Виховна година 2 клас "Напередодні канікул"

Про матеріал
  1. Мета заходу: передбачити можливі ситуації на канікулах і вчити учнів пра­вильно в них поводитися; розвивати вміння аналізувати пропоновані ситуації; виховувати бажання бути вихованим в життєвих ситуаціях.

Обладнання: плакати про літній відпочинок, ілюстрації із зображенням літа, проблемних ситуацій.

Перегляд файлу

 

 

 

Тема. У переддень літніх канікул

Мета: передбачити можливі ситуації на канікулах і вчити учнів пра­вильно в них поводитися; розвивати вміння аналізувати пропоновані ситуації; виховувати бажання бути вихованим в життєвих ситуаціях.

Обладнання: плакати про літній відпочинок, ілюстрації із зображенням літа, проблемних ситуацій.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу, формування вмінь і на­вичок.

ХІД УРОКУ

I.    Організація класу

II.    Повідомлення теми і мети уроку

Вчитель читає вірш Ліни Костенко «Сунички».

Під маленькими яличками

У смарагдові траві

Літо виросло суничками —

То по одній, то по дві.

Ой, сестриченько—яличко,

Ти не дряпай моє личко,

Я суничок назбираю,

Жменьку мамі і собі!

  Про яку пору року йдеться у вірші? З чого ви це зрозуміли?

  Чи подобається вам ця пора року? Чим?

  А ще — великими літніми канікулами. Чи готові ви до них?

    Сподіваюся, цей урок допоможе вам дати відповідь на це запи­тання.

III.    Вивчення нового матеріалу

1.  Вступна бесіда.

  Діти, подивіться, будь ласка, на дошку, прочитайте.

У людини має бути все прекрасним.

  Що означає цей вислів?

2.   Розповідь учителя.

   Під час літніх канікул ви багато подорожуєте, відпочиваєте, буваєте у різних місцях. І, відповідно, потрапляєте у різні життєві ситуації.

  А чи вмієте ви правильно поводитись у цих ситуаціях?

   Тож розглянемо і обговоримо правила поведінки у деяких із них. Ситуація 1.

Одна дівчинка сидить на гойдалці, інша її розгойдує.

До них підходить хлопчик.

Діти побачили гойдалку. Всім захотілося на ній погойдатися. Першою сіла Таня, а Валя почала її розгойдувати. Підійшов Вова. Він теж хоче погойдатися.

   Що роблять дівчатка? Одна дівчинка тримає гойдалку, інша про­ганяє хлопчика. Він похнюпився, прикро вражений.

  Чи правильно роблять дівчатка?

  Чи подобається хлопчикові таке ставлення?

  Чому ви вважаєте, що йому прикро?

Висновок: іграшками потрібно ділитися або гратися по черзі.

  Як би ви вчинили на їхньому місці?

3.  Читання усмішки П. Кальченка «Робив зауваження».

Прийшов онук із прогулянки. Глянула бабуся — новий костюмчик пожмаканий, усі ґудзики відірвані.

  Що ж це ти наробив? — запитала бабуся.

  Та це я Миколі робив зауваження, щоб не свистів на вулиці.

  Як поводився хлопчик? А як повівся Микола?

  Що потрібно було зробити онукові?

  Чого ще не можна робити на вулиці?

  Запам’ятайте, діти, правила:

   на вулиці не можна голосно розмовляти, кричати, сміятися, свистіти, звертати на себе увагу перехожих;

   коли йдете вулицею з товаришами, не займайте весь тротуар: це заважає йти іншим людям;

   якщо вам із товаришами потрібно поговорити, відійдіть вбік і роз­мовляйте напівголоса.

У вільний від навчання і праці час необхідно відпочивати. Найкращий відпочинок — це прогулянка і рухливі ігри на свіжому повітрі.

Гуляти і гратися можна лише у призначених для цього місцях. Для цього є умови на подвір’ях, на майданчиках біля шкіл, дитячих садків, на сільських стадіонах, спеціальних гірках і вигонах. Це безпечні місця для дитячих розваг. Потрібно лише бути розважливими, дотримуватися особистої безпеки, культури поведінки.

Діти дуже люблять лазити по деревах, але це небезпечно.

Увесь процес фізичного розвитку спрямований на виховання у дітей таких морально-виховних якостей, як сміливість, упевненість, дис­циплінованість, колективізм, почуття товариства, сили волі, культури поведінки.

Потрібно лише дотримуватися найпростіших правил безпеки під час виконання різних видів фізичних вправ та ігор.

Важливо запам’ятати такі поради:

   не можна влаштовувати ігри на вулицях і дорогах, бешкетувати на їх проїжджих частинах. Це заважає руху автомобілів та пішоходів і є не­безпечним для здоров’я і життя;

   виїжджати на дорогу на самокатах, роликах небезпечно;

   право їхати дорогою на велосипеді мають лише з 14 років;

   лазити по деревах небезпечно: можна поранитися, пошкодити очі, впасти і травмувати важливі органи тіла.

Потрібно бути обачним підчас зустрічі та знайомства з незнайоми­ми людьми на вулиці. На вулиці можна зустріти іноді й небезпечних людей.

4. Проведення гри «Згоден — не згоден».

Під час гри учні мають довести свою думку.

   Не допомагайте старшим.

   Ображайте дівчаток.

   Іграшками потрібно ділитися.

   У кінотеатрі, на вулиці потрібно кричати, свистіти.

   Не гратися далеко від дому.

   Не гуляти з настанням темряви.

   Не можна гратися на горищах, у підвалах.

6.  Опрацювання вірша «На пляжі».

Хлопчині говорили хвилі:

— По світу довго ми ходили І добре знаємо, що всюди На пляжі люблять бути люди.

Та хоч яка була б там спека,

Виконуй правила безпеки:

Один купатись не ходи,

Бо так недовго й до біди,

І плавай (тільки не до втоми)

Лише в місцях, тобі відомих.

Не запливай і на фарватер —

Щоб не потрапити під катер,

На сонці довго не сиди,

Не пий холодної води.

І за буйки не запливай,

Ніколи човен не гойдай І не пірнай вниз головою —

Буває камінь під водою.

З товаришами чемно грайся — їх не топи і не штовхайся!

Про надувний матрац забудь!

Скрізь завжди обережним будь!

І стане радісним тоді Твій відпочинок на воді.

  Про які правила розповідається у вірші?

  Чи дотримуєтесь ви цих правил?

  Чому потрібно виконувати правила поведінки на воді? Фізкультхвилинка

Раз, два. Ліва, права!

Крокуємо залюбки.

Руки вліво, руки вправо!

Стали разом на носки!

Присідаємо й стрибаємо!

Біг на місці починаємо!

Сісти — видих, встати — вдих!

Припиніть розмови й сміх!

Ситуація 2

Під час концерту зал був переповнений. Літня жінка запізнилася і стояла біля дверей. Якась дівчинка встала, щоб дати їй місце. Але невдоволено надула губи, вираз обличчя був такий сердитий, що жінка подякувала і відмовилася сісти. А інша дівчинка сказала: «Ходімо, будь ласка вперед. Вам буде там зручно». Йдучи з концерту, перша дівчинка сміялася з подруги, якій довелося стояти цілий вечір.

  Чому дівчинка відмовилася від послуг першої дівчинки?

  Як можна назвати поведінку дівчинки?

  Як повелася друга дівчинка?

  Хто з них вам більше подобається?

  Як ви повинні поводитися у транспорті?

Моральні задачі.

1.  Попереду вас іде старенький дідусь. В одній руці в нього важка сум­ка, а у другій — паличка. Дідусь зупинився відпочити, поставив сумку і паличку біля будинку. Раптом палиця упала. Ви проходите поряд і все це бачите.

Що ви повинні робити?

2.  На вулиці Сергійко зустрів дівчинку—однокласницю. Вона йшла з ма­газину і несла важку сумку.

Що повинен зробити Сергійко?

Моральні правила.

   Будь завжди ввічливим, чуйним і уважним.

   Зустрінеш знайомих — привітайся.

   Допустив помилку, виявив грубість, — попроси пробачення.

   Завжди допомагай літнім людям, товаришам, молодшим.

   У громадських місцях не штовхайся, поступайся місцем інвалідам, літнім людям, жінкам із дітьми.

   Ніколи не перебивай співрозмовника, навіть тоді, коли ти з ним не згодний, вислухай його до кінця і тільки тоді вислови свою думку.

   Дружи з «ввічливими словами».

II.  Підсумок уроку

  Чому потрібно дотримуватися правил поведінки на відпочинку?

  Які правила вам запам’яталися?

  Ось і закінчилася наша година спілкування.

Залишивши теплий світ в душі,

На все добре, хлопці і дівчата,

Хай в усьому завжди вам щастить.

Підкоряє хай люб’язність ваша,

Доброта не тільки під час свят,

Щоб здивовано казали: «Дивина,

 

Що це за діти в колегіумі у нас

 

 

 

 

 

docx
Додано
6 серпня 2018
Переглядів
4654
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку