Виховна година "Мода на читання - вимога часу!"

Про матеріал

Мода на читання повертається!!!

«Є два найбільших винаходи в історії: друкарство, що посадило нас за книги, і телебачення, що відірвало нас від них» ─ стверджував французький критик Жорж Елгоз. Згодом, з поширенням Інтернету й телебачення відійшло на другий план, не говорячи про книги. Нові технології стали «чорними дірами», що засмоктували свідомість молодих людей. А фраза «Молодь не читає» ─ стала воістину вічною тезою. З чим це пов'язано? Що відбувається зараз? Та як сьогодні молоді люди реагують на літературу і чому віддають превагу?
Зміст архіву
Перегляд файлу

Тема:  Читати – модно та цікаво!

Мета:  популяризува­ти книгу;  викликати в учнів інтерес до читання;  довести, що читання  книг – це насолода  та відпочинок;  формувати  щоденну  потребу в  читанні книги; сприяти духовному збагаченню особистості, підвищенню культурного рівня.

Обладнання: виставка книг,  вислови: "Хто багато читає, той багато знає!", "Про все цікаве на планеті читай в книгах!", відеоролик і засоби для його демонстрації.

Хід  заходу

Слово вчителя

     Учитель.   Діти, ми з вами живемо у вік телебачення, комп’ютера, Інтернету.  Майже всю необхідну інформацію черпаємо саме з цих джерел, дуже часто забуваючи про книгу . Сучасне телебачення з десятками різноманітних програм та великі можливості «світової павутини» витісняють її, і вона втрачає свою надзвичайну владу над людиною. Справді, дуже зручно, легко, швидко й доступно користуватися сучасними технологіями. Без сумніву, маленькі пластикові диски, флешки набагато компактніші за книгу, та й інформації містять значно більше. Дедалі популярнішою та доступнішою стає аудіокнига, яку не треба читати, псувати зір -  її просто можна слухати!

Але все ж таки, як приємно відкрити улюблену книгу (або зовсім нову) і просто почитати, повільно перегортаючи сторінки, поринаючи в чарівний світ, вигаданий для нас письменником! 

1-й читець    Нас мода одягне в свої кольори,

             Нагодує, напоїть яскрава реклама,

             Але  не забудьте ви ще й про книжки,

              Навіть як коштів у вас замало!

Учитель.

Справді, діти, книги в наш час коштують дорого, але їх не обов’язково купувати. Найлегший спосіб дістати книгу – відвідати шкільну бібліотеку.

2-й читець   

          Ви завітайте в царство книг,

В бібліотеку – храм науки.

Переступайте швидше  поріг -

Беріть скарби нетлінні в руки!

Книга – священний оберіг,

Пориньте в світ її чарівний,

Вона в душі з нами навік,

І їй немає в світі рівних!

Учитель. На жаль, дуже часто вам більше потрібен дорогий смартфон, ноутбук або якась інша сучасна іграшка, аніж книга. А відсутність інтересу до читання збіднює фантазію і кругозір.

  На жаль, у багатьох сім’ях не приділяють уваги читанню книг. Удома їх немає, сходити в бібліотеку не вистачає часу, а з екранів телевізорів реклама «вигукує» про кращі сучасні моделі планшетів, які замінять нам усе: вчителів, друзів, батьків, тобто спілкування з реальним світом, а також і книгу, що відкриває нам цікавий, дивовижний, неповторний світ.

Учень.    Ритм життя сучасних людей настільки стрімкий, що інколи буває важко знайти для читання вільний час.

Учитель.  Так, звичайно, не потрібно відмовлятися від усіх благ цивілізації: від комп’ютерів, телефонів, планшетів, ноутбуків та нових віянь техніки, адже вони нам приносять користь. Просто варто пам’ятати про книгу, яка дарує нам  моральне задоволення та істинні хвилини щастя.

А зараз перерва на рекламу...  

 Перегляд відеоролика «З книгою в серці» (думки відомих людей про їхнє ставлення до книг та переваги читання)

А чи знаєте ви що…?

*Ви не уявляєте, скільки користі для здоровя приносить занурення у світ букв та речень. Читання – це пілюля проти стресу: настрій помітно покращується, душа подорожує країною фантазій, де не існує зла, розчарувань, негараздів. Тільки ті люди, які без книги жодного дня прожити не можуть, розуміють, що таке справжня насолода, сидячи вдома на дивані з чашкою ароматного чаю побувати в екзотичних країнах, відвідати різні музеї, прожити чиєсь життя й відчути себе по-справжньому щасливою людиною.

*Читання – пожива для розуму і душі. Але виявляється, це ще й свого роду ліки. Британські нейрофізіологи з університету Сассекса дійшли висновку, що жодне заняття не розслабляє людину так, як читання книг. Душевний стан учасників експерименту за 6 хв. прослуховування музики покращився на 61%, після чашечки кави – на 54%, прогулянка на природі допомогла на 42%, а відеогра чи фільм – всього на 21%.

Найкращий результат показало читання – за ті ж 6 хвилин душевний тонус експериментальної групи зріс на 68%. Учений Девід Льюіс відзначив: “головне, що захопившись змістом книги, людина розслабляється і забуває про всі неприємні думки”. Тож читаймо!

