином часу.

Поступальним рухом називають рух, за якого всі точки рухаються неоднаково.

Матеріальною точкою називають тіло розмірами якого можна знехтувати.

Шляхом називають довжину траєкторії, описану тілом під час свого руху.

Механічний рух тіла має відносний характер.

У таксі ми платимо за пройдений автомобілем шлях.

Тролейбус можна вважати матеріальною точкою під час виходу з нього пасажирів.

Переміщення спортсмена, що пробіг одне коло на стадіоні, дорівнює довжині кола.

Пройдений шлях спортсмена, що пробіг одне коло на стадіоні, дорівнює нулю.

При перельоті в літаку ми платимо за переміщення.

 

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Слід зазначити, що прямолінійних рухів в природі дуже мало. Приблизно однакові шляхи за однаковий час робить кінець стрілки годинника, рухаючись по циферблату, проходить Земля, обертаючись навколо Сонця. Однак такі рухи все ж є в природі, тому і їх ми повинні добре вивчити, щоб мати змогу краще розуміти і пояснювати механічні явища природи.

 

Діти але, давайте з вами розглянемо таку життєву ситуацію.

Мотоцикліст і велосипедист знаходяться на однаковій відстані від міста. А час, за який вони проходять цю відстань, різний. Що різне для цих рухів? (швидкість)

 

ІV. Робота за темою уроку.

Тести для самоперевірки

(вибери правильну відповідь)

 

1. Записати формулу швидкості рівномірного прямолінійного руху:

а)

б) .

2. Перевести значення швидкості космічного супутника 7,5 км/с в м/с:

а) 750 м/с;

б) 7500 м/с.

3. Плот з туристами пливе річкою. Туристи на плоту перебувають в стані спокою відносно:

а) води;

б) берега  річки.

5. Для вимірювання швидкості руху використовують прилад:

а) секундомір;

б) спідометр.

6. За якою формулою можна обчислити час рівномірного руху?

а)

б)

7. Подайте швидкість руху 54 км/год в метрах на секунду:

а) 5,4 м/с;

б) 15 м/с.

 

 

 

V. Закріплення  знань учнів.

Фізика – природнича наука. Вона поєднує знання з тваринним світом. Розглянемо «Рекордсмени серед живих організмів». Кому яка відповідає швидкість?

http://www.rodyna.in.ua/wp-content/uploads/2018/01/%D0%9D%D0%B0%D0%B9%D1%88%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D1%88%D1%96_4.jpg

 

 

 

 

 

 

Газель – до 75-80 км/год

http://www.rodyna.in.ua/wp-content/uploads/2018/01/%D0%9D%D0%B0%D0%B9%D1%88%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D1%88%D1%96_6.jpg

Лось – 40-45 км/год

http://www.rodyna.in.ua/wp-content/uploads/2018/01/%D0%9D%D0%B0%D0%B9%D1%88%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D1%88%D1%96_12.jpg

Заєць-русак - близько 60 км/год.

 

Розв’язування задач для допитливих.

Цікаво знати:

Ягуар, пантера ягуар — третій за розмірами у світі і найбільший та найсильніший представник родини котячих. Має надзвичайно потужний укус, навіть у порівнянні з іншими великими кішками.

Мешкає ягуар в  центральній Америці. Найкрупніші ягуари мешкають в Бразилії. Ягуари Основні місця проживання ягуара — тропічні дощові ліси і злаковники.

Задача 1. Ягуар, наздоганяючи здобич, може короткий час рухатись зі швидкістю 25 м/с. Побудуйте графік швидкості руху ягуара за 5 с. Визначте шлях, який подолає ягуар за цей час.

 

Дано:

Розв’язання:

Відповідь: .

 

Цікаво знати:

Орли — група великих хижих птахів родини яструбових, що переважно мешкають в Євразії і Африці. Орли відрізняються від інших хижих птахів більшим розміром та могутнішою статурою. Подібно до більшості інших хижих птахів, орли мають дуже крупний гачкуватий дзьоб, сильні ноги і могутні кігті. Вони також мають надзвичайно гострий зір, що дозволяє їм знаходити здобич на великій відстані. Відомі випадки, коли швидкість орла у польоті досягала 130 км/год.

Задача 2. Розгляньте графік польоту орла і визначте:

а) який шлях подолав орел за час спостережень;

б) скільки часу орел відпочивав;

в) яку відстань подолав орел за перші 25 с.

 

 

Побудуйте графік швидкості руху орла

а) 

б)

в)

 

VI. Підсумок уроку

Інтерактивна вправа «Коло знань». Учитель починає речення, учень закінчує і про­довжує ланцюжок.

    механічним рухом називають …

    рівномірний рух — це рух, при якому …

    щоб   визначити   швидкість   рівномірного руху, треба…

    приладом для вимірювання швидкості є …

    швидкість — величина відносна, тому що …

    швидкість вимірюється в …

    середня швидкість це відношення …

 

VІІ. Оцінки за урок. Домашнє завдання.

Повторити параграф 11; вправа 11 (1 – 3 ).

Додаткове завдання (експериментальне завдання стор. 77)


Комунальний заклад загальної середньої освіти

«Ліцей №142 імені П’єра де Кубертена»

Дніпровської міської ради.

 

 

 

 

 

 

 

Відкритий урок

в 7 – Г класі

на тему:

 

 

Розв’язування задач з теми

«Механічний рух. Швидкість»

 

 

 

 

 

 

 

Провела:

вчитель фізики

Тереб Л.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дніпро

2019

docx
Додав(-ла)
Тереб Лариса
Пов’язані теми
Фізика, 7 клас, Розробки уроків
До підручника
Фізика 7 клас (Бар’яхтар В.Г., Довгий С.О., Божинова Ф.Я., Горобець Ю.І., Ненашев І.Ю., Кірюхіна О.О.; за редакцією Бар’яхтара В.Г., Довгого С.О.)
Додано
11 листопада 2022
Переглядів
2093
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку