Тема. Подорож у світ казок
Мета. Формувати інтерес до читання; поглибити знання учнів про відомі українські казки; розвивати пам’ять, фантазію; виховувати любов до усної народної творчості.
Форма: проведення подорожі
Обладнання: картинки до казок, листівки, букви.
Література: «Подорож у світ чарівних казок » А. Бадам, Видавничий дім «Лєнок» 2007р. ст. 1-17.
Хід заняття
1.Організаційна частина
- доброго дня, діти!
2.Основна частина.
1) Повідомлення теми і мети заняття.
Сьогодні у нас незвичайний урок
У казку сьогодні ми зробимо крок
Із казкою ми зустрічались не раз
І знову вона завітала до нас.
- сьогодні ми всі разом побуваємо у світі казки чарівної.
Вас в кінці чекає приз, але якщо ви будете чемними.
2) Вступна бесіда.
Діти що ви можете сказати про казку, загалом про казки?
3)Розповідь про казки.
Казки бувають різними: довгими та короткими, веселі та чарівні, написані автором або складені народом. Всі вони нас вчать відрізняти хороше від поганого , поважати добро, правду, боротися зі злом і кривдою. Проте, у всіх казок є одна спільна риса – мудрість . І особливо це проявляється у народній казці. Ми з вами знаємо багато чудових українських казок. Дійшли вони до нас завдяки талановитим оповідачам, яких є так багато в Україні, та сумлінним збирачам народного фольклору. І сьогодні, діти, ми з вами здійснимо подорож у світ казок.
4)Подорож у казку
Зупинка №1 – загадкова
Відгадування казкових героїв
Я буду зачитувати вам уривки з казок про героїв, а ви відгадуйте який це герой або яка казка.
На ведмежій дужій спині.
А чому ж вона сховалась
До ведмедя не призналась?
(маша і ведмідь)
У кареті гарбузовій
Все мов справжнє: кучер, коні
Поки північ не задзвонить.
(попелюшка)
Мусив пісню заспівати
Бо матусин голосок
Наймиліший для діток
(вовк і семеро козенят)
Несе мене лиска
за високі гори, за теплі ліси
Порятуй мене!
(котик і півник)
І від діда втік
І від тебе утічу.
(колобок)
А дзеркальце й каже:
Ви, королево, гарні в нас.
(білосніжка)
А чому в тебе такі великі очі?
Щоб тебе бачити краще, внученько
(червона шапочка)
Не плач, бабо,
Я знесу вам ще яєчко
Не просте, а золоте.
(курочка ряба)
І покликав на поміч бабу…
(ріпка)
Зупинка №2 – ігрова.
1.солом*яний бичок.2.карлосон.3.котигорошко.4. рукавичка.5.золота рибка .6.кіт у чоботях.7.Івасик-Телесик
Зупинка №3 – ребусна.
АЛАДІН – АНАІД
КОЛОСОК – КОСООЛК
РІПКА – АПКІР
ТЕЛЕСИК – ЕЛИКСЕТ
КОЛОБОК – КБООЛК
5. Підсумкова бесіда
- отже, що ви зрозуміли про казки.(що вони є невід’ємною частиною у нашому дитинстві, що вони навчають мудрості та доброти у світі)
- які вам найбільше запам*яталися казки?
- яку казку ви прочитали останній раз?
-хто вам переважно читав казки?
- що вчать нас казки?
3. Заключна частина
А на підсумок подивимось з вами коротку казку
А на завершення нашої подорожі ми переглянемо коротку казку
Ось і наше завдання закінчене.
Ви всі молодці, гарно та активно працювали.
Ви були чемними, і вам передали казкові герої винагороду)…. До побачення!