*Не буде перебільшенням, якщо сказати, що читання – найкращий спосіб провести вільний час, тому що ви гарантовано отримаєте насолоду від процесу, набагато більшу, ніж від перегляду кінофільму. Головне у будь-якій справі –почати.

*Діти та підлітки, які багато читають мають високий рівень ІQ. Багато відомих успішних людей зізнаються, що ні на що не проміняють своє улюблене заняття – читання книг.

*Почавши читати книжки, ти впадаєш у залежність, не можеш відірватися! Це воістину правильне витрачання часу! Всі тривоги відступають. Забуваєш про проблеми, а це значить що книга служить відмінним засобом для релаксації.

Учитель. А зараз визначимо рейтинг читання серед учнів. Перед вами лежатимуть декілька скриньок, на яких буде написано ваші  найулюбленіші заняття: заняття спортом, перегляд телевізора, гра в комп’ютерні ігри, читання книг. Кожен із вас покладе аркуш відповідного кольору в кожну з них. (Червоний – дуже люблю, зелений – люблю, жовтий – інколи займаюсь, синій – не люблю).

Незалежно від результатів жеребкування я впевнена, що після цього уроку  учнів, які читають,  стане обов’язково більше.

А тепер новина: із сьогоднішнього дня в нашому класі  стартуватиме шкільний рух під назвою буккросинг.

Учениця.  Буккроссинг (bookcrossing) - квест, гра, захоплююча пригода, непередбачувана подія, можливість познайомимтися з різними людьми, знайти цікаву книгу чи її загубити. У неї може грати кожен, хто любить читати й ділитись книгами. Людина, прочитавши книгу, залишає («звільняє») її у громадському місці (парк, кафе, поїзд, станція метро)  для того, щоб інша, випадкова,  людина могла цю книгу знайти та прочитати; та у свою чергу , повинна  повторити процес.
*ПАМЯТАЙТЕ:  головна ідея буккроссингу - не позбутися нудної книжки, а поділитися чимось дійсно цікавим.

Результат пошуку зображень за запитом "картинка прочитай і відпусти"Пов’язане зображення

Учень.  Ідею буккроссингу запропонував спеціаліст з інтернет-технологій Рон Хорнбекер у травні 2002 року. Для початку він залишив 20 книг з пояснювальними написами в холі свого готелю. Через півроку на його сайті було біля 300 активних користувачів, які «відпускали» книги і приводили нових учасників.

У наш час буккроссинг в Україні досить розвинений. Одним з найбільш відомих буккросерських сайтів є “Буккросинг Україна”. Технологія руху така: член руху буккроссингу (буккроссер) реєструється на сайті. Потім він реєструє книги, що має відпустити, створюючи таким чином свою «книжкову полицю». Під час реєстрації кожна книга отримує унікальний код. Буккроссер «звільняє» книгу на сайті (тобто робить запис, де, коли буде звільнено книгу), а потім «звільняє» її, тобто залишає в публічному місці. Людина, яка  знайшла («спіймала») таку книгу, увійшовши на сайт і ввівши код книги, потрапляє в журнал книги, де робить  запис, про який дізнається буккроссер, що відпустив видання.

Залишати улюблену книгу на лавці, напевно, трішки необачно, адже її може намочити дощ чи скинути на землю вітром. Щоб уникнути таких неприємностей, буккросери вигадали «безпечні полиці», тобто місця, на які завжди можна покласти «вільну» книгу та взяти, якщо трапиться, іншу. У багатьох містах України можна знайти такі полиці в бібліотеках та книгарнях: Київ, Івано-Франківськ,  Дніпропетровськ, Донецьк, Коломия, Луцьк, Львів. 

Учитель.  Буккросинг в Україні набуває популярності, то чому б нам не приєднатися до цієї гри?! Умови нашого буккросингу: у  класі відвести поличку для книг, які ви будете приносити і залишати для інших, а в журналі робити певні записи. В кінці навчального року підібємо  підсумки. 

Буккросинг в нашому класі стартував  - давайте мінятись книгами!                                                                                                                                                                                             Бесіда з учнями           Питання для бесіди з учнями

 1. Чи любиш ти читати книги? Які саме?
 2. Скільки книг ти прочитуєш протягом місяця?
 3. Яким чином ти обираєш книги для читання?
 4. Де береш книги?
 5. Як ти добираєш книги: самостійно чи з допомогою батьків, учителів, друзів?
 6. Яку книжку ти читаєш зараз?
 7. Про що тобі подобається читати?
 8. Чи є у вас домашня бібліотека? Які там книжки? Спробуй розповісти про одну із них.
 9. Чи робиш будь-які записи під час чи після читання?
 10. Назви прізвища своїх улюблених письменників.
 11. Що більше любиш: читати чи слухати читання дорослих?
 12. Чи читають увечері у вашій родині книги вголос  для всіх?
 13. Хвалять чи сварять вас батьки, коли ви читаєте?                                                                                                                   Домашнє завдання.  Учні  діляться на п’ять команд, кожна з яких удома готує  рекламу під гаслом "Створення нації читачів", "Сформулюй своє майбутнє – читай!",  "Книги змінюють життя", "Читачі – завжди лідери", «Моє хобі – читання».Конец формы

1

 

zip
Додано
7 серпня 2018
Переглядів
461
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку