Виховна година "Бережи своє здоров'я! Врятуйся від вірусу!"

Про матеріал
Цікавий змістовний матеріал для профілактики Коронавірусу. Навчити учнів нових правил поведінки під час навчального процесу.
Перегляд файлу

Виховна година

Тема: Бережи своє здоров’я! Врятуйся від вірусу!

Мета:

 

● ознайомити з новими правилами поведінки в умовах карантину та пояснити їх;

● встановити нові правила поведінки під час навчального процесу у зв’язку з умовами карантину;

● встановити правила респіраторної гігієни;

● надати інформацію щодо психологічної допомоги за умови тривожного стану через пандемію та ознайомити з алгоритмом дій.

 

 Матеріали та обладнання: Загальна презентація, презентація «Вікторина», картки для гри «Крокодил», проектор.

Хід заняття:

І  Організація класу.

  1. Привітання

Я всміхаюсь сонечку:
Здрастуй, золоте.
Я всміхаюсь квіточці:
Хай вона росте.
Я всміхаюсь дощику:
Лийся, мов з відра.
Друзям усміхаюся:
Зичу їм добра.

ІІ Повідомлення теми і мети заняття.

  1. Робота з презентацією, або малюнками.

Вчитель вітається, питає в учнів, як у них справи, самопочуття. Після цього вчитель має провести введення в тему уроку. Для цього потрібно увімкнути загальну презентацію та продемонструвати :

1. Маска

2. Безконтактний термометр

3. Ртутний термометр

4. Антисептик

5. Медичні рукавички

6. Вказівки для дистанції

7. Провітрювання кімнати

8. Респіратор

 

    2. Бесіда за малюнками

-  Що ви бачите на зображеннях? Назвіть.

-  Для чого потрібні ці предмети чи дії.

Після обговорення повідомте, що на уроці ви будете говорити про COVID-19 та про нові правила поведінки в школі.

Презентація інформації про COVID-19 та про правила респіраторної гігієни .

 

Історія про коронавірус Для того, щоб презентувати інформацію про COVID-19, використайте метод storytelling (оповіді). Складіть історію про коронавірус разом з учнями. Для цього продемонструйте

 

● Хто це такий? Чому його так називають?

● Чи він багато подорожує ? Якщо так, то як?

● Що він разом з собою приносить?

● Чи залишається він у гостях надовго?

● Як захиститися від такого гостя?

Повідомте учням, що ваша задача – скласти історію про цей вірус. Зробіть це за допомогою питань, які наведені у слайді.

Допоміжна інформація для створення оповіді.

Хто це такий? Чому його так називають?

 

Це COVID-19 або коронавірус. Таку назву він отримав через схожість із сонячною короною.

Чи він багато подорожує? Якщо так, то як?

Так, він дійсно багато подорожує – це він полюбляє найбільше. Він перестрибує з рук на руки або подорожує повітрям.

Що він разом з собою приносить?

 

Підвищену температуру тіла, кашель, втому та ін.

Чи залишається він у гостях надовго?

 

Ні, не залишається. І більшість людей, які занедужали, одужують.

Як захиститися від такого гостя?

 

Детально поясніть, як саме дотримуватися цих правил у Вашій школі.

  • Мити руки при цьому наспівуючи пісеньку.
  •  Повноцінно харчуватися та добре спати .
  • Прикривати рот і ніс при кашлі або чханні.
  • Тримати дистанцію (1,5 – 2 м)
  • Уникати скупчення людей.
  • Не торкатися очей, носа та рота наскільки це можливо.

 

ІІІ Засвоєння знань .

 

 

Рухлива гра «Крокодил»

Викличіть одного учня або ученицю з класу, покажіть їм картку з правилом гігієни, але так щоб інші не бачили і поросіть продемонструвати без слів, але з рухами це правило. Наступним демонструвати правило буде учень, який відгадав попереднє.

Питання для перевірки розуміння завдання:

- Чи викрикуєте Ви, коли знаєте відповідь? (Ні)

-  Хто йде загадувати зображення? (Той, хто відгадав зображення).

Інші учні мають уважно дивитися і відгадувати правило .

На картках зображені такі правила .

  1. Мити руки.
  2.  Повноцінно харчуватися та добре спати.
  3. Прикривати рот і ніс при кашлі або чханні
  4.  Тримати дистанцію з хворими (1,5 – 2 м)
  5.  Уникати скупчення людей
  6.  Не торкатися очей, носа та рота наскільки це можливо

IV Презентація інформації про нові правила поведінки в умовах карантину

Прокоментуйте інформацію, обґрунтовуючи кожне нове правило.

 

Обов’зково дайте відповіді на питання:

  • Коли носити маски, респіратори?
  • Кому і коли здійснюється вимір температури?
  • Хто не допускається до закладу?
  • Коли носити маски, респіратори?
  • Обов’язково: На вході до закладу освіти; під час пересування приміщеннями закладу
  • Можна не використовувати під час занять
  • Температурний скринінг на вході до закладу
  • Для персоналу – обов’язковий. Для здобувачів освіти – необов’язковий.
  • До закладу не допускаються
  • Батьки або супроводжуючі особи – крім тих, які супроводжують осіб з інвалідністю

V Засвоєння знань про нові правила поведінки в умовах карантину

Вікторина

Поділіть усіх учнів на 3 команди. Для цього попросіть їх один за одним називати цифри 1, 2, 3. Після цього всі учні, які мають цифру 1 – стають Командою 1, відповідно всі ті, хто мають цифру 2 – стають командою 2, а ті, хто мають цифру 3 – стають командою 3.

Правила вікторини: Команда отримує питання і має 10 секунд, щоб дати відповідь на нього. За кожну правильну відповідь команда може отримати певну кількість балів, яка залежить від того, скільки важить питання. Виграє та команда, яка набрала найбільшу кількість балів.

Питання у вікторині

  1. Чи обов’язково вдягати маску під час уроків?
  2. Чи обов’язково учням вимірювати температуру?
  3.  Чи можуть батьки заходити в школу?
  4. Чим потрібно обробляти руки?
  5.  Що робити, якщо відчуваєш тривогу через нові умови навчання ?
  6.  Чи обов’язково вдягати маску, коли ходиш по школі?
  7.  Чи обов’язково вимірювати температуру вчителям?
  8.  Чи можуть у школу заходити бабусі, дідусі, няні?
  9. Чи потрібно дотримувати дистанцію?
  10.  До кого звертатися, якщо відчуваєш тривогу?
  11.  Чи обов’язково вдягати маску на вході до школи?
  12.  Чи обов’язково міряти температуру персоналу школи (прибиральницям, кухарям)?
  13. Чи можуть заходити в школу люди, які допомагають учням та ученицям з інвалідністю?
  14.  Чи потрібно повідомити вчителю, якщо погано себе почуваєш?
  15.  Що робити, якщо твій друг чи подруга розповіли, що вони відчувають тривогу?

VI  Підсумок заняття

Тренінг

Намалювати малюнок, як ви уявляєте короно вірус, скомкати і викинути у сміття.

C:\Users\Леонид\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\IMG_20200901_083704.jpgC:\Users\Леонид\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\IMG_20200901_083657.jpgC:\Users\Леонид\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\IMG_20200901_083649.jpgC:\Users\Леонид\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\IMG_20200901_083652.jpgC:\Users\Леонид\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\IMG_20200901_083646.jpg

docx
Додано
27 грудня 2020
Переглядів
487
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку