Урок № Трудове навчання 5 клас Дата
Тема: Виготовлення гольниці за допомогою ручних швів.
МЕТА:
Формувати предметні компетентності:
Розвивати ключові компетентності:
Наочність: демонстрація моделі-аналога.
Навчальні ресурси: нитки, ножиці, голки, тканина, картон, синдепон.
Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ
І. Організаційна частина (підготовка робочого місця).
У нас на уроці незвичайні гості. Відгадайте, хто це.
Я блискуча, гостренька,
Маю вічко маленьке.
За собою несу
Довгу-довгу косу. (Голка)
Два кільця, два кінці,
А посередині цвях. (Ножиці)
Давайте перевіримо, чи всі готові до уроку. Перевірте, чи у всіх є ножиці, голка, нитки, тканина, наперсток,картон та синдепон?
ІІ. Актуалізація компетентностей.
Створення мапи
Нитки, ножиці, голки, наперсток, тканина, картон, синдепон.
І
КОНСТРУКЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ
Ї
ГОЛЬНИЦЯ
ВИДИ ГОЛЬНИЦЬ
ОСНОВНІ ВИМОГИ І
І Подушечка,
Виріб повинен бути зручним у користуванні, капелюх,
естетично – оздоблений, сонечко,
відповідати розмірам, грибок
бути чистим, якісним, охайним.
ІІІ. Мотиваці освітньої діяльності.
— Сьогодні ми будемо виготовляти гольник. Щоб не загубити голку або булавку на уроці, дуже зручно користуватися гольником. Також гольник буде гарним подарунком мамі, бабусі. Щоб виготовити різні види гольників ми поділимося на 2 команди
(формування позитивного ставлення до навчальної діяльності на уроці)
Для того щоб учень зміг якісно виконати проект, йому потрібно знати, чи знадобиться цей виріб йому у житті, володіти певними знаннями про властивості матеріалів та відповідне використання інструментів.
ІV. Оголошення теми уроку.
Тож тема нашого уроку : « Виготовлення гольниці за допомогою ручних швів.»
V. Формування компетентностей
Ми сьогодні з вами виконаємо декілька варіантів гольниць
Для цього ми розділимося на 3 групи.
Перша група буде виконувати гольницю в вигляді подушечки
Друга в вигляді шляпки
Третя в вигляді сонечка
В кожній групі буде свій консультант
Зараз ми повторимо правила з охорони здоров’я при роботі з ножицями та голкою.
Пограємо в гру «Так» чи «Ні»
VІ. Руханка
VIІ. Практична робота «Виготовлення гольниці»
Гольниця «Капелюх»
Послідовність виконання роботи
|
Вирізаємо з цупкого картону два кола d=10см та d=14см
|
|
Прикладаємо більший шаблон кола до тканини, обводимо та вирізаємо. В середину поміщаємо менше коло та по периметру зметуємо (шов «голка уперед») |
|
Стягуємо ниткою. |
|
Менше за розміром коло прикладаємо до тканини та вирізаємо ще один круг тканини і теж стягуємо на нитку. Через отвір, що залишився, набиваємо синтепоном.
|
|
Вийшло дві деталі майбутнього капелюшка – тулія і поля. Вони з’єднуються між собою підшивним швом. |
Послідовність виготовлення гольника (у вигляді сонечка)
Вирізаємо з цупкого картону два кола d=10см та d=6см
• Прикладаємо більший шаблон кола до тканини червоного кольору , обводимо та вирізаємо. По краю кола обшийте швом «уперед голку» і трошечки стягніть нитку так, щоб вийшов «мішечок». • Наповніть «мішечок» синдепоном, стягніть нитки шва повністю і закріпіть, прошивши декілька стібків.
• Аналогічно зробіть голівку жучка діаметром меншого кола. • Пришийте голівку до основи виробу за допомогою «підшивного» шва.
• Виріжте вузеньку чорну смужку і наклейте її вздовж червоної основи, щоб показати крильця. • Виріжте 4—5 кружечків чорного кольору і наклейте їх симетрично на обидва крильця. • Можна зробити вусики з дротиків і намистинок.
Послідовність виготовлення гольника (у вигляді подушечки) Виріжте 2 клаптика тканини розміром 8см /8см
2Потім дві однакові деталі прикладаємо одна до одної лицьовими сторонами та по краю обшиваємо швом «вперед голку», який ми вже вивчали, але дошивати потрібно не до кінця для того, щоб можна було вивернути тканину на лицьовий бік та заповнити нашу подушечку ватою чи поролоном. 3Далі ми вивертаємо наш мішечок, та кладемо до нього синдепон і зшиваємо наш гольничок до кінця
|
Використовуючи свою фантазію та розмаїття матеріалів, у вас є можливість прикрасити гольницю за власним бажанням |
VІІI. Підсумки освітньої діяльності Аналізувати типові помилки учнів, демонструвати кращі роботи.
Рефлексія
— Чого навчилися ви на уроці?
— Для чого він вам потрібен?
— Чи знадобиться вам ці знання ужитті?