Дана розробка преждставляє виховну годину длі здобувачів освітніх послуг 1-4 класів. Вона розроблена у формі подорожі до різних лісових мешканців, які на своїх станціях задають завдання, з якими дітям необхідно справитися.
Будь природі сином, будь природі другом.
Мета: Закріплювати правила поведінки в спілкуванні з природою, розширювати потреби в такому спілкуванні, розвивати естетичний смак, виховувати любов до природи.
Обладнання: вірші, казки, малюнки дітей, мультимедійна дошка.
Хід уроку
Добрий день вам, добрі люди!
Хай вам щастя й доля буде
Не на день і не на рік,
А на довгий – довгий вік!
Що треба для повного щастя людини?
Здоров’я і сили, багато тепла.
А ще небеса мирні, радужні,
І неповторна безмежна краса.
А ще треба сонце – велике й гаряче.
Без сонечка світла не буде й тепла.
Без нього найменша травинка загине.
А треба, щоб радість від нього цвіла.
Вчитель:
Діти а прочитайте тему і скажіть як ви розумієте даний вислів?
Вчитель:
До нас на урок надійшла телеграма.
ТЕЛЕГРАМА
Людино! Звертаємося до тебе з невідкладною вимогою: порятуй нас!
Не занедбуй життя наше, поверни своє обличчя до матінки – природи!
Вчися жити в злагоді з навколишнім світом і лише тоді відчуєш ти, що на цій Планеті ми всі справді брати і сестри і один одному потрібні!
(Всі хто літає, стрибає, плазує, хто живе у траві, на деревах у воді)
Давайте зараз разом з вами повторимо сім заповідей лісу.
Вчитель:
Діти, а тепер я пропоную піти в похід до зимового лісу.
Для цього ви повинні обрати правильну дорогу.
1 – розташований завод.
2 – рухається багато транспорту.
3 - алея з густонасадженими деревами.
-( учні пояснюють, який шлях безпечний).
Сонце в мандрівку нас закликає
І про дорогу оповіщає,
Йдіть, мої любі,під ноги дивіться.
Травам і квітам ніжно вклоніться.
Несіть їм же ласку у кожній долонці
Разом з промінням веселого сонця.
Хай же мандрівка казкою стане.
Про неї розкажете таткові й мамі.
Біля лісу діти зустрічаються з Лісовичком.
Зустріч з Лісовичком
Лісовичок: Чи знаєте ви діти правила поведінки в лісі?
Діти: Так знаємо.( Група юннатів)
1. Учень.
Не зривай, не нюхай, не пробуй на смак незнайомі гриби, ягоди.
2. Учень.
Якщо помітив агресивну поведінку тварини, то кричи, стукай палицею об дерево.
При зустрічі із собакою не можна:
3. Учень.
У ліс краще взувати чоботи. При зустрічі зі змією не заступай їй дорогу;
Змії самі сховаються в укриття;
4. Учень.
Після повернення з лісу уважно оглянь свій одяг і тіло; укуси отруйних комах і кліщів можуть призвести до тяжких захворювань.
Якщо кліщь упився в шкіру, то його треба швидко витягти. Для цього необхідно капнути на місце, де сидить кліщь, соняшникової олії. Місце укусу промити водою з милом і змазати йодом.
5. Учень.
Не топтати і не зривати квіти. Не ламати гілочки дерев. Не ображати птахів і тварин. Не руйнувати гнізда птахів.
6. Учень.
В лісі не можна смітити. Не можна руйнувати мурашники, бо мурашники санітари лісу.
Лісовичок:
Лісовичок:
Бачу ви багато знаєте про ліс, пішли я вас проведу до Принцеси Флори.
Принцеса Флора проводить з дітьми конкур відгадай загадку.
Ми у лісі проживаєм,
Дзвоном сонце зустрічаєм,
Маєм гарні сині очки,
Називаємось...(дзвіночки)
5. В них багато є роботи
Хоч стоять вони весь час.
Від дощу чи від спекоти
Захистять, врятують нас.
Не лягають спать ніколи,
На ногах вони отвік.
Не бояться плину рік,
Ні завій, ні вітру реву.
Хто ж вони такі?...(дерева)
6. Росте вона в лісочку, має вона червону сорочку, хто йде той поклониться. (суниця)
Принцеса Флора проводить гру «Відгадай з якого дерева листочок».
Ну що ж, ви справились із завданням, рушайте далі в дорогу.
Лісовичок приводить дітей до Принцеси Фауни.
Принцеса Фауна проводить вікторину.
А тепер гра «впізнай казку».
- Котик, півник, лисичка. (котик і півник)
- Бичок, ведмідь, вовк, лисиця, зайчик. (соломяний бичок)
- Коза, зайчик, ведмідь, вовк, лисичка, рак. (коза дериза)
- Мишка, жаба, зайчик, лисичка, вовк, кабан, ведмідь, собачка. (рукавичка)
Молодці, із цим завданням ви справились.
Гра «Так» чи «Ні»
Ведуча.
Зіграти хочеться мені
Із вами, друзі, в «Так» чи «Ні».
Вам запитання задаю,
Готуйте відповідь свою.
Відповідай, коли мастак,
Єдиним словом: «Ні» чи «Так».
Скажіть, співає сом пісні?
Не гайте з відповіддю!
Ні!
Чи вміє плавати гусак?
Ну, що на це сказати?
Так!
Скажіть мені, червоний мак
В січневу пору квітне?
Ні!
А крокодили на сосні
Свої будують гнізда?
Ні!
Чи може вище гір літак
У вишину злетіти?
Так!
Узори пишні на вікні
Мороз малює взимку?
Так!
Чи достигають навесні
Пшениця й жито в полі?
Ні!
Ріка біжить у далині.
Чи є у неї ноги?
Ні!
Чи правда це, що вовк
Наївся груш і яблук?
Ні!
А під кінець скажіть мені,
Цікава гра у «Так» чи «Ні»?
І на кінець нашої подорожі усіх людей ми закликаєм:
Нащадкам збережіть природу,
Її степи, ліси, джерельну воду.
Дерева не рубайте, не вбивайте звіра.
І у природи буде хай довіра,
Що не заподієте ви їй зла,
Своїй колисці матері своїй
Світ прекрасний навколо тебе
Птахи і звірі, гори і ріки
Нехай людина добро приносить,
бо світ навколо любові просить.