У презентації розглянуті досягнення та доля найвідоміших українських фізиків, що зробили великий внесок у рохвиток цієї науки та якими по праву повинні пишатись прийдешні покоління українців.
Серед українських вчених, що сягнули вершин європейської і світової науки, одне з почесних місць належить Іванові Пулюєві. Своєю науковою і технічною діяльністю він заслужив широке міжнародне визнання. Але до недавнього часу залишався майже невідомим в Україні, на рідній Батьківщині, для кращого майбутнього якої невтомно працював поза її межами впродовж усього життя. У 1995 р. на державному рівні відзначено 150-річний ювілей Івана Пулюя.
Номер слайду 3
Найважливіші досягнення Пулюя в галузі фізики стосуються катодних та Х-променів. Сконструйована за 14 років до відкриття В. К. Рентгена, вона генерувала промені, названі згодом рентгенівськими. За допомогою цього пристрою І. П. Пулюй вперше у світовій практиці зробив знімок зламаної руки 13-річного хлопчика, знімок руки своєї дочки з шпилькою, що лежить під нею. Серія рентгенограм органів людини, виконана Пулюєм, була настільки чіткою, що дозволила виявити патологічні зміни в тілах пацієнтів. Однак відсутність належним чином обладнаної лабораторії і матеріальні труднощі сильно гальмували дослідження вченого.
Номер слайду 4
Погруддя українському вченому та винахіднику Івану Пулюю під час відкриття на території Івано-Франківського національного університету нафти і газу. Івано-Франківськ, 21 вересня 2015 року.
Номер слайду 5
Учений і конструктор, організатор ракетної та космічної програм СРСР, засновник практичної космонавтики, член Академії наук СРСР (1958); двічі Герой Соціалістичної Праці (1956, 1961); лауреат Ленінської премії (1957).
Номер слайду 6
Ставши головним конструктором міжконтиненталних балістичних ракет, Корольов успішно здійснює пуск у серпні 1957 року, а в жовтні 1957 року був запущений перший у світі штучний супутник Землі. Менш ніж за місяць у космос запускається собака Лайка. Модифікована триступенева ракета Р-7 дозволяє 12 квітня 1961 року вивести на орбіту космічний корабель «Восток» із першим у світі космонавтом Юрієм Гагаріним.
Номер слайду 7
Авіаконструктор двічі не отримав Нобелівську премію: у 1957 році — за супутник і в 1961 — за Гагаріна. Коли представники Нобелівського комітету звернулись до нашого уряду з проханням назвати прізвище головного конструктора — щоб присудити йому премію, то Хрущов відповів: «У нас творцем нової техніки є весь народ!».
Номер слайду 8
Юрій Васильович Кондратюк (справжнє ім'я Шаргей Олександр Гнатович) — український вчений-винахідник, один із піонерів ракетної техніки й теорії космічних польотів. Автор так званої «траси Кондратюка», якою подорожували на Місяць космічні кораблі «Аполлон».
Номер слайду 9
У 1929 році Кондратюк публікує працю "Завоювання міжпланетних просторів". У ній систематизовано, технічно й математично обґрунтовано ідеї космонавтики, розглянуто можливості створення проміжних баз на штучних, або природних супутниках малої маси для дозаправки космічних кораблів, описано конструкції спускового апарата з аеродинамічним гальмуванням, розглянуто можливості використання крилатих ракет.
Номер слайду 10
Меморіальна дошка на честь Ю.В.Кондратюка у Харкові, вул. Сумська, 36/38.
Номер слайду 11
Український фізик, відомий передусім як винахідник антирефлексійного покриття лінз. У 1935 році О. Смакула робить епохальне відкриття, на яке отримав перший у світі патент, - спосіб поліпшення оптичних приладів, що отримав назву "просвітлення оптики".
Номер слайду 12
Суть відкриття в тому, що поверхню скляної лінзи покривають спеціальним шаром певного матеріалу, що значно зменшує відбивання світла від поверхні лінзи й одночасно збільшує контрастність зображення.
Номер слайду 13
Український вчений у галузі зварювальних процесів і мостобудування. Академік АН УРСР (1929). Герой Соціалістичної Праці (1943). Заслужений діяч науки УРСР (1940). Фундатор і перший керівник Інституту електрозварювання АН України. Батько академіка Бориса Патона. Патон Євген Оскарович
Номер слайду 14
В 1929 році організував в Академії наук України кафедру інженерних споруд, на базі якої створено Інститут електрозварювання (1934). 1934–1953 років — директор Інституту електрозварювання АН України. Автор понад 350 праць. Займався проектуванням і будівництвом мостів. Створив методи розрахунку раціональних конструктивних схем металевих проймових споруд мостів, дослідив умови їх роботи, розробив способи відбудови зруйнованих мостів. Автор чотирьохтомної праці «Залізні мости»
Номер слайду 15
У роки Великої Вітчизняної війни зробив визначний внесок в обороноздатність СРСР: розробив і впровадив технологію та обладнання для зварювання спеціальних сталей, зокрема, для танкових башт. 1953 року ім'ям Є. О. Патона названо міст через Дніпро у Києві, який споруджувався під керівництвом Є. О. Патона.