Лепбук – новітній спосіб організації навчальної діяльності з дошкільниками і молодшими школярами. Це гра, творчість, пізнання і дослідження нового, повторення і закріплення вивченого, систематизація знань і просто цікава форма спільної діяльності дорослого і дитини.
Лепбук – інтерактивна папка для дітей та особлива організація навчального матеріалу на певну тему. Що потрібно, щоб його зробити своїми руками, та у якій послідовності діяти? З цією інформацією ви ознайомитись тут.
Виготовлення лепбуку на уроках англ. мови в початковій школі
Сучасні педагоги шукають нові підходи, ідеї, способи навчання, для того щоб відповідати новітнім вимогам, що пред'являються до освіти і виховання дошкільнят та молодших школярів. Одним з таких засобів навчання сьогоднішніх учнів є лепбук або інтерактивна папка.
Лепбук дає можливість педагогу побудувати діяльність з урахуванням індивідуальних особливостей кожної дитини, створити умови, при яких дитина має змогу самостійно планувати майбутню діяльність; домовлятися з однолітками; розподіляти обов’язки; шукати потрібну інформацію, узагальнювати та систематизувати її; приймати рішення, спираючись на власні знання і вміння. Робота з леп буком розвиває співробітництво і партнерські відносини між сім’єю і навчальним закладом через спільну творчу діяльність педагогів, дітей, батьків.
Лепбук – новітній спосіб організації навчальної діяльності з дошкільниками і молодшими школярами. Це гра, творчість, пізнання і дослідження нового, повторення і закріплення вивченого, систематизація знань і просто цікава форма спільної діяльності дорослого і дитини.
По суті лепбук являє собою папку або міні-книжку, в якій систематизовані знання з якоїсь теми. Теми можуть бути як широкі ( «Погода», «Спорт»), так і вузькі ( «Сніг», «Яблука»). У такій книжці багато кишеньок та конвертиків, що містять необхідний систематизований матеріал (у тому числі ілюстративний) для вивчення і закріплення знань по даній темі.
Лепбуки допомагають швидко і ефективно засвоїти нову інформацію і закріпити вивчене в пізнавально- ігровий формі. Ці тематичні посібники мають яскраве оформлення, чітку структуру і в ідеалі розробляються спеціально під конкретну дитину з її рівнем знань. Поширені також і «колективні» тематичні папки – лепбуки в дитячих садочках і школах – виготовляються вихователями та вчителями.
Оптимальний вік дитини для початку занять з тематичними папками – 5 років. Ідеальний варіант виготовлення тематичної папки – спільно з дитиною, тоді вона запам'ятовує інформацію в процесі створення лепбука. У ході роботи з тематичним матеріалом дитина проводить спостереження, виконує завдання, вивчає і закріплює інформацію. Згодом, маючи під рукою готову тематичну папку, дитина може освіжити свої знання з тієї чи іншої теми. Лепбук – підсумковий результат спільної роботи з дітьми по тій чи іншій темі. Його виготовлення повинні передувати тематичні заняття та ігри, обговорення і розповіді складних питань, виконання завдань. В цьому випадку дитина буде готова до виготовлення тематичної папки разом з вами, і вона дійсно виконає свою роль як закріплюючого, систематизируючого дидактичного та ігрового посібника.
Різновиди тематичних папок .
В залежності від призначення навчальні; ігрові; вітальні, святкові; автобіографічні (папка-звіт про якусь важливу подію в житті дитини: подорож, похід в цирк, тощо)
В залежності від форми: стандартна книжка з двома розворотами; папка з 3-5 розворотами; книжка-гармошка; фігурна папка.
Організація матеріалу: стандартні кишеньки; звичайні і фігурні конверти; кишеньки-гармошки; кишеньки-книжки; віконця та дверцята; обертові деталі; деталі,які видвигаються; картки; теги; стрілки; пазли; чисті аркуші для заміток і т. д.
Лепбук – інтерактивна папка для дітей та особлива організація навчального матеріалу на певну тему. Що потрібно, щоб його зробити своїми руками, та у якій послідовності діяти?
Обираємо тему
Темою папки-лепбуку може бути абсолютно будь-яке явище, предмет чи істота. Усе залежить від рівня знань тих, для кого ви його виготовляєте. Приклади тем: «Пори року», «Дикі тварини», «Моя сімя», «Дні тижня», «Кольори». Залежно від віку дітей подумайте, наскільки глибоко ви збираєтеся занурюватися в тему. Від цього і буде залежати кількість розгорток й деталей вашого лепбука.
Складаємо план
Після того як ви визначилися із темою, візьміть листок, ручку та напишіть план. Ви помиляєтеся, якщо вважаєте, що лепбук – це просто розворот з малюнками. Він має бути добре продуманий, щоб максимально структурувати інформацію та видати її цікаво і творчо. З чого почати, в яку боку розгорнути тему, які нюанси висвітлити?
Малюємо макет
Прийшла черга візуалізувати свій проект. Ви маєте чітко уявляти, що і в якому місці буде розташовано – малюнки, кишеньки, вкладки, книжечки і інші деталі. Малюємо усе це від руки на звичайному листку паперу.
Розмір лепбука
Стандарт – папка А4 в складеному вигляді або А3 у розгорнутому. Такі формати вважаються найзручнішими, однак це не є догмою.
У лепбуці можуть бути такі елементи:
– кишеньки різної форми та розміру (також у вигляді книжечки чи «гармошки»);
– конвертики;
– віконця;
– дверцята;
– стрілки;
– карточки;
– елементи, які можна витягувати;
– елементи, які повертаються навколо своєї осі;
– пазли.
Що потрібно, щоб зробити лепбук:
– картонна папка-основа;
– звичайний та кольоровий папір;
– ножиці;
– клей-олівець;
– степлер;
– скотч;
– декоративні елементи (за необхідності).